Skip to content

Průvodce instalací telefonního konektoru

15 de Září de 2021
GettyImages 200026060 002 5b4a227f46e0fb0054ebd89f ca57c35b878549d3a36f48dec5dab36f

Instalace telefonního konektoru je jednou z mála základních elektroinstalačních prací, které většina majitelů domů dokáže. Aplikace domácí automatizace mohou zahrnovat instalaci telefonních rozšíření do dalších místností nebo instalaci druhé telefonní linky v domě. Nadšenci automatizace neustále hledají způsoby, jak učinit své domovy pohodlnějšími, a instalace dalších telefonů je jedním ze způsobů, jak to dělají. Než začnete, zmapujte si, kde v domě by měl být telefonní konektor. Zvažte, kde by mohly sedět stoly nebo stoly, abyste se vyhnuli natahování vodičů až na doraz nebo zavěšení mezi stoly.

Typy domácích telefonních rozvodů

Telefonní kabel je obvykle dodáván se čtyřvodičovým vodičem, i když šestiramenný a osmipramenný vodič nejsou neobvyklé. Různé typy vláken se označují jako dvojpárové, třípárové a čtyřpárové. Běžný čtyřžilový telefonní kabel obvykle používá čtyři barevné vodiče v červené, zelené, černé a žluté barvě. Tyto barvy jsou průmyslovým standardem. Ačkoli většina telefonů používá čtyři nebo šest kontaktních konektorů, standardní telefony používají pouze dva vodiče. Jednořádkové telefony jsou navrženy tak, aby používaly dva středové kontakty v konektoru telefonu. Na čtyřkontaktním konektoru nejsou použity vnější dva kontakty a na šestidotykovém konektoru nejsou použity vnější čtyři kontakty. Tuto architekturu je důležité znát při zapojování telefonní zásuvky.

Instalace jednoduchých nebo prvních telefonních linek

Ať už instalujete modulární povrchovou montáž nebo zásuvku pro zapuštěnou montáž, zapojení je stejné:

  1. Sejměte přední kryt. Vnitřek konektoru je připojen ke čtyřem šroubům svorek. Vodiče by měly být červené, zelené, černé a žluté.

  2. Připojte horké telefonní kabely (červený a zelený) ke svorkám pomocí červeného a zeleného vodiče.

Přestože se červená a zelená běžně používají pro horké telefonní linky, starší nebo nesprávně zapojené domy mohou mít jiné barvy. Abyste se ujistili, že máte správné vodiče, pomocí testeru telefonní linky zkontrolujte, zda jsou vodiče horké. Další snadný způsob, jak zkontrolovat vodiče, je připojit je k terminálům, připojit telefon ke kontrole a poslouchat oznamovací tón.

Instalace druhých telefonních linek

Většina domácností je připojena ke dvěma telefonním linkám, i když se používá pouze jedna linka. Je běžné, že si u telefonní společnosti objednáte druhou telefonní linku, abyste druhou linku aktivovali na dálku, aniž byste kdy přišli domů. Když to udělají, zapnou váš druhý pár (černé a žluté dráty). Vnější kontakty v jednolinkovém telefonním konektoru nejsou použity. Dvoulinkové telefony často využívají tohoto páru vnějších kontaktů, takže není nutné žádné další zapojení (za předpokladu, že máte uvnitř konektoru zapojeny černé a žluté vodiče). Pokud plánujete pro druhou linku použít jednolinkový telefon, musíte nainstalovat upravený telefonní konektor :.

  1. Sejměte přední kryt telefonní zásuvky a připojte své žluté a černé vodiče k červenému a zelenému konektoru. Tento krok přenese vaši druhou telefonní linku do kontaktů středového konektoru, abyste mohli používat standardní jednolinkový telefon.

  2. Pokud se setkáte s problémy, použijte tester telefonní linky, abyste se ujistili, že je nová druhá linka aktivní.