Skip to content

Tipy pro nákup repasovaných počítačů

5 de Srpen de 2021
computergirl 5a4c08d45b6e24003798be4a

Pokud nákup notebooku nebo stolního počítače není ve vašem rozpočtu, zvažte nákup repasovaného počítače. Repasované počítače stojí obvykle o 30 až 50 procent méně než maloobchodní cena nového počítače. Tento článek pojednává o všem, co byste měli v repasované elektronice hledat, a o nejlepších místech, kde koupit repasované počítače. Informace v tomto článku platí široce pro všechny renovované přenosné a stolní počítače.

Co je to repasovaný počítač?

Pokud vidíte počítač označený jako repasovaný, obecně to znamená:

  • Bylo to vrácení zákazníků a obchod to nemůže prodat jako nový.
  • Nesplnilo testy kvality výrobce a prodejce jej přestavěl.
  • Přišlo to ze zrušené objednávky.

Co přichází s repasovaným počítačem?

Mnoho repasovaných počítačů není vybaveno monitorem, operačním systémem (software jako Windows 10), přehrávačem DVD nebo Blu-ray, bezdrátovou síťovou kartou nebo napájecím kabelem. Získejte podrobnosti o tom, co kupujete, a zjistěte, kolik bude stát přidání nezbytných periferií, hardwaru a softwaru, aby váš nový počítač fungoval tak, jak chcete.

Na co si dát pozor před koupí repasovaného počítače

Repasovaným zařízením obvykle chybí nejnovější funkce dostupné v nových počítačích. Pokud používáte počítač převážně k procházení webu, kontrole e -mailů a zpracování textu, pravděpodobně se spokojíte se starším počítačem. Hraní online her však vyžaduje spoustu paměti (RAM) a výpočetního (CPU) výkonu, takže repasovaný počítač nemusí být pro hráče dostačující.

Nejlepší místa k nákupu repasovaných počítačů

Repasovaný počítač může pocházet přímo od výrobce nebo třetí strany. Pokud stroj obnoví třetí strana, můžete zjistit, že použily jakékoli dostupné součásti, které byly po ruce. Jinými slovy, díly nemusí odpovídat původním specifikacím. Je užitečné porovnat specifikace renovovaného produktu s novým produktem, abyste zjistili, jak odpovídá. Držte se renomovaných prodejců a výrobců, kteří jsou oprávněni prodávat nové produkty, než nakupovat v online aukcích nebo Craigslistu. Mezi některé známější společnosti prodávající repasované počítače patří:

  • Amazonka
  • Nejlepší nákup
  • Outlet Dell
  • Newegg
  • TigerDirect
  • Připojení PC

Ne všechny nabídky jsou dobré nabídky

Maloobchodníci někdy uvádějí renovovanou cenu vedle původní doporučené maloobchodní ceny. Tato praxe však může být zavádějící, protože maloobchodní ceny časem klesají. Abyste se ujistili, že cena repasovaného zboží je výhodná, proveďte online vyhledávání počítače pomocí čísla modelu. V některých případech můžete najít levnější starší počítač než repasovaný a bude mít delší záruku. Před nákupem si vždy zkontrolujte online kódy kupónů. Pro repasované počítače jsou často k dispozici online kupóny, nabídky dopravy zdarma a speciální slevy.

Záruky na repasované počítače

Zatímco celková cena renovovaného počítače je důležitá pro úsporu peněz, v dlouhodobém horizontu se počítá záruka. Mnoho repasovaných počítačů má omezené záruky, proto si udělejte čas na porozumění drobným písmům. Záruku by měl poskytnout výrobce, a nikoli třetí strana. V ideálním případě by doba pokrytí repasovaných počítačů měla být stejná jako u nových modelů, ale obvykle tomu tak není. Například renomované společnosti prodávající repasované počítače mohou nabízet tříměsíční záruku výrobce s rozšířenými plány služeb za příplatek. Je také důležité vědět, jak rychle společnost opravuje repasované počítače, které vracíte v rámci záruky. Tyto informace vám pomůže určit online vyhledávání jména prodejce.