Skip to content

Tipy a triky Plants vs. Zombies: Garden Warfare

8 de Červenec de 2021
PVZGWsc2 580732c13df78cbc28f45f08 9e038248fab5421fa010f8640a9e6f29

Svou nehynoucí lásku k hře Plants vs. Zombies Garden Warfare jsme vyjádřili v předchozím článku a nyní jsme zpět pro další s některými tipy a triky, které vám pomohou hru si užít. Nyní, když je to na PS3 a PS4, spolu s již vydanými verzemi X360 a XONE, si každý může zahrát s Plants vs. Zombies: Garden Warfare.

Tipy pro rostliny

Jako kaktus, umístěte bramborové miny na hromady přivolávající zombie. Zlatá záře, kterou hráči zombie vidí, kryje vaše miny, takže narazí přímo do vašeho dolu a vyhodí se do vzduchu. To funguje asi 95% času – alespoň do doby, než hráči zombie vstanou a začnou kontrolovat jako první. A i přesto to stále funguje častěji než ne. Jako slunečnice v režimu Zahrady a hřbitovy je vaším nejlepším místem přímo na zahradě. Je lákavé někam zakořenit a použít útok slunečních paprsků, ale vaší rolí je být léčitelem. Odhoďte svou léčivou květinu. Uzdravte své spoluhráče. Až zemřou, co nejdříve je oživte. Pokud vždy zůstáváte na zahradě a udržujete všechny naživu, zombie to nemohou převzít. Rovněž, chompers by měl zůstat na zahradě nebo blízko. Nechte zombie přemýšlet o napadení vaší zahrady tím, že je budete hltat zespodu.

Ne všechny varianty znaků jsou stejné. Některé varianty mají oproti jiným jednoznačnou výhodu. Některé postavy mají více munice nebo různé typy výstřelů a výše poškození, takže se pokuste co nejdříve odemknout postavy, abyste našli ty správné, které odpovídají vašemu hernímu stylu.

Naučte se mapy. Téměř každá část každé mapy má chokepointy, které mohou rostliny využít a které se snadněji brání než jiné oblasti mapy, jako je hrad na Driftwood Shores (zakryjte schody na levé straně kaktusem a hráškem a žádná zombie se nikdy nedostane) nebo Apartmány na mapě Main Street (zabraňte zombie v budování teleportů). Zjistěte také, kde jsou teleporty na každé mapě. Pokud je budete moci stále srazit, zombie budou mít mnohem těžší čas.

Tipy pro zombie

Inženýři může vydělat nejvíce mincí jakékoli postavy ve hře. Pokud chcete rychlé mince, zahrajte si inženýra. Mezi vyděláváním mincí pokaždé, když spoluhráč použije váš teleport, můžete také získat spoustu snadných zabití pomocí úderů dronů. Když hrajete inženýra, nespěchejte jen do zahrady. Najděte místo na dálku s výhledem do zahrady a jen do něj lobujte. Zničíte ostonožce a bramborové doly a pravděpodobně zabijete i více než několik hráčů na rostlině (a také je budete opravdu otravovat). Sonické miny používejte také při odemykání, nikoli zvukové granáty. Sonic miny jsou nejhorším nepřítelem chomperu a absolutně vám zachrání život mnohem častěji než granáty.

Všechny hvězdy může být velmi užitečné pečlivým umístěním jejich figurín. Můžete se postavit do rohu zahrady a rostliny vás například nebudou moci zasáhnout. Můžete také zablokovat zaměřovací čáry, aby hráči rostlin neměli na své spoluhráče snadné střely. Jen nebuďte hlupáci a dejte je každému do cesty. Další schopnosti All-Stars – šprint a imp punt – jsou také velmi, velmi užitečné. Pečlivým využitím těchto schopností můžete snadno vyklidit rostliny ze zahrady. Uložte si je, když je opravdu potřebujete. Vzhledem k tomu, že All-Stars mají nejvíce zdraví ze všech postav ve hře, nebojte se bezhlavě vrhnout do nebezpečí. To je vaše práce.

Vědci jsou léčitelé. Doba. Mají málo zdraví a moc škody nezpůsobují. Nespěchejte do zahrady, pokud váš tým není zoufalý. Jedna věc, kterou můžete udělat, je připojit své lepkavé explozivní kulové granáty ke svým spoluhráčům – vyhodí do vzduchu nepřátelské rostliny, ale váš týmový kolega bude v pořádku.

