Skip to content

Průvodce určováním velikosti obrázků pro online sdílení

5 de Srpen de 2021
Ps SfWcompare2014 56a458895f9b58b7d0d6803b 375cbfbc29864f08a54433bde4701ef4

Když zveřejňujete fotografie online, nepotřebujete zdaleka tolik pixelů jako pro tisk. Tento trend platí i pro obrázky, které se budou zobrazovat pouze na obrazovce, například v prezentaci nebo prezentaci.

Jak zmenšit obrázky pro online použití

Když umístíte své fotografie na web nebo je odešlete e -mailem, čím menší je získáte, tím lépe, abyste co nejefektivněji využili šířku pásma a úložný prostor. Existují tři věci, které můžete udělat, abyste zmenšili své obrázky pro sdílení online:

  1. Oříznout: Změňte rozměry obrázku odstraněním nadbytečného materiálu z okraje obrázku.
  2. Změnit rozměry pixelů: Převzorkováním obrázku odstraníte nepotřebné pixely.
  3. Použijte kompresi: Různé alternativní formáty obrázků nabízejí efektivitu velikosti souboru za cenu přesnosti obrazu.

Vzhledem k tomu, že pixely na palec a body na palec jsou relevantní pouze pro velikost a kvalitu tisku, u digitálních fotografií na webu se stačí podívat na rozměry pixelů. Většina 24palcových stolních monitorů dnes nabízí rozlišení 1920 x 1080 pixelů, takže vaše obrázky nemusí být pro prohlížení na obrazovce větší. Notebooky a starší počítače budou mít ještě nižší rozlišení obrazovky, takže na to také pamatujte. Čím menší jsou rozměry obrázku v pixelech, tím menší bude velikost souboru.

  • Při sdílení fotografií online je dobrá průměrná velikost 1200 x 800 pixelů.
  • Chcete -li velikost souboru ještě zmenšit, zmenšete obrázky až na 800 x 600 nebo dokonce 640 x 480.
  • Pokud jste si jisti, že vašim příjemcům nebo návštěvníkům webových stránek nebude vadit čekat déle, možná budete chtít mít šířku až 2 000 pixelů, ale cokoli většího než to bude příliš velké na to, aby to bylo vidět na většině počítačových monitorů bez posouvání nebo zmenšování za běhu.

Komprese souborů je další způsob, jak zmenšit fotografie pro online použití. Většina fotoaparátů a skenerů ukládá ve formátu JPEG a tento formát využívá kompresi souborů, aby se zmenšila velikost souboru. Je to standardní formát souboru, který může přečíst jakýkoli počítač. Kompresi JPEG lze použít na různých úrovních, přičemž kvalita obrazu a velikost souboru mají inverzní vztah. Čím vyšší je komprese, tím menší je soubor a tím menší kvalitu bude mít.