Skip to content

Tipy pro vyhledávání na Facebooku

8 de Červenec de 2021
FacebookSearch a8954c67adb04357b570f786838ec804

Miliony fotek, videí, lidí, aplikací, stránek, skupin, událostí a dalších tvoří Facebook. Znalost vyhledávání na webu vám pomůže rychle najít konkrétní informace. Facebook poskytuje vyhledávací lištu k vyhledání lidí, skupin, příspěvků nebo téměř čehokoli jiného na Facebooku. Výsledky můžete filtrovat až k nejrelevantnějším podrobnostem vašeho vyhledávání. Vyhledávací lišta je zaměřena na vyhledávání v přirozeném jazyce, takže pokud napíšete, co hledáte, v jednoduchém jazyce, Facebook pravděpodobně přinese požadované výsledky. Pokud si nejste jisti, jak něco najít, začněte psát přesně to, co chcete. Zobrazí se automaticky navrhovaná slova a fráze. Například pokud začnete psát Tig, Facebook může nabídnout seznam návrhů, včetně slov „tiger“ a „Tiger Woods“.

Najděte příspěvky na Facebooku podle klíčových slov

Procházení něčí stránky a nalezení příspěvku na Facebooku, který zveřejnili včera nebo dokonce před několika hodinami, může být docela dobrým úkolem, pokud je tato osoba velkým uživatelem Facebooku. Facebook umožňuje vyhledávat konkrétní slova a fráze, ať už byly zveřejněny dnes nebo před lety. Zde je vyhledávání na Facebooku, které můžete použít k vyhledání příspěvků od určitého přítele nebo ke zjištění, co veřejnost říká o konkrétním tématu:

 1. V levém horním rohu Facebook.com zadejte slovo nebo skupinu slov do vyhledávací lišta. V mobilní aplikaci Facebook klepněte na ikona hledání zadejte svůj obsah do vyhledávací lišta.
 2. Vybrat Příspěvky.
 3. Vybrat Příspěvky od filtrovat výsledky podle příspěvků z Tví přátelé, Vaše skupiny a stránkynebo Veřejné příspěvky. V mobilní aplikaci klepněte na ikona filtru v pravém horním rohu filtrovat výsledky.

Pod Příspěvky, výsledky můžete také seřadit podle Příspěvky, které jste viděliDatum zveřejnění (pouze rok) a příspěvky od konkrétního Označené místo.

Vyhledejte někoho, koho jste právě potkali

Vyhledávání na Facebooku - filtrování podle lidí

Možná jste o víkendu potkali nového přítele v Kansas City a víte jen to, že se jmenuje Matt, nebo možná hledáte přítele přítele. Místo toho, abyste prohledali celý Facebook pro někoho jménem Matt, nebo procházeli skupinami Kansas City a doufali, že ho uvidí, můžete kombinovat filtry vyhledávání a výrazně zúžit výsledky.

 1. Zadejte jméno, které hledáte na Facebooku vyhledávací lišta.
 2. Vybrat Lidé filtr.
 3. Vybrat Město.
 4. V Vyberte město do pole zadejte název příslušného města.

Pokud víte, že tato osoba navštěvuje určitou vysokou školu nebo kde pracuje, zadejte tyto informace do Vzdělání nebo Práce sekce.

Vyhledejte restaurace, které vaši přátelé navštívili

Lišta pro vyhledávání na Facebooku - filtrování podle míst

Facebook má „tajný“ nástroj pro vyhledávání restaurací, ke kterému máte přístup až po zadání restaurace ve vyhledávacím panelu. Na Facebooku můžete dokonce vidět restaurace, které vaši přátelé navštívili.

 1. Enter restaurace na Facebooku vyhledávací lišta.
 2. Vybrat Místa filtr.
 3. Zapnout Navštívili přátelé.

Můžete také filtrovat Místa podle Otevřít teď, dodávka, Takeout, Umístění, Postavení (otevřeno / zavřeno / nové hodiny) a Cena. Podobným způsobem, jak provést toto hledání, je napsat něco podobného pizza do vyhledávacího pole a poté zapněte Navštívili přátelé filtr k zobrazení míst pizzy navštívených vašimi přáteli. Tato metoda vyhledávání funguje pro všechny typy podniků. Do vyhledávacího pole zadejte typ společnosti, kterou hledáte (tj. právnické firmy v okolí) a podle potřeby filtrujte.

Podívejte se na nadcházející události, kterých se vaši přátelé účastní

Vyhledávání na Facebooku - filtrování podle událostí

Chcete-li se dozvědět více o událostech, kterých se vaši přátelé z Facebooku zajímají, použijte Události filtr ve vašem hledání:

 1. Zadejte název události nebo klíčové slovo do vyhledávací lišta. Například, hudba je dobré klíčové slovo pro muzikály nebo cokoli, co souvisí s hudbou. Pokud znáte přesný název, můžete jej místo toho zadat, například Hudba na hlavní!
 2. Vybrat Události filtr.
 3. Zapnout Oblíbené u přátel.

Můžete také filtrovat výsledky hledání událostí podle Online události, Umístění, Termíny (dnes až příští týden), Kategorie, a Přátelský k rodině.

Najděte položky k prodeji na tržišti Facebook

Vyhledávání na Facebooku - filtr Marketplace

 1. Do pole zadejte název produktu, který chcete zakoupit vyhledávací lišta. Facebook zobrazí galerii těchto konkrétních položek, které jsou k prodeji na Facebook Marketplace.
 2. Chcete-li filtrovat výsledky, vyberte Tržiště. Všechny výsledky vyhledávání na tržišti lze filtrovat podle umístění, Způsob doručení, stav věci, Cena, a Datum uvedeno. Možnosti filtrování tržiště se budou lišit podle položky k prodeji.

Filtrované výsledky lze třídit podle Doporučeno, Vzdálenost, a Cena. Vybrat Informujte mě, pod vyhledávací lištou, pokud chcete být upozorněni, když se vaše vyhledávací filtry shodují s novým seznamem. Můžete vybrat Vytvořit nový výpis prodávat své vlastní zboží na tržišti.