Skip to content

Recenze HP Chromebook 11

5 de Duben de 2023
HP LaptopsUnder200 Chromebook11 HeroSquare 12f040c8f870491fb37b5ef8012dc55f

HP Chromebook 11

Co máme rádi

 • Extra dlouhá výdrž baterie
 • Fotoaparát je skvělý pro pořizování videí/selfie
 • Odolná konstrukce

Co se nám nelíbí

 • Reproduktory občas produkují ostrý zvuk
 • Touchpad není příliš citlivý
 • Ohromující displej

HP Chromebook 11 je skvělý notebook pro studenty všech věkových kategorií, ale je také ideální pro běžné domácí použití, na cesty a streamování a je kompetentním multitaskerem pro dohánění práce na cestách.

4.5

HP Chromebook 11

HP Chromebook 11

v tomto článku

Zakoupili jsme HP Chromebook 11, aby jej náš odborný recenzent mohl důkladně otestovat a posoudit. Pokračujte ve čtení pro naši úplnou recenzi produktu.

Možná si lámete hlavu nad tím, zda je Chromebook vhodný nebo přitažlivý pro vaše počítačové potřeby. HP Chromebook 11 je solidní pouzdro pro ty, kteří se chtějí rozhodnout pro Chromebook přes notebook MacBook Pro nebo Windows, aniž by museli vynakládat velké investice. I když se jedná o Chromebook zaměřený na studenty, mnoho jeho charakteristických rysů – odolný design, dlouhá výdrž baterie a zjednodušený operační systém, který nabízí ucelený základní výpočetní výkon – z něj činí přitažlivou možnost domácího počítače pro vás nebo rodinu.

Design: Odolný a připravený na cesty

HP Chromebook 11 není nejlehčí notebook na trhu s hmotností téměř 3 libry, ale výhodou trochu větší hmotnosti v tašce je vědomí, že se jedná o docela robustní stroj. Lisovaný pryžový vnější povrch, i když trochu plasticky vypadá, působí velmi odolně. HP zvyšuje vnímanou odolnost díky vojenské odolnosti MIL-STD 810G a odolnosti proti prachu a vodě IP41. Tato skóre znamenají, že tento notebook je odolný proti polití a vydrží pád z výšky něco málo přes 2 stopy na beton. To je dobrá zpráva pro každého, kdo je náchylný k nehodám kolem elektroniky a přístrojů.

HP Chromebook 11 není nejlehčí notebook na trhu s hmotností téměř 3 libry, ale výhodou trochu větší hmotnosti v tašce je vědomí, že se jedná o docela robustní stroj. Dalším plusem je dostupnost a typ USB portů. Pokud máte telefon iPhone nebo Android s potřebami nabíjení USB Type-C, existují dva porty, které vám umožní udržovat tato zařízení nabitá nebo přenášet soubory. A klávesnice obsahuje citlivé klávesy a praktická tlačítka pro vyhledávání aplikací nebo přepínání mezi plochami, když pracujete. Jediným velkým nedostatkem designu je touchpad. Ve výchozím nastavení je nastavení citlivosti nastaveno přímo uprostřed spektra, což je zpomaluje a vytváří pocit tažení po obrazovce. Když jsem změnil rychlostní úroveň na rychlou, nepomohlo to k vyhlazení výkonu. Kurzor jen nepravidelně skákal a bylo obtížné ho ovládat.

HP Chromebook 11

Zobrazit: Přiměřená flexibilita o 180 stupňů

Displej HP Chromebook 11, i když není velkoryse velký, nevypadá tak malý jako některé 11,6palcové notebooky. Ale z hlediska viditelnosti byl nejlepší výhled přímo. V opačném případě, dokonce i mírně za středovým pozorovacím úhlem, bylo vše na obrazovce překonáno stínem. Naklonění obrazovky téměř úplně naplocho díky 180stupňovému pantu HP Chromebook bylo užitečné, když jsem chtěl zlepšit viditelnost ve světlé, sluncem zalité místnosti nebo při sezení venku.

180stupňový závěs byl užitečný, když jsem chtěl zlepšit viditelnost při sezení venku.

Výkon: Solidní umělec střední třídy

K testování celkového výkonu tohoto Chromebooku jsem použil srovnávací nástroj CrXPRT od Principled Technologies. HP Chromebook 11 získal 123 v testu výkonu, který měří schopnost Chromebooku streamovat video, upravovat fotografie a hrát hry. Pokud jde o obecný výkon webových úloh, test WebXPRT 3 dal HP Chromebook 11 celkově 87. Nejlepší skóre vydělávají hodně přes 200. Pokud jde o baterii a herní výkon, HP Chromebook 11 získal projekci 19,45 hodin a 60 snímků za sekundu, což je slušné skóre na obecné fušování do hry tu či tam. Podle mých zkušeností to při hraní Asphalt 9 obecně platilo. Zpočátku jsem byl schopen hrát jen pár minut, dokud hra úplně nezamrzla. Při dalších pokusech docházelo pouze k drobným zadrhávání ve výkonu.

