Skip to content

Průvodce pro Uber pro začátečníky

17 de Srpen de 2021
uber loses its private hire licence in london 851372958 95edd283b17b4c759b6973e168fe920d

Od svého uvedení na trh v roce 2012 se Uber stal nejuznávanější alternativou k tradičním taxíkům. Uber je k dispozici ve více než 700 městech po celém světě a toto číslo se bude jen zvyšovat. Ať už cestujete do Seattlu, Dubaje, Tokia, Londýna, Paříže, Montrealu, Chicaga nebo jiného významného centra metra, můžete očekávat, že budou k dispozici jízdy Uberem. Navštivte web Uber a zkontrolujte, zda je Uber ve vašem městě nebo ve městě, které plánujete navštívit.

Fakta o Uberu

Uber není taxislužba. Řidiči nemohou vyzvednout jezdce z ulice. Místo toho je Uber služba pro pronájem automobilů, která při odesílání řidičů a správě poplatků spoléhá na technologii smartphonů. Také na rozdíl od taxislužby nemají řidiči Uber speciální licence; spíše používají svá osobní vozidla, aby nabízeli zvýhodněné jízdné. Aplikace smartphonu Uber se stará o celý proces volání a placení. Platební kartou můžete platit přímo v aplikaci bez použití hotovosti. Chcete -li mít účet Uber a používat službu, musí vám být alespoň 18 let. Ve Spojených státech musí být řidičům Uberu alespoň 21 let, mít alespoň jeden rok licencovaných řidičských zkušeností a řídit přijatelné čtyřdveřové vozidlo. Uber je navržen tak, aby jezdec nemusel nosit hotovost. Můžete však spropitné v hotovosti, pokud dáváte přednost nepřidání spropitného prostřednictvím aplikace.

Jak funguje Uber

Uber má být jednodušší než používat taxi. Zde je návod, jak proces Uber funguje.

Před použitím Uber

Nainstalujte si aplikaci do svého smartphonu a vytvořte si online účet Uber. Poskytnete informace o kreditní kartě, kterou plánujete používat k placení jízd, takže nikdy nebudete muset nosit ani manipulovat s hotovostí.

Když potřebujete jízdu

Když potřebujete svezení, pomocí aplikace sdělte Uberu místo vyzvednutí. Můžete si vybrat z různých možností typu jízdy; nejběžnější je UberX. Alternativně můžete vybrat Uber Pool, pokud jste ochotni sdílet jízdu a ušetřit nějaké peníze. (Více o úrovních jízdy Uber níže.) Uber vyhledá řidiče ve vaší oblasti, najde pro vás řidiče a řekne vám, kolik minut je váš řidič pryč. Jízdy jsou ve velkých centrech obvykle vzdáleny tři až deset minut. Uber vás upozorní, až jízda dorazí. Aplikace Uber vám ukáže podrobnosti o řidiči, jako je jméno, fotografie a typ auta, abyste věděli, co hledat.

Během a po jízdě

Užijte si jízdu. Aplikace zpracovává platby, takže stačí vystoupit z auta, když dorazíte do cíle, a poděkovat svému řidiči. Prostřednictvím aplikace budete požádáni, abyste ohodnotili svého řidiče na stupnici od 1 do 5 (slušnost, bezpečnost, čistota). Podobně vás řidič ohodnotí od 1 do 5 (slušnost). Máte možnost přidat spropitné. Celý výlet je sledován prostřednictvím aplikace Uber, aby byl zodpovědný a snadný.

Proč lidé milují Uber

Přitažlivost společnosti Uber se točí kolem trifektů ceny, kvality a pohodlí.

