Skip to content

Sociální sítě, které platí uživatelům za obsah

18 de Srpen de 2021
make money online KTSFotos 56b3506b5f9b58def9c97dea

Známý model platformy sociálních médií je společnost, která vám poskytuje aplikaci pro sdílení informací o vás a vašich zájmech s ostatními. Tyto aplikace lze používat zdarma, ale vydělávají peníze prodejem informací inzerentům. Mnozí tento model kritizují, protože nedostáváte zaplaceno za „produkt“, který produkujete (tj. Informace, které sdílíte). Proto se na scéně objevil alternativní model sociálních sítí. Tyto sociální sítě vám umožňují vydělávat peníze psaním pro přátele. Na rozdíl od typických platforem sociálních médií vám tyto služby platí za vytváření obsahu. Zde je to, co o nich potřebujete vědět.

Nové paradigma

Tyto stránky nabízejí nový, sociální přístup k předchozí generaci webových stránek „obsahové farmy“, které vám umožnily vydělat peníze blogováním a psaním článků zaměřených na oblíbená klíčová slova pro vyhledávání na internetu. Weby s placeným obsahem první generace, jako jsou HubPages, byly z velké části zaměřeny na tradiční textový obsah navržený k indexování vyhledávači. Tyto nové weby s platbami za příspěvek připomínají sociální sítě jako Facebook více než tradiční návody s návodem, ale základní myšlenka je podobná; weby sdílejí své příjmy z reklamy s uživateli, kteří vytvářejí obsah psaním textových aktualizací nebo zveřejňováním videí a fotografií. Obvykle pro síť vytváříte krátké příspěvky nebo vizuální aktualizace a poté je propagujete svým přátelům a sledovatelům na jiných sociálních sítích. Někteří vás také odmění za přihlášení nových lidí. V zásadě většina těchto aplikací funguje jako reklamní agentury a prodávají reklamy jménem tvůrců obsahu. Jsou prostředníky a liší se především v tom, co vám kompenzují, a ve vzorcích, které používají k nastavení plateb.

Nový věk publikování obsahu

Zde je pohled na několik platforem pro publikování obsahu nového věku spolu s popisem, jak mohou autoři a producenti videí vydělávat peníze z každé z těchto aplikací a služeb:

Tsu

Sociální síť Tsu byla veřejně spuštěna v říjnu 2014 a díky svému hybridnímu modelu sdílení příjmů z reklam s uživateli získala velkou pozornost médií. Kromě toho, že Tsu dává lidem kredit za počet zobrazení jejich obsahu, Tsu také kompenzuje tvůrce obsahu za nábor nováčků, aby se připojili k webu. Jeho vzorec pro přidružené příjmy připomíná pyramidu, kde lidé „proti proudu“ od nových rekrutů dostanou kompenzaci, i když nového uživatele přímo nenajali.

Persona Paper

Persona Paper se zdá být kopírovací službou, která byla spuštěna v roce 2014 s cílem odměnit členy za obsah, který zveřejňují v síti, prostřednictvím podílu na příjmech z reklamy na webu. Rozhraní aplikace Personal Paper je poměrně zjednodušující a kolem okrajů drsné. Myšlenka je podobná jako u jiných, dokonalejších sítí, jako je Tsu, jejichž cílem je kompenzovat tvůrce obsahu jejich placením. Persona Paper ilustruje výzvy, kterým čelíte, když se snažíte posoudit, které služby jsou legitimní podniky a které jsou jednoduše softwarové skripty vyhozené na web, aniž byste nutně museli mít solidní obchodní plán, jak je zálohovat. Bylo by rozumné hledat na internetu uživatelské recenze všech těchto služeb, než investujete mnoho času do pokusu vybudovat síť na kterékoli z nich.

Tvůrci obsahu, pozor

Objevila se řada kopírovacích služeb, které slibují, že vám zaplatí za vytváření obsahu v jejich sítích. Jedním z příkladů jsou Bitlanders, další sociální síť s digitální měnou, kde vyděláváte ekvivalent bitcoinů za zveřejňování obsahu a interakci s obsahem jiných uživatelů. Vytváření nových obchodních modelů pro sdílení příjmů je však náročná práce, takže byste měli očekávat, že se při experimentování s novými a různými způsoby odměňování uživatelů dočkáte mnohem většího počtu těchto sociálních sítí, které spouští, vylepšují svůj software a mění své obchodní modely. Pravděpodobné jsou také stížnosti od tvůrců obsahu, kteří nemají pocit, že dostanou správnou částku nebo včas, protože sítě, které rychle rostou, mají často problém udržet krok s velkým objemem nových uživatelů. Mnozí také považují logistiku vytváření výplat za těžší, než se očekávalo. Je pravděpodobné, že bude nějakou dobu trvat, než jeden z těchto webů najde správný vzorec a začne se chovat jak u uživatelů, tak u inzerentů, až se z něj stane platforma pro publikování placeného obsahu, která si zachová sílu. Do té doby byste měli důkladně přemýšlet, než investujete příliš mnoho času do vytváření originálního obsahu pro startupy.