Skip to content

Systémy domácího kina Onkyo HT-S3800/HT-S7800-in-a-Box

4 de Srpen de 2021
onkyo ht s3800 ht s7800 alt 1020 e7f88fea9cd14f05ad4d7b014ed0bf08

Při sestavování domácího kina máte na výběr mezi systémem soundbar nebo přijímačem domácího kina se spoustou reproduktorů. Existuje však řešení, které leží mezi tím a poskytuje lepší zážitek z poslechu než soundbar bez potíží s plně nastaveným domácím kinem: domácí kino v krabici, jako je Onkyo HT-S7800 nebo Onkyo HT-S3800. Společnost Onkyo ukončila provoz modelu HT-S3800, ale stále je můžete najít použité. Existují také desítky podobných startovacích sad pro domácí kino.

Systém domácího kina HT-S3800 Onkyo

HT-S3800 je základním modelem produktové řady Onkyo pro domácí kino v krabici. Systém se skládá z 5,1kanálového přijímače (HT-R395), pětikanálového reproduktorového systému s policovými regály (levý, pravý, středový, levý prostorový, pravý prostorový) a pasivního subwooferu (subwoofer je napájen přijímačem).

Výkon

Přijímač domácího kina HTR-395 dodávaný se systémem je dimenzován na 60 WPC (měřeno dvěma kanály poháněnými osmi ohmovými zátěžmi reproduktorů od 20 Hz do 20 kHz při 0,7% THD). To je rozhodně dost energie pro skromné ​​nastavení v malé nebo střední místnosti. Před připojením zvukového zařízení se ujistěte, že rozumíte specifikacím výstupního výkonu zesilovače.

Dekódování a zpracování zvuku

Systém je kompatibilní s většinou formátů prostorového zvuku Dolby Digital a DTS, včetně Dolby TrueHD a DTS-HD Master Audio (až 5.1 kanálů). K dispozici jsou další přednastavené režimy prostorového zpracování.

Funkce připojení

Spolu s několika možnostmi připojení analogového zvuku a videa jsou k dispozici vstupy 4K HDMI a jeden výstup HDMI. Připojení HDMI jsou kompatibilní s 3D, HDR a až 4K 4K pass-through (bez upscalingu) a splňují specifikace HDMI 2.Oa včetně podpory zpětného zvukového kanálu a HDMI-CEC. HT-S3800 také poskytuje převod převodu kompozitu na HDMI pro snazší připojení k moderním televizorům, ale není k dispozici žádné převzorkování ani připojení komponentního videa. Možnosti streamování internetu a sítě nejsou zahrnuty; je však k dispozici vestavěný Bluetooth, který umožňuje přímé bezdrátové streamování z kompatibilních přenosných zařízení, jako je většina chytrých telefonů.

Reproduktory a subwoofer

Středový, levý/pravý přední a prostorový reproduktor mají stejný doplněk ovladače (kromě toho, že reproduktor středového kanálu je vodorovný). Každý z nich má jeden třípalcový ovladač plného dosahu uzavřený v kompaktní skříni (akustické odpružení) a může být umístěn na polici nebo na stěnu. Dodaný subwoofer je pasivní a je vybaven kuželovým ovladačem 6–7/16 palců. Subwoofer má také přední port (basreflexní design), který poskytuje rozšířenou nízkofrekvenční odezvu.

Pohled zepředu a zezadu na Onkyo HT-S3910 HTIB

HT-S3910

Ačkoli HT-S3800 může být stále k dispozici, právě se vypíná a nahrazuje HT-S3910. Mezi doplňky patří dekódování Dolby Atmos a DTS: X a také možnost nastavit systém v konfiguraci kanálu 3.1.2 (levý, středový, pravý, subwoofer a dva výškové kanály). Můžete jej však také spustit ve standardní konfiguraci 5.1 kanálů. Výkon byl zvýšen na 80 wpc.