Cena

Řidiči taxíků nenávidí Uber, protože Uber snižuje jejich poplatky až o 50 procent, ale to je samozřejmě jeden z důvodů, proč jezdci rádi používají Uber. Řidiči Uberu navíc nevyžadují spropitné a nemohou na vás tlačit; jak již bylo zmíněno, můžete je přidat později v aplikaci. Taxikáři na druhou stranu obvykle očekávají v době platby spropitné alespoň ve výši 15 procent. Můžete také použít Uber Pass, což je v podstatě předplatné Uberu, které vám poskytuje zvýhodněné jízdy. Mějte však na paměti, že Uber ukládá nárůst cen za špičkové události, jako jsou velké sportovní zápasy, svátky jako Silvestr, a dokonce i rušné víkendové večery. Poplatky se mohou na několik hodin výrazně vyšplhat. Zpravidla jsou však jízdy Uber stále levnější než taxíky.

Kvalitní

Automobily Uber bývají čistší, novější a lépe voní než mnoho taxíků. Zodpovědnost integrovaná v aplikaci Uber motivuje řidiče, aby udrželi své vozy v dobrém stavu. Vzhledem k tomu, že řidiči Uber jsou každý den hodnoceni každým cestujícím, existuje motivace být pohotový a bezpečný.

Pohodlí

Platební proces je snadný a bez stresu. Stejně tak vás aplikace osvobodí od často frustrujícího procesu přivolávání taxíku. Schopnost zpracovat všechny tyto detaily přímo z telefonu šetří čas a zhoršení situace (a udržuje společnost a řidiče nad hlavou). Vzhledem k tomu, že Uber je atraktivní pro připojení řidičů, počet dostupných ovladačů obvykle vede k velmi rychlé době odezvy. I když se to určitě liší, typický jezdec Uberu vyzvedne do tří až 10 minut od přivolání, zatímco taxi může po zavolání trvat 30 až 45 minut.

Uber si velmi oblíbily jeho miliony uživatelů

Úrovně služeb

Uber nabízí řadu úrovní služeb od jednotlivců a skupin až po služby limuzíny. UberX je nejlevnější a nejčastěji používaná forma Uberu. Vozidla jsou obyčejné čtyřdveřové modely, které jsou vhodné až pro čtyři jezdce. Jízdné je zhruba poloviční než cena taxi ve velkých městech. Uber Pool, nabízený v některých městech, vám umožňuje sdílet jízdu s jinou osobou a rozdělit náklady. UberXL pojme šest cestujících pomocí SUV nebo minivanu; je to dražší než UberX. Uber Comfort je pro jezdce, kteří jsou neustále na cestách a chtějí trochu extra pohodlí. Uber Select je prémiová jízda v luxusním voze. Mezi služby nejvyšší úrovně Uberu patří Uber Black, luxusní jízdy s profesionálními řidiči a SUV Uber Black, které nabízí luxusní jízdy pro šest lidí. V některých městech Uber dokonce nabízí Uber Espanol pro španělsky mluvící jezdce, Uber Assist, pokud jezdec potřebuje další pomoc, a Uber Wav pro jízdy bezbariérově.

Uber Black

Hodnocení řidičů a cestujících

Součástí přitažlivosti společnosti Uber je, že řidiči jsou pod obrovským tlakem, aby cestujícím poskytovali příjemné, bezpečné, pohotové a čisté zážitky. Každý cestující hodnotí každého řidiče na každé cestě a řidiči jsou povinni udržovat průměrné zákaznické hodnocení 4,6 z 5,0. (Minimum se liší podle města.) Uber deaktivuje řidiče, kteří nedosahují tohoto standardu. Uber to nesděluje cestujícím přímo, ale každý řidič uvidí vaše hodnocení při rozhodování, zda vás vyzvednout. A ano, každý řidič vás ohodnotí hned poté, co opustíte vozidlo Uber na místě, kde jste ho opustili. To má chránit budoucí řidiče před tím, než se budou muset vypořádat s hrubými, násilnými, agresivními a opilými/postiženými cestujícími. Pokud je vaše hodnocení příliš nízké, Uber vám může dočasně nebo trvale zakázat používání služby. Chcete -li podpořit laskavější a jemnější chování jezdce Uber (přestaňte bouchat dveřmi!), Aplikace zobrazí hodnocení jezdce přímo pod jmény v nabídce aplikace Uber.

