Skip to content

True Tales of Extreme Smartphone Survival

13 de Červenec de 2021
GettyImages 947151724 c49d5ad1721a48a7901ae2c5ddb644ae

Klíčové jídlo

  • Po ztrátě v extrémních podmínkách přežije pozoruhodný počet smartphonů.
  • Nedávno byl nalezen iPhone 11 Pro poté, co strávil 30 dní hluboko v zamrzlém kanadském jezeře.
  • Odborníci tvrdí, že telefony se v posledních letech staly mnohem odolnějšími.
Chytré telefony se po pádu neustále rozpadají, ale některé záhadně nakonec přežijí v extrémních podmínkách. Vezměte si případ iPhonu 11 Pro, o kterém se nedávno zjistilo, že funguje po 30 dnech potopení v zamrzlém kanadském jezeře. Angie Carriere lovila na ledě v Saskatchewanu, když omylem upustila iPhone 11 Pro do jezera. Po načtení a nabití to fungovalo dobře. Odborníci tvrdí, že přežití telefonu je kombinací štěstí a designu. „Je běžné si myslet, že chlad a teplo mohou hrát v podmínkách určitý faktor, ale tolerance pro elektroniku v těchto oblastech jsou tak vysoké, že hlavním nebezpečím je [permeable] povaha šasi zařízení, „uvedl v e-mailovém rozhovoru Derek Whitaker, marketingový manažer robustního výrobce zařízení Estone Technology.„ Název hry je zabránit pronikání vlhkosti do vašeho případu. “

Chraňte telefon před vodou

Carriere není zdaleka jedinou osobou, kterou překvapilo, že jejich telefon přežil politováníhodnou nehodu. V dalším nedávném incidentu bylo zjištěno, že iPhone 11 pracuje poté, co strávil téměř šest měsíců na dně jezera. Fatemeh Ghodsi odhodila svůj iPhone 11 v Harrison Lake v Kanadě a myslela si, že ho nikdy nenajde. Ale dva potápěči později narazili na telefon při hledání pokladu. Mikrofon a reproduktor byly trochu zvrácené, ale všechno ostatní stále fungovalo. „Název hry nesmí bránit pronikání vlhkosti do tvého pouzdra.“ Tim Cavey nedávno napsal, že jeho iPhone 8 strávil osm hodin v oceánu a stále funguje v pohodě. S manželkou loni naloďovali na Floridě na Crescent Beach na Floridě a vzal si telefon, aby pořídil fotografie při západu slunce. „Telefon mi vyklouzl z prstů,“ napsal Cavey. „Sledoval jsem zděšeným pomalým pohybem, jak můj telefon narazil na desku, jednou vyskočil a pak vklouzl do hlubin níže.“ Cavey diskutoval o potápění po svém telefonu, ale nakonec se rozhodl, že to neudělá, protože se bál také ztráty svého dalšího majetku. Následujícího dne se jeho manželka Kristine přihlásila ke svému účtu iCloud a zjistila, že jeho telefon je stále aktivní pod vodou a ukazuje jeho polohu.

Telefon položte na zem, která je poškozena vodou

„Zpočátku jsem to nikde nemohl najít,“ řekl Cavey. „Ale jakmile Kristine – stále se přihlásila ke svému účtu iCloud.com v telefonu – stiskla Play Sound, jeden z mých nevlastních synů to okamžitě našel. Měl na sobě hodně písku, ale neuvěřitelně to fungovalo. Jako, všechno fungovalo . A to bylo na 58% baterie. “ Nezkoušejte to ale doma. Apple tvrdí, že jeho telefony jsou vodotěsné v maximální hloubce 2 metry po dobu až 30 minut.

Letadla a telefony se nemíchají

Pozoruhodný příběh o přežití (a video) zaznamenává filmaře, který nedávno obnovil svůj funkční iPhone 6S poté, co jej vysadil z letadla. Letěl přes pláž poblíž brazilského Ria de Janeira, když jeho telefon klesl téměř o tisíc stop. Vystopoval svůj telefon pomocí funkce Najít můj Apple a zjistil, že stále funguje. Telefon dokonce zachytil záběry na cestě dolů.

Odborníci tvrdí, že telefony se v posledních letech staly mnohem odolnějšími. „Tlačítka a porty jsou v dnešní době hlavním problémem,“ řekl Whitaker. „Ochrana obrazovky je díky pokročilým metodám dodržování mnohem snazší zabránit.“ Mnoho výrobců začalo eliminovat počet portů na zařízeních a spoléhá se na to, že si spotřebitelé zakoupí rozšiřující příslušenství nebo využijí bezdrátovou technologii, zdůraznil Whitaker a dodal, že „to pomáhá snižovat body selhání“. Samozřejmě, pokud plánujete odložit telefon v jezeře nebo z letadla, možná budete chtít zvážit nákup odolného smartphonu. Například model BV9900 Pro je inzerován tak, aby odolal teplotám až do mínus 22 stupňů Fahrenheita, takže je ideální pro vaši příští cestu do mrazničky.