Skip to content

The Ultimate Guide: Nákup počítače do školy

1 de Srpen de 2021
114331627 56a1b4965f9b58b7d0c1e0af

Studenti potřebují počítače, aby mohli provádět výzkum, psát referáty, komunikovat s učiteli, vytvářet multimediální prezentace a mnoho dalšího. Jak víte, jaký typ počítače koupit? Známe počítače (podívejte se na naši stránku s recenzemi zde), proto jsme sestavili naše nejlepší tipy, které vám pomohou vyhledat a zakoupit nejlepší možné počítače do školy pro vás nebo vaše dítě.

Poraďte se se svou školou

Před nákupem počítače se obraťte na školu ohledně jakýchkoli doporučení, požadavků nebo omezení, která mohou být na studentských počítačích. Vysoké školy často mají doporučené minimální specifikace počítače, které mohou být užitečné při zúžení vyhledávání. Podobně mohou mít seznam potřebných aplikací, které vyžadují konkrétní hardware. Také základní a střední školy budou mít doporučení. Mnoho z nich má z rozpočtových důvodů sklon používat Chromebooky, ale každá škola má jiné důvody pro používání různých typů notebooků nebo stolních počítačů. Některé školy spolupracují s počítačovými společnostmi, které nabízejí studentům poukázky na bezplatné nebo zlevněné notebooky. Stojí za to zeptat se vaší školy nebo okresu, zda mají nějaké takové dohody.

Stolní počítače vs. notebooky

Většina stolních počítačů má výkonnější součásti, což jim dává delší životnost než notebook. Jsou také méně náchylné k nehodám, hůře se kradou a snadněji upgradují. Pokud kupujete počítač pro středoškoláka, může být ideální stolní počítač, takže se nemusíte bát, že se ztratí nebo zlomí. To vše říká, že notebooky jsou vhodnější pro vysokoškoláky kvůli jejich přenosnosti. Notebooky se také lépe hodí do stísněných kolejí. Prakticky všechny školy nabízejí bezdrátové sítě, aby se studenti mohli připojit k webu na svých noteboocích kdekoli na akademické půdě.

Co hledat ve školním počítači

Jak výkonný musí být váš počítač, závisí na tom, k čemu ho plánujete používat. Anglický major, který většinou píše referáty, si dobře poradí s levným notebookem, ale student výtvarného oboru nebo počítačového inženýrství bude potřebovat výkonnější zařízení. Při posuzování schopností počítače jsou tyto specifikace důležité:

 • Kapacita skladu: 1 TB je pro průměrného uživatele více než dost. Pokud potřebujete více místa, můžete si zakoupit externí pevný disk.
 • Procesor: Rychlost zpracování by měla být problémem pouze v případě, že plánujete spouštět statné programy, jako je software pro úpravu videa nebo online hry. V takovém případě byste chtěli procesor s frekvencí 3,5 až 4 GHz.
 • RAM: 4 GB je nyní standardem pro notebooky a to je pro většinu lidí dost. Obvykle je možné nainstalovat více paměti RAM, pokud ji potřebujete.
 • Konektivita: Všechny počítače jsou vybaveny bezdrátovým adaptérem, ale ne všechny notebooky mají ethernetové porty. Měli byste také zvážit počet dostupných portů USB a HDMI.
 • Webová kamera: Většina notebooků je vybavena integrovanými webkamerami, ale liší se kvalitou. V případě potřeby si můžete vždy zakoupit lepší externí webovou kameru.

PC periferie a příslušenství

Existuje řada příslušenství, která byste ke školnímu počítači mohli potřebovat:

 • Tiskárna: Zatímco většina učitelů přijímá elektronické dokumenty, laserová tiskárna je stále dobrou investicí, když potřebujete papírové kopie.
 • Zabezpečovací zařízení: Počítačová zabezpečovací zařízení, jako jsou kabelové zámky, jsou vhodná pro ty, kteří používají své notebooky ve veřejných prostorách.
 • Dopravce: Odolná počítačová taška nebo batoh je pro uživatele notebooků nezbytností.
 • Myš: Někteří uživatelé notebooků upřednostňují kompaktní myš před vestavěným trackpadem.
 • baterie: Sekundární nebo externí baterie může být užitečná pro ty, kteří používají svůj notebook delší dobu mimo elektrickou zásuvku.
 • Software: Vyhledejte softwarové balíčky pro studenty ve vysokoškolských knihkupectvích. Studenti mohou například někdy získat velké slevy na software, jako je Microsoft Office a Adobe Creative Cloud.

A co tablety?

iPad Air s rukou držící v porovnání s rukou ukazuje malé rozměry.

Tablety lze použít k procházení webu, psaní poznámek, nahrávání přednášek nebo dokonce k úpravám dokumentů pomocí klávesnice Bluetooth. Temnější stránkou je, že nepoužívají standardní softwarové programy pro PC. Naštěstí existují ekvivalentní aplikace pro programy jako Microsoft Word, které usnadňují sdílení souborů mezi tabletem a notebookem. Tablety jsou užitečné zejména při čtení a psaní poznámek v učebnicích. Můžete si dokonce půjčit učebnice prostřednictvím Amazon Kindle. S ohledem na svá omezení však tablety nejsou vhodnou náhradou za počítač.

A co Chromebooky?

Chromebooky jsou specializované notebooky určené pro online použití. Jsou postaveny na operačním systému Chrome OS od společnosti Google. Tato levná zařízení využívají cloudové úložiště, takže všechny vaše soubory jsou automaticky zálohovány na váš Disk Google.

Chromebooky Lenovo zobrazené v zobrazení fanoušků.

Nevýhodou je, že Chromebooky mají méně funkcí než mnoho tradičních notebooků. Nemohou například spouštět stejné aplikace, jaké byste našli na počítači se systémem Windows nebo Mac. Chromebooky se proto nedoporučují studentům, kteří si potřebují nainstalovat software, ale jsou vhodné pro účely zpracování textu a výzkumu.

Hybridní kabriolety a počítače 2 v 1

Microsoft Surface Go, hybridní notebook

Pokud se nemůžete rozhodnout mezi tabletem nebo notebookem, zkuste hybridní notebook. Vypadají a fungují jako tradiční notebooky, ale displej lze otočit tak, aby jej bylo možné používat jako tablet. Existují také počítače 2 v 1, což jsou v podstatě tablety s dokem pro klávesnici. Obvykle jsou levnější a přenosnější, ale chybí jim výkon a funkčnost standardního notebooku.

Kolik utratit

Náklady na počítače se značně liší v závislosti na značce, modelu a technických specifikacích, ale zde je několik odhadů pro různé možnosti:

 • Rozpočtová plocha: 500 až 600 $
 • Stolní počítač střední třídy: 750 až 1 000 $
 • Výkonná pracovní plocha: 1 200 $ a více
 • Tablety: 200 až 500 $
 • Levný notebook: 500 až 750 $
 • 13palcové a menší notebooky: 750 až 1 500 dolarů
 • Notebooky střední třídy 14 až 16 palců: 1 000 až 1 500 $
 • 17palcový výkonný notebook: 1 200 $+

Nejlepší čas na vyhledání nabídek elektroniky je Cyber ​​Monday, ale mnoho výrobců provozuje prodej v letních a podzimních měsících zpět do školy.