Domácí kino HT-S7800 Onkyo

HT-S3800 (nebo HT-S3910) poskytuje všechny základy, ale možná hledáte něco, co nabízí trochu větší flexibilitu v audio i video odděleních. Onkyo HT-S7800 to poskytuje a ještě něco navíc.

Výkon

Přijímač domácího kina dodávaný se systémem HT-S7800 (HT-R695) poskytuje vyšší výkon na kanál (100 WPC) při použití stejných měřících standardů jako systém HT-S7800.

Dekódování zvuku, kanály a reproduktory

Dalším rozdílem je, že HT-S7800 je zabalen jako 5.1.2 kanálový systém, který je kompatibilní se zvukovým dekódováním Dolby Atmos a DTS: X (i když DTS: X může vyžadovat aktualizaci firmwaru). Systém obsahuje dva přední reproduktory, které poskytují jak horizontální, tak i vertikálně vyzařující měniče, a dva horizontálně a středově reproduktory a reproduktory prostorového kanálu. Subwoofer dodávaný s HT-S7800 je také větší (10 palců) a je napájen místo pasivního, což znamená, že má vlastní vestavěný 120wattový zesilovač. Ve skutečnosti má přijímač dodávaný s HT-S7800 dva výstupy subwooferu, což vám umožňuje v případě potřeby připojit druhý subwoofer. HT-S7800 můžete také nakonfigurovat jako standardní 7.1kanálový systém zakoupením dvou dalších horizontálně vypouštěných satelitních reproduktorů.

Nástroje pro nastavení

Systém obsahuje systém automatické kalibrace místnosti AckyEQ společnosti Onkyo. K přijímači je také připojen mikrofon. Přijímač poté generuje sérii testovacích tónů a vypočítává faktory, jako je velikost a vzdálenost reproduktorů, a upravuje reproduktory tak, aby lépe odpovídaly akustickým vlastnostem místnosti.

Konektivita

HT-S7800 také zvyšuje počet a typy nabízených připojení. Existuje například osm HDMI vstupů a dva paralelní HDMI výstupy (oba výstupy dodávají stejný audio a video signál). K dispozici jsou také dva komponentní video vstupy (vstupní signály komponentního videa jsou pro výstup převedeny na HDMI). Všechna připojení HDMI splňují stejné specifikace jako u modelu HT-S3800 se zahrnutím převzorkování videa pro analogové i HDMI zdroje. Další možností připojení na HT-S7800 je zahrnutí vícezónového provozu prostřednictvím reproduktorových terminálů nebo výstupů předzesilovače (vyžaduje přidání externích zesilovačů).

Připojení k síti a streamování

Kromě fyzických zvukových a obrazových schopností poskytuje HT-S7800 také ethernetové a Wi-Fi připojení, které umožňuje připojení k místní domácí síti a internetu. HTS-7800 je navíc kompatibilní s Apple AirPlay a lze jej integrovat do bezdrátového vícepokojového audio systému Flareconnect.

Hi-Res Audio

Dalším přidaným bonusem na HT-S7800 je zahrnutí kompatibility zvuku Hi-Res. To znamená, že HT-S7800 má schopnost přehrávat zvukové soubory ve vysokém rozlišení prostřednictvím USB nebo lokálních počítačů připojených k síti nebo mediálních serverů.

Možnosti ovládání

Kromě předního panelu a dodávaného dálkového ovladače můžete také použít aplikaci Onkyo Controller pro telefony iOS a Android.

Systém domácího kina Onkyo HT-S7800 Dolby Atmos-in-a-Box

Onkyo nabízí flexibilitu

Na rozdíl od systémů jiných výrobců, jako jsou Bose, LG, Samsung a Sony, začlenění samostatných přijímačů domácího kina společností Onkyo znamená, že nejste trvale vázáni na reproduktory, které jsou součástí systému. Kromě toho vám HT-S7800 také umožňuje přepnout na jiný subwoofer. Pokud tedy chcete upgradovat své zvukové zařízení, nemusíte vyměňovat celý systém.