Produktivita: Držte krok s úkoly offline i online

Většina nakupujících chce notebook, který zvládne několik úkolů najednou. A HP Chromebook 11 je hra. Je rychlý v žonglování s různými aplikacemi najednou, což znamená, že můžete streamovat hudbu, koncept e-mailu a vrátit se zpět k dokumentu nebo prezentaci, kterou dáváte dohromady. Při přechodu z různých aplikací Google jsem nikdy nezaznamenal žádný náznak pomalosti. Ale nemusíte být neustále online, abyste zůstali produktivní. Chrome OS umožňuje spoustu věcí, které byste dělali online, jako je úprava dokumentů a tabulek a vyhledávání a psaní e-mailů, offline. Pokud jste také připojeni k sadě aplikací Google, jako jsou Dokumenty a Tabulky a Gmail, je to velmi užitečné a tento Chromebook je díky tomu všestranný jako ostatní notebooky.

Zvuk: Lepší se sluchátky

Kvalita zvuku ze stereo reproduktorů HP Chromebook 11 není pozoruhodná. Stejně jako většina notebooků této velikosti a cenové kategorie jsou reproduktory umístěny na spodní straně zařízení a většinu času produkují tlumený a utlumený zvuk. Obecně vše, co jsem sledoval nebo poslouchal – dialogy a hudba – znělo bez sluchátek přidušeně nebo plechově. S připojenými sluchátky byl zvuk celkově hlasitější a trochu dynamičtější. Basové tóny byly s hudbou bohatší a nemusel jsem zvyšovat hlasitost tak vysoko, abych unikl zážitku z dalekého poslechu, kterého jsem si všiml, když jsem neladil sluchátky.

Síť: Rychlý a spolehlivý

Chromebook HP je z hlediska síťového připojení pokročilejší než jiné levné Chromebooky nebo notebooky. Využívá bezdrátovou technologii 802.11ac MIMO, což znamená, že je o něco spolehlivější při udržování silného bezdrátového signálu. S mým třípásmovým 802.11ac, MU-MIMO Wi-Fi routerem jsem viděl podobné rychlosti stahování Ookla Speedtest, jaké zažívám u svého MacBooku 2017. Na mém plánu internetových služeb Xfinity pro oblast Chicaga s rychlostí stahování až 200 Mb/s obvykle z mého MacBooku vidím mezi 90–120 Mb/s. Chromebook od HP nebyl vůbec pozadu a pohyboval se v průměru od 74 Mbps do 116 Mbps. Ne, že byste chtěli využívat všechen tento obsah současně, ale HP Chromebook 11 byl dostatečně rychlý na to, aby streamoval videa z YouTube a Netflix a zvuk z veřejného rádia a Spotify najednou, aniž by došlo ke ztrátě signálu nebo zpoždění ukládání do vyrovnávací paměti.

Fotoaparát: V některých ohledech výjimečné

Počítačové webkamery obvykle nejsou moc k rozruchu. Přestože je tento Chromebook vybaven předním fotoaparátem s vysokým rozlišením a rozlišením 720 pixelů, skutečná kvalita byla při videochatování obecně nedostatečná. Obraz byl velmi rozmazaný s mým příjemcem chatu, který mě také sotva slyšel, i když jsem se přiblížil k mikrofonu, který se nachází napravo od kamery. Díky tomu je notebook pro studenty, kteří tento notebook používají pro e-learning s videokonferencemi – nebo pro kohokoli, kdo potřebuje rychlý videohovor do práce nebo do společnosti, více minout než hit. Pokud ale máte zájem fotit a natáčet, tam si fotoaparát vede nadprůměrně. Poskytoval velké množství světla, neměl příliš zrnitý nebo mlhavý vzhled jako jiné webové kamery a produkoval přesné barvy a odstíny pleti – i když s trochu přestříkaným efektem.

baterie: Dobré pro více než 12 hodin nepřetržitého používání

Jedním z nejpozitivnějších aspektů každého notebooku je pohodlí při vstávání z hlediska tvaru a výdrže baterie. Většina nabízí alespoň 8 hodin na to, abyste zvládli pracovní den, ale HP Chromebook 11 jde ještě dál. Na jedno nabití a při přerušovaném používání jsem se mohl spolehnout na tento notebook na solidních 13 hodin streamování a dalších základních počítačových úloh během několika dní. V samostatný den jsem zaznamenal 10 celých hodin nepřetržitého streamování videa na YouTube, než se vybila baterie. Kromě působivého výkonu baterie trvalo nabíjení HP Chromebook 11 trvale jen něco málo přes 90 minut.

Při občasném používání jsem se na tento notebook mohl spolehnout solidních 13 hodin před dobitím.

