Skip to content

Studenti a učitelé získají Microsoft Office zdarma

11 de Červenec de 2021
160832307 58b8c04b3df78c353c1ad2ee

Microsoft nabízí řadu plánů Microsoft 365 pro osobní, obchodní nebo neziskové použití. Jeden takový plán již ve vaší škole možná existuje. Studenti a učitelé mohou nejen snadno zkontrolovat způsobilost své školy na bezplatné předplatné Microsoft 365, ale měli by mít také možnost se k nabídce přihlásit sami, nikoli prostřednictvím administrátora. Následující kontrola způsobilosti určí, zda můžete získat bezplatný účet Microsoft Office pro studenty a učitele. Pokud nemáte nárok, zeptejte se správy vaší školy, zda podporuje Microsoft 365 Education.

Co je zahrnuto pro oprávněné studenty a učitele

Bezplatné účty Microsoft Office pro studenty a učitele zahrnují nejnovější dostupné verze aplikací Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Access a Publisher pro stolní počítače (Office 2019 pro Windows nebo Office 2019 pro Mac). Nejen to, ale tyto desktopové programy lze nainstalovat až na pět počítačů PC nebo Mac a až na pět mobilních zařízení. Tyto desktopové aplikace se integrují s Office Online, verzí Wordu, Excelu, PowerPointu a OneNotu založenou na prohlížeči. Důležité na Office Online je, že vám umožňuje spolupracovat na dokumentu v reálném čase s ostatními studenty nebo učiteli. Pokud potřebujete pracovat offline, můžete ukládat lokálně a poté synchronizovat změny po obnovení připojení. Nabídka také zahrnuje bezplatné úložiště na OneDrive. K dokumentům uloženým na OneDrive lze přistupovat ze všech mobilních a stolních zařízení. Plán Microsoft 365 Education obvykle umožňuje vzdělávacím institucím nabízet prostředí Office a OneDrive plus weby, bezplatný e-mail, rychlé zprávy a webové konference. Možná budete muset zjistit podrobnosti o těchto součástech ve vaší škole.

Jak určit vaši způsobilost

Tento program již nějakou dobu funguje, ale nyní je snazší určit, zda je vaše škola kvalifikovanou institucí. Kontrola způsobilosti vyžaduje školní e-mailovou adresu. Dále navštivte příslušné webové stránky a prozkoumejte možnosti vaší školy:

  • Studenti by měli navštívit office.com/getoffice365
  • Učitelé by měli navštívit office.com/teachers

Co musí administrátoři oprávněných institucí udělat

Správci toho moc dělat nemusí. To je elegantní nabídka společnosti Microsoft, jak je popsána na jejich webu Office in Education: „Neexistují žádné administrativní akce, které by vaše instituce musela podniknout k registraci. Dostupnost Microsoft 365 Education for Students můžete jednoduše sdělit svým studentům pomocí obsahu z naše sada nástrojů. Přístup k sadě nástrojů. Požádejte svého zástupce společnosti Microsoft o konkrétní dotazy ohledně kroků, které by měla vaše škola podniknout. “

Pro nezpůsobilé studenty nebo učitele

Váš zájem může podnítit důležité rozhovory jménem ostatních studentů nebo učitelů ve vaší škole. Pokud vaše škola není způsobilá, obraťte se na správu školy a požádejte ji, aby se obrátila na společnost Microsoft ohledně neúspěšné způsobilosti.