Skip to content

Tipy pro nákup z Facebook Marketplace

9 de Srpen de 2021
facebookmarketplace buy 5c887f4a46e0fb0001a0bf31

Facebook Marketplace je bezplatná funkce na Facebooku, která umožňuje uživatelům nakupovat produkty a služby od jiných uživatelů v jejich oblasti. Jako tržiště služba také umožňuje uživatelům zveřejňovat položky k prodeji. Po vyhledání položky, kterou chcete koupit, můžete prodávajícímu poslat zprávu a domluvit se na způsobu platby a na místě a čase setkání.

Jak hledat Marketplace na Facebooku

Existuje pět různých způsobů, jak najít produkty a služby k nákupu na Facebooku Marketplace.

 • Doporučené výpisy: Po načtení Facebook Marketplace uvidíte nabídku položek k prodeji místními uživateli Facebooku. Výběrem kterékoli z těchto položek zobrazíte úplný seznam. Můžete také vybrat Vidět vše vedle názvu kategorie zobrazíte podobné položky.
 • Vyhledat záznamy: Pomocí vyhledávacího panelu v horní části obrazovky můžete vyhledat konkrétní položky a služby z jakékoli kategorie.
 • Skupiny tržiště: Výběr Skupiny z levého horního menu Facebook Marketplace se dostanete na seznam facebookových skupin věnujících se nákupu a prodeji položek. Spojení s těmito skupinami je skvělý způsob, jak zůstat informováni o nových nabídkách prodejců ve vaší oblasti.
 • Podrobné vyhledávání: Uprostřed nabídky na levé straně obrazovky jsou textová pole pro Cena a Umístění. Do těchto polí zadejte vlastní předvolby, aby se automaticky filtrovaly předváděné záznamy.
 • Kategorie tržiště: Vybrat Kategorie v nabídce vlevo dole zobrazíte seznam kategorií a podkategorií pro položky a služby Marketplace. Výběr Elektronikanapříklad načte související výpisy a také podobné podkategorie Mobilní telefony a Elektronika a počítače.

Jak nakupovat na Facebooku Marketplace

Nákup na Facebook Marketplace je jako koupit něco z Craigslistu nebo z inzerátu inzerátu. Platforma nepodporuje online platby ani automatické odesílání. Místo toho vyžaduje, aby kupující a prodávající sami komunikovali a vyjednávali o platbě.

 1. Když najdete něco, co byste chtěli koupit na Facebook Marketplace, výběrem položky rozbalte seznam. Facebook Marketplace používá stejný účet jako Facebook, takže pro nákup nebo prodej není nutné vytvářet nový účet.

 2. Podívejte se na náklady na produkt nebo službu, abyste se ujistili, že jsou ve vašem cenovém rozpětí. Cena je uvedena zeleným textem napravo od hlavního obrázku.

  Detail položky na webu Facebook Marketplace.

 3. Zkontrolujte polohu prodávajícího vyhledáním názvu města a státu nebo vložené mapy.

 4. Vybrat Zeptejte se na podrobnosti. Nyní můžete s prodejcem komunikovat prostřednictvím služby Facebook Messenger. Můžete prodiskutovat preferovanou platební metodu, čas a místo setkání a další důležité transakční detaily.

Tipy na nákup na Facebook Marketplace

Facebook Marketplace je skvělým místem k nákupu věcí za nižší cenu než v obchodech, ale je třeba mít na paměti několik věcí.

 • Zkontrolujte pověst prodejce: Kupující mohou hodnotit své zkušenosti s prodejci a tato hodnocení se zobrazují pod jejich jmény v budoucích výpisech produktů. Bude to vypadat nějak takto: „Komunitu doporučují alespoň 3 ze 4 lidí.“

Záznam na Facebook Marketplace s informacemi o doporučení prodejce.

 • Zkontrolujte věk účtu prodejce na Facebooku: Pod jménem každého prodejce je rok, kdy se připojili k Facebooku. Pokud je jejich účet velmi mladý, může to být proto, že předchozí byly zavřeny kvůli podezřelému nebo podvodnému chování.

Pokud má prodejce nulové hodnocení, je pravděpodobné, že jsou pro Facebook Marketplace novinkou.

 • Nikdy neposílejte platbu jako první: Za zboží nebo službu plaťte až poté, co jste je obdrželi.
 • Vždy se setkejte s prodejcem ve veřejné oblasti: Protože prodejci na Facebook Marketplace budou obvykle cizí lidé, je důležité je při vyzvednutí položky a platbě potkat na veřejném místě. Pokud se nemůžete setkat na veřejném místě, zkuste mít s sebou na schůzku přítele nebo člena rodiny.
 • Před zaplacením produktu produkt osobně zkontrolujte: Pokud je vadný, můžete jednoduše odejít.
 • Zajistěte, aby použitá elektronika měla stále podporu výrobce: Pokud kupujete použitý smartphone nebo tablet, zkontrolujte, zda je stále vhodný pro aktualizace.
 • Potvrďte kompatibilitu DVD a Blu-ray s aktuálním přehrávačem: Při nákupu disků DVD nebo Blu-ray od prodejce na Facebooku Marketplace ověřte kódy regionů DVD a zóny Blu-ray.
 • Požádejte o vyzkoušení oblečení: Velikosti oblečení nejsou u všech značek konzistentní, a proto může stát za to vyzkoušet si oděvní položky, než za ně zaplatíte. Nechcete platit za něco, co se nehodí.