Skip to content

Stručný průvodce pracovní plochou Windows 7

9 de Září de 2021
GettyImages 458936199 37721e5ef7b24481913362a56bc9de73

Windows 7 má jiný vzhled plochy než Windows Vista a Windows XP. Vědět, jak se pohybovat po ploše Windows 7, je zásadní pro maximální využití času vašeho počítače. Například. existuje mnoho časově úsporných zkratek pro otevírání programů a přeskupování otevřených oken. Tento rychlý průvodce vám ukáže klíčové funkce pracovní plochy Windows 7. Během chvilky se stanete zkušeným uživatelem. Pokyny v tomto článku platí pro Windows 7. Od ledna 2020 již společnost Microsoft nepodporuje systém Windows 7. Doporučujeme upgradovat na Windows 10, abyste mohli i nadále dostávat aktualizace zabezpečení a technickou podporu.

Aero Look

Vzhled Windows 7 se nazývá rozhraní „Aero“. Aero není jen hezké, ale je také funkční. Například Aero Snap je způsob, jak automaticky přesouvat okna k okrajům obrazovky a porovnávat je nebo zvětšovat. Aero Peek vám poskytuje rychlý přehled o tom, co je na vaší ploše, zatímco Aero Shake přináší do popředí okno, které chcete použít, a zároveň minimalizuje ostatní a uvolňuje pracovní plochu.

Hlavní panel Windows 7

Nejdůležitější změnou na ploše Windows 7 je přidání hlavního panelu, který je zkratkou pro používání vašich programů. Hlavní panel je spodní lišta ve vašem počítači. Vlevo má tlačítko Start a vpravo skupinu ikon, obvykle končící časem a datem. Přesouvání programů na hlavní panel a z něj je stejně snadné jako jejich připínání a odepínání na hlavní panel. Hlavní panel také obsahuje nové ikony vpravo. Malou bílou vlajkou je Centrum akcí, které vás upozorní na potenciální problémy. Centrum akcí vás informuje o potřebných úkolech, jako jsou problémy se zabezpečením – je váš firewall zapnutý, aby blokoval padouchy? Poskytuje také informace o nastavení záloh, takže vaše data jsou v bezpečí v případě počítačové katastrofy, která je rozbije. Měřič baterie, který je součástí možností napájení, může vaší baterii pomoci vydržet déle. To je zjevně relevantní pouze pro ty, kteří používají notebook nebo zařízení (jako je tablet Surface), které běží na baterii.

Screenshot zobrazující hlavní panel ve Windows 7

Kde jsou moje XP věci?

Ti z vás, kteří pocházejí ze systému XP, si všimnou mnoha rozdílů a mohou se divit, co se stalo s určitými položkami na ploše, na které jste se spoléhali. V některých případech byly položky na ploše zadrženy ze systému XP, ale přesunuty. Vypnutí počítače, jedna z nejzákladnějších věcí, které děláte, se v systému Windows 7. zkomplikovalo. Zjistěte, co nové možnosti vypnutí dělají. Co se stalo s „Rychlým spuštěním“ XP? Je to pryč, ale bylo nahrazeno něčím mnohem lepším: hlavním panelem Windows 7 (diskutováno dříve), který je výrazně lepší než Rychlé spuštění. Další běžně používanou funkcí XP byla „Zobrazit plochu“. Jeho funkce se nezměnila, ale vzhled a umístění ano.

Snímek obrazovky zobrazující Vypnout v nabídce Start systému Windows 7

Přizpůsobení systému Windows 7

Windows 7 vám umožní být vámi. Jedním z nejlepších způsobů, jak toho dosáhnout, je přidání motivů, což jsou kolekce tapet na ploše, zvuků a nahrazení ikon. Miniaplikace (miniprogramy, které sedí na ploše) byly představeny ve Vistě, ale byly vylepšeny v systému Windows 7. Můžete také vytvořit jakýkoli obrázek na vašem počítači na pozadí plochy nebo na tapetu, a to pomocí několika kliknutí.