Software: Chráněno a omezeno systémem Chrome OS

Pro ty, kteří uvažují o přechodu na Chromebook, může být pomyšlení na to, že budou bez funkcí Windows nebo MacOS, znepokojující. Ale realita je taková, že i když existují určitá omezení – například nebudete moci nainstalovat Adobe Photoshop – můžete do Chromebooku nainstalovat Microsoft Word a dokonce i Windows. Můžete si také vybrat z mnoha srovnatelných aplikací v Google Play nebo Chrome Web Stores, které by mohly sloužit vašim potřebám na úpravu fotografií a další produkční potřeby. Je zřejmé, že budete potřebovat účet Google a být důvtipným nebo ochotným uživatelem prohlížeče Chrome a služeb Google, abyste z Chromebooku, jako je HP Chromebook 11, skutečně vytěžili maximum. Podobně jako MacOS a Windows 10 Home v režimu S omezuje aplikace založené na certifikovaných aplikacích v příslušných obchodech s aplikacemi, Chrome OS slouží k ochraně a zjednodušení způsobu, jakým provádíte základní úkoly na počítači. Stojí za zmínku, že se toho hodně děje automaticky, pokud jde o historii vyhledávání, doporučení a další data, která systém automaticky sleduje. Existuje flexibilita, jak toto vše vypnout, ale je diskutabilní, že uživatel, který z Chromebooku vytěží maximum, chce veškerou svou historii vyhledávání a dokumenty a vše ostatní synchronizovat mezi zařízeními a prostřednictvím svého účtu Google.

HP Chromebook 11

Cena: Strmější než některé, ale stále cenově dostupné

Chromebooky mohou mít vysoké ceny – až 1 000 $ nebo více. Tyto modely jsou mnohem robustnější a mají více paměti, rychlejší procesory a větší obrazovky s vyšším rozlišením. V kategorii levných Chromebooků a notebooků pod 200 USD nenajdete mnoho variací, pokud jde o aspekty, jako je výdrž baterie nebo kvalita obrazovky. Pokud ale trochu zdražíte, HP Chromebook – maloobchodní cena kolem 314 $ – nabízí o něco více možností než cenově přívětivější možnosti pod 200 $, které mají kapacitu baterie pouze 8 hodin a nejsou tak odolné.

HP Chromebook 11 vs. Acer Chromebook 11

Velmi podobný model HP Chromebook 11 G7 EE je Acer Chromebook 11 C732T-C8VY (viz na Amazonu). Oba běží na podobných grafických procesorech Intel Celeron a HD a mají 11,6palcový lesklý displej se stejným rozlišením, síťovou kompatibilitu 802.11ac a stejný počet a druh portů USB 3.0 a USB Type-C. Nejvýraznějším rozdílem je cena. Chromebook Acer je o něco levnější – najdete ho mezi 250 až 300 dolary – a standardně se dodává se 4 GB paměti a 32 GB úložiště. Pokud však chcete více úložného prostoru než 16 GB nebo 32 GB, HP Chromebook 11 lze také rozšířit o více paměti – až 64 GB za 38 USD navíc. I když jsou oba v podstatě stejně velké a stejně odolné, ušetříte v tašce o něco více místa s HP Chromebookem 11, který je o něco tenčí a o něco lehčí. Další drobnou výhodou ve prospěch Chromebooku HP je výdrž baterie. Acer Chromebook 11 má kapacitu baterie až 12 hodin, zatímco HP garantuje dalších až 30 minut výdrže baterie.


Konečný verdikt

Robustní notebook, který pokryje základy pro práci, školu i zábavu. HP Chromebook 11 je solidní volbou pro studenty a další zájemce o koupi levného notebooku, který je zběhlý v základních počítačových úlohách. Nebudete se muset bát občasného uklouznutí nebo polití kolem tohoto stroje a hvězdná výdrž baterie vám umožní nechat nabíječku doma a cestovat s jedním kusem vybavení v tašce méně. Být důvtipným uživatelem služeb Google/Android pomáhá, ale tento notebook si může vzít každý a snadno jej používat pro streamování, domácí úkoly a procházení webu.

brejle

 • jméno výrobku

  Chromebook 11

 • Značka produktu

  HP

 • SKU

  5LV82AV_MB

 • Cena

  314,00 $

 • Hmotnost

  2,93 libry.

 • rozměry produktu

  12,04 x 8,18 x 0,74 palce

 • Záruka

  1 rok

 • Plošina

  Chrome OS

 • Procesor

  Intel Celeron N4000

 • Zobrazit

  11,6″ úhlopříčka HD (1366×768)

 • Paměť

  4GB, 8GB RAM

 • Úložný prostor

  16–64 GB eMMC 5.0

 • Kapacita baterie

  Až 13 hodin

 • Voděodolný

  Odolný proti polití

 • Porty

  USB 3.1 Type C x2, USB 3.0 x2, kombi sluchátka/mikrofon, microSD