Řidiči Uberu: ano, hodnotíte je při každé cestě

Stát se řidičem Uber

Ve velkých městech platí taxikáři svým mateřským společnostem a obcím 500 až 1 200 dolarů měsíčně. Tyto náklady zahrnují expediční a administrativní služby a veškeré další poplatky, které si taxislužba zvolí od svých řidičů. Uber neúčtuje svým řidičům žádné z těchto měsíčních poplatků, což činí Uber velmi atraktivní pro amatérské řidiče. Uber vyžaduje, aby řidiči:

 • Je jim nejméně 21 let
 • Mít alespoň jeden rok licencované řidičské praxe (tři, pokud je vám méně než 23 let)
 • Mít čistý řidičský rekord
 • Nemají trestní rejstřík
 • Řiďte pojištěné auto, které je mladší 15 let

Vaše auto musí:

 • Mít čistý název (není zachráněn, zrekonstruován ani přestavěn)
 • Nejde o pronájem, pokud nepochází od schváleného věřitele Uber
 • Bez poškození, chybějících kusů, obchodní značky nebo taxislužby

Uber potvrdí všechny tyto podrobnosti příslušným orgánům. Uber také provede prověrku a vyhledá závažné přestupky, jako je nadměrná rychlost, řízení pod vlivem alkoholu a další trestné činy. Stručně řečeno, pokud jste poctivý člověk, bezpečný řidič a spolehlivý pracovník s novějším čtyřdveřovým autem, můžete být řidičem Uberu zhruba do dvou týdnů.

Stát se řidičem Uberu je poměrně snadné a levné

Šťastný Ubering

Úspěch společnosti Uber přinesl další podobné služby, jako jsou Lyft, Curb a Sidecar, ale Uber zůstává nejoblíbenější. Ve skutečnosti je Uber tak běžný, že výrazy jako „získání Uberu“ a „Ubering“ v různých jazycích se staly samozřejmostí. FAQ

 • Kolik vydělávají řidiči Uberu?

  Kolik vyděláte jako řidič Uberu, závisí na tom, kde jste a jak často jezdíte. Uber má kalkulačku, která odhaduje, kolik si můžete vydělat jako řidič, podle toho, kolik hodin týdně pracujete a kde žijete. Například řidič v Las Vegas, který pracuje 20 hodin, může vydělat kolem 565 $ za týden.

 • Jak odstraníte účet Uber?

  Svůj účet můžete smazat v mobilní aplikaci Uber nebo z webového prohlížeče. V mobilní aplikaci nejprve ověřte svou identitu a poté klepněte na Jídelní lístek ikona> Nastavení > Nastavení ochrany osobních údajů > Smazat účet. Ve webovém prohlížeči přejděte na https://myprivacy.uber.com/privacy/deleteyouraccount a podle pokynů svůj účet smažte.

 • Jak kontaktujete Uber?

  Pokud jste řidič, můžete kontaktovat agenta prostřednictvím aplikace Uber Driver: přejděte na Pomoc, potom klepněte na Volejte podporu. Jezdci mohou přejít na webovou stránku nápovědy Uber a nahlásit problémy s cestováním, požádat o vrácení peněz a další.

 • Co je lepší, Uber nebo Lyft?

  Když porovnáte Uber a Lyft, zjistíte, že jejich aplikace nabízejí podobné zkušenosti, ceny jsou podobné a mnoho řidičů pracuje pro obě společnosti. Obecně řečeno, Uber nabízí širší škálu možností vozidel a je lepší pro mezinárodní cestování. Lyft může být lepší pro častější jezdce, díky své předplacené službě Lyft Pink.