Skip to content

Tipy pro Titanfall 2, které z vás udělají mistra pilota

12 de Září de 2021
titanfall1 5817873c5f9b581c0b6d2629 69925ec2d46c4ba49a49606a02baadc0

Nově vydaná střílečka „Titanfall 2“ z pohledu první osoby od Respawn Entertainment vytváří vlny díky přísným ovládacím prvkům a vysokorychlostní ovladatelnosti. Tato hra je však jiné plemeno než Battlefield 1. „Titanfall 2“ se soustřeďuje na mnohem menší, přísněji zaměřené mapy a hratelnost a vy budete muset být rychlí na špičkách nebo být mačkáni pod patou Titanu. Tyto tipy „Titanfall 2“ vás připraví na jedny z nejlepších her FPS, které jsou právě na trhu k dispozici. Nejen, že vás naučíme, jak se postavit ostatním pilotům, ale také se naučíte, jak čelit nepřátelskému Titanu, pokud jste pěšky. Dávejte pozor a během chvilky budete mistrem pilota.

Použijte svoji manévrovatelnost

V „Titanfall 2“ je váš pilot vybaven kombinézou, která vám umožňuje provádět nelidské výkony akrobacie. Výsledkem je, že úroveň běhu na zemi vás zásadně znevýhodňuje, když stojíte tváří v tvář ostatním pilotům. Když používáte kombinézu k běhu po stěnách nebo dvojité skákání do neuvěřitelných výšek, jste kaši rychlejší a těžší. Chcete -li začít podél zdi, jednoduše k ní běžte a skočte a automaticky po ní začnete běhat. Po několika sekundách začnete padat ze zdi, ale tady skutečně vstupuje do hry pohybový systém „Titanfall 2“. Pokud běžíte na zeď a máte v dosahu další zeď na opačné straně, než na které běžíte, můžete přeskočit na druhou zeď a pokračovat ve stěně. Při tomto manévru také zrychlíte, takže vaše nejlepší metoda pohybu je běh po zdech a skákání mezi nimi. Můžete také použít běh po stěnách k vyrovnání na nové výšky pomocí stěn jako odrazových můstků. Může to chvíli trvat, než si zvyknete, ale běh na zeď je nedílnou součástí efektivního bojovníka v „Titanfall 2“. Nejen, že vám otevře nové části mapy, na které byste se jinak nedostali, ale rychlost a nepředvídatelnost běhu po zdi z vás také udělají mnohem těžší cíl na zasažení.

V závislosti na situaci nastavte více načtení

Snímek obrazovky Titanfall 2

V „Titanfall 2“ můžete nastavit množství různých zátěží pro Titana i pilota. Zápasy ve většině herních režimů se obvykle řídí stanoveným vzorem, přičemž boj začíná pouze jako pilot vs. Jak zápas pokračuje, hráči zaplní své metry Titan a poté začne na mapu pršet obří mecha. To znamená, že musíte dosáhnout rovnováhy se svými zatíženími. S nákladem svého pilota musíte rozhodně zůstat protipilotní, ale budete se také chtít ujistit, že můžete Titana poškodit, pokud vás ovládne. Se svým nákladem Titanu se budete chtít ujistit, že ho zvládnete s ostatními Titány, a zároveň zajistit, aby piloti nenastoupili na váš Titan a nezničili ho. Při výběru zátěže je důležité mít na paměti boj jak s piloty, tak s Titány, a jakmile si na každou mapu zvyknete, budete chtít přizpůsobit zátěže také stylu boje v každé oblasti.

Hrajte podle svého herního režimu

Snímek obrazovky Titanfall 2

Každý herní režim v „Titanfall 2“ má své vlastní specifické cíle a budete se tomu muset přizpůsobit. Jediný herní styl vás ve hře neudrží všeobecně dobře, takže se budete muset rozhodovat tak, abyste dosáhli svých cílů efektivně. Při zachycení vlajky budete chtít vybudovat náklad, který klade důraz na rychlost a ovladatelnost, takže můžete buď zachytit nepřátelskou vlajku, nebo dohnat nepřítele a vynést ho, než bude moci zajmout ten váš. Totéž platí pro Last Titan Standing, protože i když je váš Titan vyřazen, můžete pomocí své rychlosti a manévrovatelnosti dostat životně důležité baterie k Titanům vašich zbývajících spoluhráčů. Zdarma pro všechny budete obvykle chtít zátěž, která vyniká tak rychlým odstraněním nepřátelských pilotů, abyste se nenechali zasáhnout křížovou palbou. Režim otěru je podobný, ale když se nepřátelská AI prolíná, možná budete chtít do svého vybavení přidat maskování, aby nepřátelské Grunty pořizující potoky nedávaly vaši pozici. Ačkoli si nejspíš vyberete jeden nebo dva herní režimy jako své oblíbené a budete se jich držet po většinu času, hraní všech z nich nakonec z vás udělá rozvážnějšího hráče. Naštěstí existuje spousta slotů pro načítání, takže budete mít více než dostatek prostoru pro přizpůsobení jednoho pro každý herní režim.

