Skip to content

Tipy pro bezpečné zabalení fotoaparátu na cesty

7 de Červenec de 2021
Stocksy txp05cf88357sE100 Medium 993092 58263bfb5f9b58d5b15ceedb

Vážní a amatérští fotografové nikdy nenechávají své fotografické vybavení doma, když cestují. Cestování poskytuje skvělou příležitost pro pořízení nezapomenutelných fotografií, ale představuje riziko pro toto drahé zařízení. Pomocí těchto tipů si na cestu zabalíte brašnu s fotoaparátem, abyste zajistili, že vaše fotografické vybavení dorazí bezpečně.

Před zabalením vše utáhněte

Před zabalením se ujistěte, že jsou všechny kryty pevně na fotoaparátu: porty USB, krytky objektivu, panel přihrádky na baterie atd. Otřesy a nárazy se mohou odtrhnout nebo zlomit uvolněné části.

Vyjměte čočku

Objektivy fotoaparátu uspořádány na dřevěný stůl

Pokud letíte s fotoaparátem DSLR, necestujte s objektivem připojeným k tělu fotoaparátu. Řazení během letu může namáhat nebo poškodit vlákna, která drží objektiv na fotoaparátu. Noste jej samostatně a ujistěte se, že jsou všechny kryty objektivu pevně zajištěny na obou koncích.

Vypnutí

Při cestování vyjměte z fotoaparátu baterii a paměťovou kartu. Tímto způsobem se nemusíte starat o to, že se kamera nechtěně zapne a vybije baterii, když jste na cestách. Udržujte však baterii po ruce; Pracovníci letištní detekční kontroly vás mohou požádat, abyste prokázali, že kamera je funkční součástí vybavení.

Nekontroluj to

Federální úřad pro letectví (FAA) povoluje vybavení kamery jak při kontrole, tak i v příručních zavazadlech, ale pokud je to možné, nekontrolujte své kamerové vybavení. Noste to do letadla. Pokud ho musíte zkontrolovat, zvažte jeho zakoupení specializovaného ochranného pouzdra. Před odletem se, samozřejmě, poraďte s leteckou společností, ale kamerové vybavení kontrolujte až jako poslední možnost. Tímto způsobem zůstane drahá výstroj poblíž, takže na ni můžete dávat pozor.

Při procházení zabezpečením

Zobrazovací zařízení letištní bezpečnosti

Pokud musíte při procházení zabezpečením vyjmout fotoaparát z brašny nebo kapsy, ujistěte se, že je dobře uchopíte. Téměř jistě budete ve spěchu a stresu procesu žonglovat s několika objekty, čímž zvýšíte možnost upuštění kamery. Nedělejte si starosti s tím, že zobrazovací zařízení používané na letišti poškodí váš digitální fotoaparát, data paměťové karty nebo součásti fotoaparátu. Film je však jiný příběh. Rentgenové zobrazování může poškodit exponovaný i neexponovaný film, proto si jej uložte do příruční brašny. Stínící zařízení pro příruční tašky by jej nemělo poškodit. Pokud jste nervózní z přenášení filmu bezpečností, požádejte personál, aby film zkontroloval ručně.

Vyberte si správnou tašku nebo pouzdro

Pouzdro na fotoaparát Altura pro fotoaparáty DSLR a Mirrorless

Zvažte nákup tvrdého pouzdra s dostatečným polstrováním. Některá vycpávka je vyrobena speciálně pro určité typy objektivů a těl fotoaparátů, proto si vyhledejte tu nejlepší pro své vybavení. Pamatujte, že takové případy mohou být drahé. Jako levnější alternativu zabalte fotoaparát do jakési polstrované tašky nebo ji zabalte, než se vejde do příruční tašky. Pokud stále máte originální obal a krabici pro fotoaparát, zvažte, že byste je při cestování mohli použít.

Chraňte před únikem

Fotoaparáty v plastových sáčcích

Pokud zabalíte kameru do příruční tašky spolu s toaletními potřebami, vložte ji do uzavřeného plastového sáčku, aby byla chráněna před politím.

Zkontrolujte, zda jste vše zabalili

Nezapomeňte na nabíječku baterií. Nerad byste měli naplánovanou cestu na několik dní a po prvním dni měli vybitou baterii, aniž byste ji mohli nabíjet.

A jen pro případ …

Chraňte drahé vybavení pojištěním ještě před cestou. Požádejte o nabídku svou pojišťovnu nebo agenta.