Skip to content

Top 6 sociálních cestovních stránek

6 de Červenec de 2021
travel mountain mountain scenic friends mountains style outfit of the day t20 knPQl3 5c79582cc9e77c0001f57bec

Sociální cestování je horkou oblastí pro inovace v sociálních médiích, protože spousta startupů zahajuje služby, které zefektivňují a zefektivňují plánování cestování začleněním nejnovějších nástrojů a sítí sociálních médií. V tomto procesu narušují zavedený cestovní ruch, včetně plánovačů výletů, cestovních kanceláří a půjčoven všeho druhu. Dokonce i první generace webů o sociálním cestování, jako je TripAdvisor, s miliony uživatelských recenzí o cestování čelí zvýšené konkurenci ze strany cestovních sociálních sítí, které se v posledních letech objevily.

Co je sociální cestování?

Sociální cestování jednoduše znamená sdílení informací o cestování. Nové služby obvykle zahrnují web a mobilní aplikaci a umožňují vám proniknout do vašich stávajících sociálních sítí na Twitteru a Facebooku, abyste získali cestovní rady, a také komunikovat s ostatními cestujícími, se kterými jste se nikdy nesetkali, prostřednictvím vlastní sociální cestovní sítě. Některé se zaměřují na rezervace a výpůjčky, ale více se týkají nástrojů pro objevování a sdílení a snaží se být vaším osobním cestopisem. Noví hráči v oblasti sociálního cestování, jako je Suiteness se sídlem v San Francisku, se objevují měsíc co měsíc. Protože může být těžké zjistit, které stránky si zaslouží pozornost, protože jich je tolik, sestavili jsme níže uvedený seznam šesti významných inovátorů v oblasti sociálního cestování.

Trippy

Co se nám líbí

 • Ukázkové itineráře pro plánování dlouhých jízd a letů.
 • Nabízí vysoce přizpůsobené rady.

Co se nám nelíbí

 • Nespolehlivá funkce vyhledávání.
 • Informace o cíli nejsou dobře organizovány.

Trippy je Pinterestová online služba pro plánování cest, která má vazby na sociální sítě jako Facebook a Twitter. Pomáhá lidem hledat tipy na cestování z jejich spojení v těchto sítích a dalších, kteří cestovali do míst, kam uvažují; nabízí také nástroje pro plánování itineráře se sociálními funkcemi. Rozhraní vypadá jako Pinterest s vizuální mřížkou toho, co nazývá „cestovní tabule“, sbírky obrázků z míst, která se vám líbí nebo která jste navštívili. Web byl spuštěn v roce 2011. Trippy má také bezplatnou aplikaci pro iPhone.

Everplaces

Logo Everplaces

Co se nám líbí

 • Mobilní aplikace funguje dobře i bez připojení k internetu.
 • Určete, kdo uvidí vaše příspěvky.

Co se nám nelíbí

 • Web se načítá pomalu, je tu spousta obrázků.
 • Může být obtížné se orientovat.

Everplaces je sociální síť a mobilní aplikace podobná Pinterestu, jejímž cílem je umožnit vám sledovat místa, která jste navštívili nebo chcete navštívit, podle kategorií. Zahájeno bylo v uzavřené beta verzi v roce 2011 a pro veřejnost v roce 2012. Podtitul vám dává základní myšlenku: „Vytvořte si vlastní sbírku míst, která máte rádi.“ Dánský startup je o sledování a plánování podle polohy. Stejně jako Pinterest umožňuje uživatelům sledovat jeden druhého. Společnost Everplaces nedávno spustila obchodně orientovaný nástroj, který umožňuje lidem a podnikům vytvářet mini-cestovní průvodce jako aplikace pro mobilní telefony. Everplaces je také k dispozici jako aplikace pro iPhone.

Výlet SkyScannerem

Snímek obrazovky Skyscanner

Co se nám líbí

 • Funkce „Kmeny“, která plánuje výlety kolem osobních zájmů.
 • Cílové stránky obsahují komplexní informace o počasí.

Co se nám nelíbí

 • Rušivé reklamy na jiné cestovní weby.
 • Není to nejlepší nástroj k vyhledání levných letů.

Trip by Skyscanner (dříve GoGoBot) je jednou z nejoblíbenějších cestovních aplikací, částečně díky včasné integraci s Facebookem. Provádí podobnou službu jako Trippy, ale s originálnějším rozhraním, vhodným pro plánování cest. Spouští se v roce 2010 a vypadá spíše jako TripAdvisor než Pinterest, se zaměřením na miniprůvodce konkrétními destinacemi postavené na uživatelských recenzích. Služba Trip by Skyscanner také umožňuje uživatelům rezervovat hotely během plánování, vytvářet pohlednice pro sdílení, kontrolovat místa, získávat „razítka“ z navštívených míst a udržovat „pas“ míst, která jste navštívili. Kromě webových stránek má Trip by Skyscanner i aplikaci pro iPhone.

TripIt

Logo společnosti Tripit

Co se nám líbí

 • Koordinujte plány se skupinami cestujících.
 • Importujte cestovní údaje ze svého e-mailu.

Co se nám nelíbí

 • Musíte si vytvořit účet a zadat e-mailovou adresu.
 • Pokročilé funkce vyžadují prémiové členství.

TripIt je sociální síť pro vytváření itinerářů a cestovních plánů. Poskytuje nástroje pro převod potvrzení letu, hotelu a půjčeného vozu na mobilní itineráře. TripIt má bezplatné mobilní aplikace pro iPhone, iPad a Android.

AirBnB

Logo AirBnB

Co se nám líbí

 • Ubytování a zájezdy, které nikde jinde nenajdete.
 • Sekce „Koncerty“ zahrnuje místní hudební scénu.

Co se nám nelíbí

 • Omezený zákaznický servis.
 • Některé balíčky „zážitků“ jsou předražené.

AirBnB je významným inovativním hráčem v online půjčovnách, který umožňuje lidem rezervovat si místo v domovech jiných lidí. Umožňuje uživatelům vytvářet profily a zobrazovat jejich recenze míst, která si pronajali a kde zůstali. Společnost Airbnb, která byla spuštěna v roce 2008, měla do roku 2012 stovky tisíc výpisů v několika stovkách zemí. Mnoho výpisů jsou pokoje v soukromých domech obsazené jinými lidmi, ale zahrnují také plné byty a domy. Hostitelé a hosté se po placení navzájem veřejně hodnotí, což pomáhá při zabezpečení. Původně se tomu říkalo Airbedandbreakfast a lidé tomu stále často říkají letecká nocleh se snídaní. Airbnb má mobilní aplikace pro iPhone i Android.

WAYN

WAYN

Co se nám líbí

 • Ukázkové itineráře pro jednodenní výlety do velkých měst.
 • Spousty článků a 10 nejlepších seznamů oblíbených destinací.

Co se nám nelíbí

 • Žádný způsob, jak vytvořit osobní účet.
 • Domovská stránka obsahuje některé zavádějící reklamy.

WAYN znamená „Kde jsi teď?“ a je sociální síť pro cestování a životní styl, která byla spuštěna v roce 2005, na začátku spěchu v oblasti sociálního cestování. Od svého založení v Londýně je ve Velké Británii oblíbenější než v USA.