Každá zbraň má své vlastní zvláštnosti

Snímek obrazovky Titanfall 2

Na první pohled se zdá, že mnoho zbraní v „Titanfall 2“ je podobných, takže vám může být jedno, jestli používáte L-STAR nebo X-55 Devotion. Jak však budete hrát více a více, uvědomíte si, že L-STAR není třeba znovu nabíjet, ale má riziko přehřátí a X-55 Devotion začíná s nízkou rychlostí střelby, ale postupně zvyšuje svůj vystřelte na jednu z nejrychlejších střel ve hře. To je zvláště důležité u granátů. Dobře načasovaný Frag Grenade může vynést skupinu nepřátelských pilotů a může být připraven k výbuchu při nárazu, ale Titanům to téměř nic nedělá. Arc Grenades oslepuje titány a omračuje piloty, ale nedělá žádné trvalé poškození. Chcete se ujistit, že nenosíte neúčinné zbraně, a experimentujte s nimi, abyste se ujistili, že nebudete trávit čas vyrovnáváním zbraně, která se vám opravdu nelíbí.

Zahrajte si kampaň

Snímek obrazovky Titanfall 2

Na rozdíl od originálu má „Titanfall 2“ skvělou kampaň pro jednoho hráče. Jak procházíte kampaní, narazíte na všechny zbraně a vybavení, které lze použít v multiplayeru, takže je to skvělá příležitost použít je v méně konkurenčním prostředí, než dáte víru multiplayeru. Obzvláště znepokojivé jsou načítání Titanu, které v kampani využijete. Zatímco pilotní zbraně se velmi liší, při hraní jako pilot budete stále používat stejné ovládací prvky a budete mít hodně stejné schopnosti. U Titan’s však mohou různé zátěže vést k velmi odlišným ovládacím prvkům a schopnostem. Některé zátěže Titanu vynikají jako boj na blízko nebo obranný boj, zatímco jiné jsou dalekonosné a čistě útočné. Zvyknout si na používání těchto zátěží vyžaduje čas a nejlépe to zvládnete v kampani pro jednoho hráče, kde budete mít spoustu Titanů ovládaných umělou inteligencí.

Nebojte se nepřátelských Titánů

Snímek obrazovky Titanfall 2

Pokud ve hře pro více hráčů hrajete za pilota, můžete se snadno nechat zastrašit velikostí a divokostí nepřátelského Titanu. To je dobrý důvod, Titan může prakticky jedním zásahem zabít pilota a vaše pilotní výzbroj nebude blízko Titanova. I jako pilot však můžete padnout na Titana. Pokud ve svém nákladu použijete MGL, magnetické granáty se budou snažit směrem k Titanu, pokud budete mířit jeho směrem. Díky tomu se vaše potřeba přesnosti sníží téměř na nulu, zatímco vy jako mnohem menší cíl můžete obíhat kruhy kolem Titanu a skrývat se v úkrytu, zatímco do něj budete mlátit granáty. Pokud se dokážete dostat dostatečně blízko, můžete také vylézt na nepřátelský Titan. Pokud uspějete, budete moci vyjmout její baterii, což ji oslabí. Pokud získáte druhou úspěšnou desku, můžete do ní hodit granát a okamžitě ji zničit. Dávejte si však pozor, jedna z výhod Titanu způsobí výbuch Titanu v jaderném ohni, když je zničen, takže pokud jste se do něj dostali, zemřete také.

Buďte si vědomi své vizuální stopy

Snímek obrazovky Titanfall 2

Zůstat skrytý a vyzdvihovat ostatní je velká část toho, jak zůstat naživu v „Titanfall 2“. Piloti jsou obvykle zvýrazněni, když jsou ve vaší vizi, což usnadňuje jejich sledování a zabíjení. Existují však schopnosti, které pomohou sledovat piloty mimo váš přímý zrak a některé, které vám pomohou zůstat skryty, dokonce i na očích. Jednou z položek dostupných v nákladu vašeho pilota je Pulse Blade. Tento vrhací nůž vysílá sonarové impulsy, které vás dovedou k nepřátelům v rozsahu jeho účinku. Nevýhodou je, že Pulse Blade také odhaluje vaši polohu a polohu vašich přátel. Opakem Pulse Blade je maskovací zařízení. Tato položka vám poskytne krátkou dobu neviditelnosti, která vám umožní buď ustoupit od nepřátel, kteří se vás snaží vyvést ven, nebo se dostat na někoho, koho sledujete. Plášť má také slabost, ale pokud dvojitě skáčete, zatímco jste maskovaní, zanecháte výfukovou stopu a nepřátelé ho mohou použít ke sledování. Střelba vás také automaticky zbaví síly, takže musíte počkat na vhodný čas na střelbu.

Váš Titan je váš partner

Snímek obrazovky Titanfall 2

Když svého Titana vyvoláte, máte na výběr z několika možností. Můžete vstoupit na Titan a převzít nad ním kontrolu ručně, nebo ho můžete nechat působit samostatně jako bojového partnera nebo jako rozptýlení, abyste mohli nepřítele odstranit pěšky. Mějte na paměti, že všechny tyto možnosti jsou platné a v určitém okamžiku budou všechny účinné. Váš Titan je váš partner a je tu pro vás, aby vám pomohl udělat z vás nejúčinnější bojovou jednotku, jakou můžete být.

Zůstaň mrazivý!

Použijte tyto tipy a jste si jisti, že svou hru pro více hráčů vylepšíte. Titanfall 2 je velmi odlišná hra od nedávného Battlefieldu 1 a pokud z této hry pocházíte, nezapomeňte přepnout svou mysl na lépe ovladatelnou sadu. Šťastný lov, pilote!