Skip to content

Průvodce po různých typech herních chlapců

4 de Srpen de 2021
game boy 02 rs 57d9dae03df78c9cceddddab

Game Boy je řada ručních videoherních systémů s vyměnitelnými kazetami vyráběných společností Nintendo, jedním z nejvýznamnějších jmen v elektronických hrách. Od svého prvního uvedení na trh v roce 1989 si rodina produktů Game Boy udržuje přední místo jako nejúspěšnější v oblasti přenosných her, mnoho modelů je nyní považováno za retro sběratelské předměty. Toho bylo dosaženo díky vysoce kvalitním titulům a obsahu vytvořenému pro systém, tak dobrému, že mnoho jeho technologických pokroků určovalo trendy, které se staly základem herního světa.

The Game Boy (také známý jako Game Boy Classic nebo GB):

Enormní úspěch prvního Game Boy rozeslal rázové vlny v celém odvětví domácích videoher, které standardně zajišťovaly kapesní počítače. Nikdy předtím systém nekombinoval vysoce kvalitní hry založené na kazetách a ve své době špičkovou grafiku s displeji Liquid Crystal Display (LCD) dodávanou v nádherné černé a zelené barvě. GB byl také prvním ručním systémem, který nabízel vícelinkové hraní prostřednictvím portu, který spojuje více systémů pro bitvy pro více hráčů.

Game Boy Pocket (také známý jako GBP)

Sedm let poté, co Game Boy Classic inovoval ruční hraní her, Nintendo představilo kompaktnější verzi populárního systému s kapsou Game Boy Pocket. Tato menší jednotka si zachovala všechny funkce, díky kterým jsme se do originálu zamilovali, ale displej byl přepnut na příjemnější černobílý. Pocket je také první, kdo používá menší víceřádkový port, který se stal standardem pro všechny budoucí modely Game Boy až do Game Boy Micro.

Game Boy Color (také známý jako GBC)

Abychom udrželi krok s vývojem herního světa, společnost Nintendo vydala s Game Boy Color jednoho z nejvlivnějších z rodiny GB. Tento model je vybaven rychlejším procesorem a je prvním zpětně kompatibilním herním systémem, který umožňuje hraní her navržených pro GB Classic v omezených barvách. GBC je také první kapesní počítač, který umožňuje bezdrátový přenos informací mezi dvěma systémy prostřednictvím infračerveného portu. Barevný profil Game Game Boy.

Game Boy Advance (také známý jako GBA)

Dvanáct let poté, co Nintendo zapálilo herní svět s původním GB Classic, to udělali znovu pomocí Game Boy Advance, čímž se grafické schopnosti konzolového systému dostaly do ruky. Hry mají o něco lepší kvalitu než konzole Super Nintendo a stejně jako GBC jsou zpětně kompatibilní. Vynikající výkon tohoto systému také umožnil mnoha klasickým konzolovým titulům najít nový život na GBA, protože mnoho z nich bylo přeneseno do tohoto systému.

Game Boy Advance SP (také známý jako GBA SP)

V reakci na stížnosti spotřebitelů na nedostatečnost původní obrazovky GBA vydalo Nintendo GBA SP. Má stejné možnosti jako GBA a většina funkcí, ale je skládací a chrání obrazovku, když se nepoužívá. Obrazovka je také podsvícená, což umožňuje hraní v jakékoli světelné situaci. Ačkoli je méně pohodlný než GBA, stal se nejpopulárnějším ze současné generace Game Boys.

Game Boy Micro (také známý jako GB Micro)

Dnes jsou menší a elegantnější přenosky populárnější než kdy dříve, takže bylo přirozené, že Nintendo tuto poptávku naplňuje pomocí Game Boy Micro. Micro je menší než I-Pod a je nejmenším herním systémem založeným na kazetách, jaký byl kdy vyroben. Micro díky vyměnitelným čelním deskám slouží nejen jako herní systém, ale také jako doplněk k vašemu outfitu. Tato jednotka hraje všechny hry GBA, ale na rozdíl od svých předchůdců není zpětně kompatibilní.