Skip to content

Typy a rozsah telefonů DECT

31 de Červenec de 2021
GettyImages 499162759 5be33611c9e77c0051c93e61

DECT je zkratka pro Digital Enhanced Cordless Technology. Jednoduše řečeno, telefon DECT je bezdrátový telefon, který funguje s vaší pevnou telefonní linkou. Je to typ telefonního setu, který vám umožňuje toulat se v domě nebo v kanceláři, zatímco mluvíte. Zatímco telefon DECT je technicky mobilní telefon, tento výraz pro něj nepoužíváme, protože používání mobilních telefonů a telefonů DECT je zcela odlišné. Telefon DECT má základnu a jedno nebo více sluchátek. Základní telefon je jako každý jiný telefonní přístroj, k němuž je připojena telefonní linka PSTN. Vyzařuje signály do ostatních sluchátek a bezdrátově je připojuje k pevné síti PSTN. Tímto způsobem můžete přijmout hovor nebo uskutečnit hovor pomocí základního telefonu nebo sluchátek. Ve většině nových telefonů DECT je základní telefon i sluchátka bezdrátový, což znamená, že je lze použít k rozhovoru při procházení.

Proč používat telefony DECT?

Hlavní přitažlivostí telefonu DECT je jeho bezdrátová funkce. Výhodou je také nastavení různých míst v domácnosti nebo v kanceláři pro uskutečňování hovorů, protože hovory lze přesměrovat z jednoho sluchátka nebo základny na druhé. Telefony DECT mají také funkci interkomu, která umožňuje interní komunikaci doma nebo v kanceláři. To vám umožní umístit například jeden telefon na jedno patro a druhý na druhé. Interkomové hovory jsou zdarma, protože nepoužíváte externí linky.

Rozsah

Jak daleko můžete cestovat ze základního telefonu a přitom držet hovor? Záleží na dosahu telefonu DECT. což je obvykle kolem 300 metrů. Špičkové telefony poskytují větší vzdálenosti. Rozsahy zobrazené výrobci jsou však pouze teoretické. Skutečný dosah závisí na různých faktorech, včetně klimatu, rádiového rušení, stěn a dalších překážek.

Kvalita hlasu

Kvalita hlasu vašeho telefonu DECT do značné míry závisí na výrobci. Špičkové a dražší telefony poskytují čistší kvalitu zvuku než zařízení nižší třídy. Mezi další faktory patří použité kodeky, frekvence a hardware, například typ použitého mikrofonu nebo reproduktorů. Kvalita vašeho hlasu může být také ovlivněna rušením prostředí. Někteří výrobci například varují, že kvalita hlasu může utrpět, pokud je telefon používán v blízkosti zařízení, jiných telefonů nebo dokonce počítačů.

Telefony DECT a vaše zdraví

Některé zdravotní agentury uvedly, že emise z telefonů DECT jsou příliš nízké – tj. Pod mezinárodním standardem přijatelných úrovní radiace -, aby způsobily značné škody. Stále však existuje určitá neshoda ohledně technických detailů.

Telefony DECT a VoIP

VoIP funguje perfektně s tradičními telefony připojenými k pevné lince. Váš telefon DECT se připojuje k pevné lince, ale rozšiřuje se na jedno nebo více sluchátek. Jak dobře telefon DECT funguje s VoIP, závisí na typu služby VoIP, kterou používáte. Zvažte rezidenční služby VoIP, jako je Vonage nebo Ooma.

Nevýhody telefonu DECT

Pomineme -li možná zdravotní rizika, existuje u telefonů DECT několik nevýhod. Telefon DECT vyžaduje nepřetržité napájení. Sluchátka mají dobíjecí baterie jako mobilní telefony, ale zde mluvíme o základním telefonním setu, který potřebuje kabelové napájení. Některé základnové stanice mají možnosti pro baterie, ale nemohou trvat věčně. Díky tomu jsou telefony DECT špatným řešením na jakémkoli místě bez spolehlivého zdroje elektřiny. Když k tomu připočtete problém kvality hlasu a rušení, stejně jako nároky na výkon, uvidíte, jak si nevýhody stojí proti profesionálům.

Nákup telefonu DECT

Získejte informace o nejlepších telefonech DECT, které si můžete koupit právě teď, a najděte správné řešení pro vaše potřeby.