Skip to content

Rozdíl mezi místními účty a účty Microsoft ve Windows

8 de Září de 2021
GettyImages 6760175001 a6f0a215af0140479f603e6fd62874e2

Při první instalaci systému Windows 10 budete volit mezi použitím místního účtu nebo účtu Microsoft. Účty Microsoft jsou novou funkcí a Microsoft nechce, abyste ve Windows 10 používali místní účet. Špatná volba zde může způsobit, že vám uniknou skvělé funkce, které Windows 10 nabízí.

Co je to místní účet?

Pokud jste se někdy přihlásili k domácímu počítači se systémem Windows XP nebo Windows 7, pak jste použili místní účet. Název může začít nováčky, ale není to nic jiného než účet pro přístup k počítači jako výchozí správce. Místní účet funguje na tomto konkrétním počítači a na žádných jiných počítačích. Mezi výhody používání místního účtu patří:

  • Více zabezpečeno: Vytvoříte složité heslo, které funguje na jednom počítači a nikde jinde.
  • Soukromý: Vaše nastavení a využití počítače se nepřenášejí na vzdálené servery. Vše je uloženo lokálně na jednom počítači.
  • Internetově nezávislý: Přihlášení k Microsoftu vyžaduje připojení k internetu, aby bylo možné načíst uživatelská nastavení a preference; místní přihlášení nevyžaduje připojení k internetu.
  • Vlastní přihlašovací jméno: Jako přihlašovací jméno nepoužíváte svoji e -mailovou adresu, takže se při zamčení obrazovky nezobrazí na přihlašovací obrazovce.

Chcete -li zachovat prostředí, jaké bylo v předchozích verzích systému Windows, vyberte si místní účet. Přihlásíte se, změníte nastavení, nainstalujete software a ponecháte svou uživatelskou oblast odděleně od ostatních v systému. Přijdete však o spoustu funkcí, které umožňují účty Microsoft.

Co je účet Microsoft?

Účet Microsoft je nový název toho, čemu se dříve říkalo Windows Live ID. Pokud jste používali služby, jako je síť Xbox, Hotmail, Outlook.com, OneDrive nebo Windows Messenger, máte účet Microsoft. Microsoft tyto služby spojil a poskytl k nim přístup pomocí jediné e -mailové adresy a hesla. Mít účet Microsoft znamená, že budete mít snadnější přístup ke všem službám Microsoftu, ale jeho používání v systému Windows 10 přináší několik dalších výhod.

Přístup do Windows Store

Přihlášením do systému Windows získáte přístup do obchodu Windows Store, kde si můžete stahovat aplikace do počítače se systémem Windows. Tyto aplikace jsou podobné aplikacím nacházejícím se v Google Play Store nebo iTunes App Store. Rozdíl je v tom, že aplikace Windows Store lze použít na PC. V systému Windows 10 lze aplikace Windows Store používat jako běžné desktopové aplikace. V kategoriích najdete tisíce bezplatných aplikací, včetně her, sportu, sociálních sítí, zábavy, fotografií, hudby a novinek. Některé jsou placené aplikace, ale k dispozici je mnoho bezplatných her a dalších aplikací.

Zdarma cloudové úložiště

Nastavení účtu Microsoft vám poskytne 5 GB úložného prostoru v cloudu zdarma. Tato služba, známá jako OneDrive, ukládá soubory online, abyste k nim měli přístup z ostatních zařízení. Nejenže je k vašim datům snadnější přístup pomocí OneDrive, ale OneDrive vám také umožňuje vytvářet odkazy na soubory, které chcete sdílet s ostatními. Jediné, co musí příjemce udělat, je kliknout na odkaz a zobrazit váš soubor – není třeba zasílat přílohy e -mailem. OneDrive také poskytuje nástroje pro úpravu souborů pomocí Office Online, sady zjednodušených programů Microsoft Office pro úpravy a vytváření dokumentů uložených ve OneDrive. Pokud se rozhodnete svůj účet Microsoft v počítači nepoužívat, stále máte 5 GB volného úložiště na OneDrive.

Synchronizujte nastavení svého účtu

Asi nejzajímavější funkcí účtu Microsoft je, že ukládá nastavení vašeho účtu Windows 10 do cloudu. Když se přihlásíte ke svému účtu na jednom počítači se systémem Windows, vaše změny se použijí na nastavení na všech vašich zařízeních s Windows. S účtem Windows 10 můžete synchronizovat síťové profily, hesla a nastavení aplikace Windows Store. Windows 10 také umožňuje bezproblémové sdílení hesel Wi-Fi na pozadí se svými přáteli a kolegy.

Nevýhody přihlášení pomocí účtu Microsoft

Některé z nevýhod používání účtu Microsoft k přihlášení k počítači se systémem Windows zahrnují:

  • Hacknutelný: Microsoft ukládá informace o vašem účtu na internet, takže pokud někdo váš účet hackne, hacker získá přístup k vašemu počítači a ke každé službě Microsoft, kterou používáte.
  • Internet potřebný: Přihlášení k počítači, když jste offline, vyžaduje další krok k potvrzení, že chcete použít nejnovější uložená nastavení.
  • Sdílené heslo: Pokud s někým sdílíte přihlašovací údaje Microsoft, má on přístup k vašim službám Microsoft a může si zde prohlížet jakékoli citlivé informace.
  • Méně soukromí: Microsoft ukládá nastavení vašeho počítače, využití počítače, navštívené weby a aplikace, které používáte na svých serverech.
  • Synchronizované nastavení: Nastavení se automaticky synchronizuje na všech zařízeních, která používají váš účet Microsoft.
  • Uzamčeno ze všech účtů: To, že jste uzamčeni ze svého účtu Microsoft, také znamená, že jste zablokováni ze všech zařízení, která s tímto účtem používáte. Obnovení hesla Microsoft trvá 10 až 15 minut.

Jaký typ účtu byste si měli vybrat?

Účet Microsoft nabízí mnoho funkcí, které místní účet nemá, ale to neznamená, že účet Microsoft je pro každého. Pokud se nestaráte o aplikace Windows Store, máte pouze jeden počítač a nepotřebujete přístup ke svým datům nikde jinde než doma, pak místní účet bude fungovat dobře. Dostanete se do systému Windows a poskytne vám osobní prostor, kde můžete volat své vlastní. Pokud máte zájem o přístup ke všem funkcím, které Windows 10 může nabídnout, budete potřebovat účet Microsoft, abyste je mohli plně využívat.