Skip to content

Stačí vaše širokopásmové připojení k streamování zvuku dostatečně rychle?

9 de Srpen de 2021
middle aged woman sitting on sofa listening to music and reading book 535257292 5b30f3eb0e23d900368df0c0

Pomalé připojení k internetu způsobuje ukládání do vyrovnávací paměti a přerušované pauzy při přehrávání hudby nebo videa. To znamená, že data přenesená (streamovaná) do vašeho zařízení se pohybují příliš rychle nebo je příliš velká na to, aby je vaše připojení zvládlo. Chcete -li vyhodnotit, zda je vaše širokopásmové připojení dostatečně rychlé na sledování filmů nebo používání služby předplatného hudby, zkontrolujte kapacitu připojení testováním jeho rychlosti. Pokyny v tomto článku platí pro kabelové, FIOS, satelitní a další širokopásmové typy ve všech operačních systémech podporujících síť.

Jak otestovat rychlost připojení k internetu

Existuje několik online nástrojů ke kontrole připojení. Jeden bezplatný webový nástroj je Speedtest.net. Pomocí tohoto online nástroje můžete zjistit skutečnou rychlost připojení k internetu. Po otestování připojení se podívejte na rychlost stahování.

Streamování bez ukládání do vyrovnávací paměti

Pokud máte přístup ke službě vysokorychlostního internetu (širokopásmové připojení), zvuk a video by se měly streamovat v reálném čase bez problémů. Širokopásmová služba však neznamená, že můžete poslouchat všechny hudební streamy. Širokopásmové služby se liší oblast od oblasti. Pokud je na pomalém konci stupnice, možná budete moci streamovat hudbu, ale ne vysoce kvalitní zvuk, který je kódován při vysoké přenosové rychlosti (320 kb / s); čím vyšší je Kbps, tím více dat je pro streamování potřeba. Streamování přes bezdrátové připojení (Wi-Fi) může být hit-or-miss ve srovnání s kabelovým připojením k domácímu routeru. Pokud je to možné, nakonfigurujte svůj systém tak, aby streamoval hudbu přes kabelové připojení pro maximální přenosovou rychlost a nerušený poslech.

Požadavky na rychlost připojení

Zvukové toky využívají menší šířku pásma než video. Pokud streamujete pouze zvuk, vaše požadavky na rychlost širokopásmového připojení mohou být nižší, než kdybyste streamovali také hudební videa a filmy (například z YouTube). Pro streamování zvuku by rychlost širokopásmového připojení měla být alespoň 1,5 Mb / s.

Doporučené kapacity pro streamování hudebních videí

Video zabírá šířku pásma, protože nutí více dat prostřednictvím širokopásmového kanálu. Streamování hudebních videí (ve standardní kvalitě) vyžaduje rychlost širokopásmového připojení alespoň 3 Mb / s. Pro videa s vysokým rozlišením (HD) je připojení k internetu, které zvládne 4 až 5 Mb / s, ideálním rozsahem, který zabrání výpadkům a ukládání do vyrovnávací paměti.