Skip to content

Proč si možná budete chtít koupit Chromebook

13 de Červenec de 2021
andrew neel rndjGfyInvs unsplash c4f41e0f434545faa2ecfb781ff7fb77

Klíčové jídlo

  • Dodávky Chromebooků meziročně mezi lety 2019 a 2021 výrazně vzrostly.
  • Odborníci tvrdí, že jednoduchost, zabezpečení a celková funkčnost, kterou Chromebooky nabízejí za cenu, je jedním z hlavních důvodů tohoto růstu.
  • Pokud jste na trhu s novým notebookem a nechcete utrácet malé jmění, Chromebook by mohl být skvělou volbou.
Odborníci tvrdí, že dostupnost, cenová dostupnost a snadné použití jsou primární faktory, díky nimž jsou Chromebooky tak atraktivní. Podle zprávy Canalys zaznamenaly počítače se systémem Chrome OS v uplynulém roce obrovský nárůst růstu dodávek, přičemž tržby v prvním čtvrtletí meziročně vzrostly o 275%. Odborníci tvrdí, že celkové náklady na Chromebooky a funkce, které nabízejí, jsou klíčovými faktory růstu a více než dostatečným důvodem pro uživatele, aby při výběru svého dalšího notebooku hledali řešení pro notebooky Google. „Chromebook nabízí všechny funkce, které si běžný uživatel od notebooku může přát – ať už surfování po webu nebo práci s dokumenty – a za mnohem nižší cenu než většina notebooků s Windows 10,“ Anja Lill, zakladatelka My Laptop Home , řekl Lifewire v e-mailu.

Jednoduché, bezpečné, dlouhodobé

I když Chromebooky z velké části nemusí mít přístup k rozsáhlému seznamu aplikací dostupných pro počítače se systémem Windows nebo Mac – jako je Photoshop nebo jiný editační software -, tyto počítače mohou dělat téměř cokoli, co běžný uživatel potřebuje. Chromebooky samozřejmě fungují v podstatě v prohlížeči, ale to je v pořádku, protože většina věcí, které dnes lidé dělají na počítačích, se i tak děje online v prohlížeči. Věci, jako je placení účtů, procházení sociálních médií a dokonce i zadávání školních prací – nebo práce pro vaši firmu – lze provádět z Chromebooku, pokud máte připojení online. „Pro někoho je velmi těžké zdědit Chromebook, infikovat jej virem nebo jinak poškodit základní operační systém.“ Také se nemusíte starat o instalaci nového prohlížeče, abyste dosáhli lepšího výkonu, protože Chrome je již nainstalován na každém Chromebooku. Podpora aplikací také prošla dlouhou cestu od počátků systému Chrome OS a obchod Google Play i nadále přináší nové užitečné aplikace, a to i na starších Chromebookech. To přináší další důležitou poznámku: Chromebooky mají dlouhou trvanlivost. Mnoho levnějších notebooků se může zpomalit už po několika měsících používání, protože aktualizace operačního systému a další aplikace začnou věci bláznit. Naproti tomu i levnější Chromebooky mohou poskytnout pohotový a pohotový zážitek bez zpomalení. To může vést k dalšímu roky používání vašich peněz, které chcete vzít v úvahu při získávání nových gadgetů a počítačů. Chromebooky jsou díky své jednoduchosti a ceně tak přitažlivé, že i Microsoft pracoval na speciální verzi Windows 10, aby konkuroval odlehčenému operačnímu systému Google. Windows 10X je bohužel alespoň prozatím mrtvý ve vodě, ale Microsoft by jej mohl později vrátit.

Hledání výklenku

Jednou z oblastí, ve kterých jsou Chromebooky obzvláště populární, byla oblast vzdělávání a podnikání. Nejen, že jsou zařízení ve většině případů cenově dostupnější, ale je také méně pravděpodobné, že narazí na problémy s viry a jiným nepříjemným online obsahem, které by mohly ohrozit systém. „Je velmi těžké pro někoho zdědit Chromebook, infikovat jej virem nebo jinak poškodit základní operační systém,“ řekl v e-mailu Lifewire Shawn Farner, technický expert a spisovatel společnosti Gizjo.

Někdo používá Samsung Crombook se S-Pen.

„Jen procházením webu sám to nikdo neudělá. Porovnejte to s laptopem Windows na druhém konci, kde administrátoři musí zavést spoustu zásad, aby se ujistili, že nikdo nestahuje věci, které nemají atd. a můžete vidět, proč jsou Chromebooky atraktivní. “ Mnoho Chromebooků nyní nabízí podporu systému Linux, což uživatelům otevírá nové možnosti přístupu k aplikacím a obsahu, který mohou potřebovat. Jelikož tolik uživatelů spoléhá na internet, aby dokončili práci a studium za poslední rok, nemělo by být tak velkým překvapením, že začaly stoupat dodávky Chromebooků. Vzhledem k tomu, že Google pokračuje v aktualizaci operačního systému a přináší další podporu pro aplikace a další obsah, mohli jsme vidět, že primární mezera pro zařízení Chrome-OS stále více roste. Zatímco mnoho vašich cenově dostupnějších Chromebooků nabízí poměrně jednoduché specifikace, ti, kteří preferují zařízení vyšší třídy, také najdou spoustu zařízení, ze kterých si můžete vybrat. Celkově však platí, že pokud hledáte pro nákup nového počítače a chcete něco jednoduchého, bezpečného a snadno použitelného, ​​Chromebook by mohl být jednou z nákladově nejefektivnějších možností.