Skip to content

Rychle zavřete otevřené Windows pomocí klávesových zkratek

6 de Říjen de 2021
medfr12754 56aa11ba5f9b58b7d000b187 c41180a63d0b4edcb248359fac381bda

Jednou z výhod počítačů se systémem Microsoft Windows je, že můžete mít otevřeno mnoho různých programů a oken současně. Tato výhoda se však stává nevýhodou, když musíte zavřít desítky otevřených oken. Naštěstí můžete provádět opakující se akce, jako je zavírání oken pomocí klávesových zkratek. Pokyny v tomto článku platí pro Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista a Windows XP.

Jak zavřít Windows pomocí Alt + mezerník + C

Jedna možnost zavírání oken pomocí klávesových zkratek je následující:

  1. Pomocí myši otevřete okno, které chcete zavřít.

  2. Stiskněte a podržte Alt poté stiskněte tlačítko Mezerník Chcete-li zobrazit kontextovou nabídku pravým tlačítkem v horní části okna programu, které se pokoušíte zavřít.

  3. Uvolněte obě klávesy a stiskněte písmeno C. To způsobí zavření okna.

Pokud můžete tuto sekvenci spustit jednou rukou, zatímco druhá ruka ovládá myš, budete schopni zavřít zhruba tucet oken přibližně za tolik sekund.

Jak zavřít Windows pomocí Fn + Alt + F4

Další možností je vybrat okno, které chcete zavřít, a poté stisknout Fn+Alt+F4. Na tuhle budete pravděpodobně potřebovat dvě ruce. Ačkoli je zkratka oficiálně uvedena jako Alt+F4, musíte podržet Funkce (Fn) klíč, aby to fungovalo.

Zavřít okno

Jak zavřít karty pomocí CTRL + W

The Ctrl+W zástupce pouze zavře aktuální soubor, na kterém pracujete, ale ponechá program otevřený. Tato funkce může být užitečná, pokud chcete nechat desktopový program otevřený, ale rychle se zbavit všech souborů, na kterých pracujete.

Ctrl+W funguje také ve většině prohlížečů, takže aktuální kartu, na kterou se díváte, můžete zavřít, aniž byste museli sundat ruce z klávesnice. Pokud používáte Ctrl+W když je otevřena pouze jedna karta prohlížeče, zavře se okno programu.

Jak vybrat otevřené Windows pomocí Alt + Tab

Je možné vybrat otevřené okno bez použití myši. lis Alt+Tab procházet otevřenými okny. Pomocí této zkratky ve spojení s ostatními zkratkami zavřete všechna otevřená okna, aniž byste museli sundat ruce z klávesnice.

Jak zobrazit svou plochu pomocí klávesy Windows + D

Někdy ve skutečnosti nechcete zavřít všechna ta okna; co opravdu chcete udělat, je podívat se na plochu. Pro rychlý přístup na plochu stiskněte Klíč Windows+D. Pomocí stejné zkratky obnovíte všechna okna. Pokud používáte Windows 7 nebo novější, existuje několik způsobů, jak se dostat na plochu Windows.

Jak zavřít skupinu Windows pomocí myši

Pokud máte ve stejném programu otevřeno mnoho souborů, například spoustu e -mailů v aplikaci Outlook, soubory aplikace Word nebo několik tabulek v aplikaci Excel, můžete je všechny zavřít najednou pomocí myši. Klepněte pravým tlačítkem na program na hlavním panelu systému Windows a vyberte Zavřete všechna okna (nebo Zavřít skupinu ve starších verzích systému Windows).

Zavřete všechna okna