Pěšáci měli by mít oči na nebi. Odstraňte peashootery ze střech a co je důležitější, co nejrychleji sundejte nepřátelské česnekové drony. Můžete také použít svůj raketový skok, abyste se dostali do dobrých výhodných bodů, abyste také obtěžovali rostliny.

Naučte se mapy – Téměř každá zahrada ve hře má nějaký druh výhledu nebo jiné polohy, kde do ní mohou zombie lobovat. Zjistěte, kde jsou, a využijte je.

Neustále upravovat – Nejdůležitější pro zombie je, že musíte upravit svou taktiku, jak hra pokračuje. Pokud rostliny agresivně brání teleportér, teleportér ignorujte a jděte opačným směrem. Skvělou taktikou je také přetížit rostliny popelnicemi, které vyvoláte. Hlava kužele, hlava lopaty a zombie dveřních clon fungují skvěle, ale zombie v hale, barelu a rakvi jsou kráčící tanky, které mohou (a budou) přemoci rostliny a velmi rychle ovládnou zahradu. Trochu naštve, že musíte získat balíčky karet, abyste získali předvolání zombie (nebo květináče), ale musíte dělat, co musíte.

Tipy pro všechny hráče

Neutrácejte skutečné peníze za mince za balíčky karet. Normálním hraním můžete vydělat spoustu coinů. Buď trpělivý.

Používejte mince moudře – Neztrácejte své mince. Balíčky 5k, 10k a dražší balíčky odemykají postavy, schopnosti a položky přizpůsobení spolu s některými spotřebními doplňky. Nejprve odemkněte co nejvíce, abyste mohli co nejdříve najít komba postav a schopností, která se vám líbí, a poté naplňte svůj spotřební materiál 1k baleními.

Přeskočit výzvy – Nebojte se použít hvězdy přeskočení výzvy. Některé výzvy, jako je co nejvíce oživit, posmívat se po zabití nebo získat co nejvíce zabití, jsou pro některé postavy prostě opravdu těžké. Přeskočte ty tvrdé a udělejte ty jednodušší.

Nebuď sobecký – Nejdůležitější věcí je nedělat si starosti s přidáním jednoho zabití (pokud nehrajete Orb Confirmed nebo Team Vanquish). Nenahánějte nepřátelského hráče, abyste získali ještě jedno zabití. Zatímco sobecky bloudíte, nepřátelský tým ovládá vaši zahradu a vy prohrajete. Gratulujeme k vašemu jedinému zabití, geniální.

Dostaňte zadek do zahrady! – Také pro lásku Glob, když hodiny tikají dolů v Gardens & Graveyards, seďte zadkem do zahrady. Příliš mnoho her je vyhráno nebo ztraceno, protože hráči rostlin jsou příliš tvrdohlaví nebo hloupí, než aby šli chránit zahradu, nebo aby se hráči zombie dostali do úzkého hrdla a nemohli se tam dostat. Když na to přijde, stačí běžet kolem nepřátel a dostat se zadkem do zahrady. Raději zemřít, než ztratit, protože každý byl příliš hloupý, než aby šel do zahrady, že?

Týmová práce – Spolupracujte se svými spoluhráči. Dává to smysl, ale příliš mnoho lidí to nedělá. Dobrý hráč slunečnice, který uzdraví každého, může pro rostlinný tým udělat obrovskou změnu, stejně jako zkušený inženýr (se zálohou All-Star nebo Foot Soldier) může dramaticky ovlivnit šance zombie na úspěch. Dva chompry dohromady, kde jeden funguje jako návnada, zatímco druhý hltá zombie zespodu, mohou být také velmi účinné. Dva hráči spolupracující v jakékoli kombinaci je mnohem těžší zabít než jeden hráč pobíhající sám.

Drony – Pro hráče kaktusů a inženýrů s drony – Naše preferovaná taktika je odhodit bomby a pak se někam schovat, dokud nebudeme moci bomby znovu odhodit. Tímto způsobem můžete zcela zničit nepřátelský tým a zabít ho ve svazcích. Neobtěžujte se však honit hráče kolem, abyste je zastřelili normálními střelami. I když ztrácíte čas otravováním někoho (a opravdu jen otravujete, protože ho nebudete zabíjet), váš čas a energie a palivo by bylo lepší využít k odhození bomb někam jinam.

Keep It Light And Fun – Jedním z důvodů, proč lidé jako PVZ Garden Warfare, je to, že je to snadné a zábavné a ne všechny vážné jako CoD, Halo, Battlefield nebo Gears of War. Neberte hru příliš vážně a bavte se s ní. Díky tomu bude pro každého lepší.