Skip to content

Světový den zálohování 2022

2 de Srpen de 2021
world backup day logo 2701a36cb253413f83311c212531ae4f

Čtvrtek 31. března 2022 je další Světový den zálohování„Den, kdy vám lidé z technologie připomeneme, jak důležité je zálohovat data. Vzhledem k naší konkrétní odbornosti to obvykle děláme mnohem častěji než jednou za rok, ale tuto každoroční výmluvu si zopakuji!

Zde je zpráva k zapamatování:

Vaše data jsou cennější než vaše zařízení

Hardware je levný a stále levnější. Víte, co je drahé nebo dokonce neocenitelné? Ten semestrál, který jste strávili tři týdny psaním, 3 000 USD za hudbu a filmy, které máte na pevném disku, a digitální video prvního kroku vašeho malého chlapce nebo dívky. Můžete získat nový počítač nebo telefon, ale zkuste nahradit tyto důležité soubory: Nemůžeš!

Takže, co děláš?

Podpořte je!

Při zálohování dat vytváříte druhou kopii čehokoli a všeho, co nechcete ztratit. Pokud by se něco stalo s originály, můžete zálohy obnovit do svého počítače (nebo telefonu, tabletu atd.) Pomocí služby zálohování. Technicky se záloha týká jakéhokoli kusu dat, který existuje na dvou místech. Primárním účelem zálohy je mít plán obnovy, pokud by se primární data stala nedostupnými, takže je běžné uchovávat zálohy mimo pracoviště, jako je online, nebo přinejmenším, na druhém pevném disku, dokonce na jiném interním.

Proč byste měli zálohovat

Může nastat několik scénářů, kde by bylo užitečné mít zálohu vašich dat:

 • Odcizí vám telefon a přijdete o všechny obrázky a videa
 • Došlo k chybě externího pevného disku a byla odstraněna vaše domácí videa
 • Zapomenete si notebook v kavárně a ztratíte všechny domácí úkoly
 • Virus drží vaše data jako rukojmí, dokud nezaplatíte za odstranění omezení
 • Omylem smažete něco důležitého

Vaše možnosti zálohování

Jsme velkými fanoušky online zálohovacích služeb. Používání služby cloudového zálohování (někdy se jim také říká) je nejjednodušší a nejekonomičtější a nejefektivnější způsob, jak uchovat důležitá data v bezpečí. Podívejte se na naše recenze online zálohovacích služeb, kde najdete seřazený aktualizovaný seznam s cenami. Některé plány umožňují neomezené množství úložiště, některé vás omezují na tolik GB nebo TB, některé podporují zálohování z více simultánních počítačů, některé jsou dokonce zdarma jen za malé úložiště. Máte dotazy k online zálohování nebo si nejste úplně jisti, co to je? Odpovídáme na většinu všech otázek, které jsme kdy dostali ohledně online zálohování, v našich častých dotazech k online zálohování. Bez ohledu na to, jaké jsou vaše potřeby, provedli jsme veškerý průzkum, abychom vám pomohli udělat správné rozhodnutí. Kromě výše uvedeného seznamu recenzí je naše srovnávací tabulka online záloh opravdu užitečná, pokud vás zajímá, která z našich oblíbených cloudových zálohovacích služeb nabízí konkrétní funkci. Zde je několik dalších online zálohovacích zdrojů, které mohou být užitečné:

 • Backblaze Review (moje osobní oblíbená služba)
 • Neomezené plány zálohování online
 • Zdarma online plány zálohování

Důvod, proč je online záloha tak populární, je ten, že poskytuje zcela oddělené umístění pro kopie vašich souborů. Pokud je váš flash disk například vaším záložním zařízením a váš notebook je odcizen, když je k němu připojen váš flash disk, záloha skončí v zásadě zbytečně. Rovněž uchováváme seznamy tradičních titulů softwaru pro zálohování, které nejsou vytvořeny pro online zálohování, ale pro místní zálohování, což znamená, že soubory jsou uloženy na jiný místní pevný disk nebo dokonce na server FTP nebo počítač v síti. Další informace najdete v našich bezplatných nástrojích pro zálohovací software a recenzích komerčního softwaru pro zálohování. Zde je více o zálohování:

 • Zdarma software pro zálohování Mac
 • Jak zálohovat iPad na iCloud
 • Jak snadno zálohovat data z Facebooku
 • Jak zálohovat informace z Outlooku
 • Jak zálohovat fotografie pomocí Fotek Google

Používání služby cloudového úložiště je další možností, jak bezpečně zálohovat data online. Rozdíl mezi cloudem úložný prostor služba a cloud záloha služba spočívá v tom, že první vám obvykle neumožňuje zálohovat data automaticky a podle plánu, ale místo toho je místem pro selektivní nahrávání důležitých souborů, které potřebujete mít mimo fyzické zařízení. K dispozici je spousta služeb cloudového úložiště, z nichž většina nabízí malý bezplatný plán s dostupnými upgrady, pokud potřebujete více funkcí nebo další místo pro zálohování.