Skip to content

Typy blokování Minecraftu

13 de Červenec de 2021
12844824643 91fe55c568 h 5bf602a4c9e77c0026ba773c

Minecraft obsahuje náhodně generované světy skládající se výhradně z bloků. Vzhledem k tomu, že další existence vaší postavy závisí na tvorbě věcí s uvedenými bloky – alespoň v režimu přežití naplněném příšerami hry – je důležité vědět, které typy stojí za shromáždění a které by měly zůstat na místě. Následuje seznam různých typů bloků, se kterými se setkáte při svých cestách po Minecraftu, co s nimi můžete dělat a jak je těžit.

Špína

Ano, špína vlastně přichází v blocích, ne ve shlucích nebo hromadách, takže k utváření světa v Minecraftu nepotřebujete rýpadlo-nakladač nebo buldozer; lopata bude v pohodě. Můžete buď přeměnit půdu vykopáním bloků nečistot, nebo jednoduše použít půdu k zasazení věcí. Můžete také použít bloky k vytvoření provizorního úkrytu, ale pouze pokud jste zoufalí – špína není ani odolná, ani zvlášť atraktivní.

Primární použití: zemědělství

Dřevo

Dřevo je v Minecraftu docela snadné získat, protože bloky vyskočí ze stromů, jakmile začnete mlátit (pěstmi) nebo sekat (sekerou). Dřevo je nejdůležitějším stavebním kamenem na začátku hry, protože jej použijete k vytváření dřevěného uhlí a prken. Dřevěné uhlí je druh paliva a klíčová součást při vytváření hořáků. Prkna jsou nejen oblíbeným mezi represivními piráty, ale také vytvářejí opravitelné struktury v Minecraftu. Nejdůležitějším použitím desek je ale výroba řemeslných stolů. V Minecraftu je řemeslná tabulka nezbytná, protože vám umožňuje vyrábět pokročilé předměty, jako jsou nástroje. Prkna lze také převést na tyčinky pro řemeslné pochodně, šípy, meče a luky.

Primární použití: stavba, výroba

Kámen

Minecraft hrobka

Dalším velkým množstvím bloků, kamenem, je všestranný stavební blok, který lze použít k vytvoření téměř všeho, na co si vzpomenete, od zdí a silnic až po sochy a ploty. Kamenné bloky lze také použít k výrobě knoflíků a přítlačných desek pro propracovanější návrhy (re: evil genius).

Primární použití: stavba, výroba

Písek

Písek je jedním z mála typů bloků, který se ve skutečnosti řídí zákony gravitace, takže je obtížné jej použít pro stavění věcí. Má však několik dalších zajímavých funkcí v Minecraftu. Písek je hlavní složkou používanou při výrobě skla pro okna a TNT pro foukání věcí do kovářů. Můžete také vyrobit silnější blok typu, pískovec, se čtyřmi bloky písku

Primární použití: řemeslné zpracování

Štěrk

Dalším typem bloku ovlivněným gravitací, štěrkem lze použít k přeměně kaluží vody na pevninu, utěsnění jeskyní, vytváření provizorních schodišť a pro další stavební projekty, které nevyžadují pevnost ani trvanlivost kamene. Můžete rozbít štěrkové bloky, abyste získali pazourek, klíčovou součást při vytváření šípů a pro řemeslnou výrobu pazourku a ocelového nástroje.

Primární použití: budova

Jíl

Zatímco jíl vypadá podobně jako kamenné bloky, má hladší strukturu a často se objevuje v blízkosti vodních ploch a písku. Clay sám o sobě může být použit pro stavbu, ale je užitečnější rozbít bloky na hliněné kousky pro výrobu cihel.

Primární použití: řemeslné zpracování

Led

Užitečné, pokud jste vždy chtěli postavit svou vlastní pevnost samoty. Jen se ujistěte, že to držíte daleko od ohně, nebo vám zůstane Fortress of Slopitude.

Primární použití: budova

Sníh

Sněhové bloky lze také použít k vytvoření pevností, ale komiksovější využití bílých bloků je k vytváření sněhových koulí. Sněhové koule lze házet pouze a nezpůsobí žádnou škodu, ale mohou řádně načasovaným zásahem odrazit tvory.

Primární použití: rekreace

Dlažební kamen

Dlážděný kámen, který se běžně vyskytuje v podzemních kobkách Minecraftu, je snadno rozpoznatelný podle jeho povrchu, který vypadá jako několik kamenů slepených k sobě. Jinak má stejné obecné použití jako normální kámen. Jedním z klíčových rozdílů je, že dlažební kostka je nutná pro stavbu pecí, což vám dává sílu tavit předměty a vytvářet nové objekty.

Primární použití: stavba, výroba

Pískovec

Díky vzhledu písku, ale trvanlivosti kamene, je pískovec skvělou volbou pro stavební konstrukce, které vypadají jako něco ze starověkého Egypta. Pyramidy, někdo?

Primární použití: budova

Moss Stone

Mechový kámen je v podstatě dlážděným kamenem pokrytým houbami a na jeho povrchu rostou zelené pruhy mechu. Nachází se výhradně v kobkách „Minecraftu“ a funguje jako dlážděný kámen.

Primární použití: budova

Obsidián

Obsidian je extrémně odolný, výrazně vypadající typ bloku, který se vyskytuje pouze u lávy. Deset obsidiánových bloků se používá k vytvoření portálu s fialovým odstínem do říše podsvětí „Minecraftu“, do Podzemí.

Primární použití: budova, portály

Uhelná ruda

Uhelnou rudu poznáte podle černých skvrn, které jinak vypadají jako kamenný blok. Obvykle ho najdete kdekoli, kde najdete kámen – zejména v horách, jeskyních a útesech. Každý blok uhelné rudy generuje uhlí pro použití při vytváření pochodní, tavení věcí v peci a napájení důlních vozíků.

Primární použití: řemeslné zpracování

Železná Ruda

Železná ruda, identifikovaná hnědými skvrnami na šedém bloku, se nachází hluboko pod zemí. Tavení železné rudy v peci bude generovat železné ingoty používané k výrobě silnějších typů brnění, nástrojů a zbraní. K výrobě pazourkového a ocelového nástroje je rovněž zapotřebí železný ingot, který vám umožní libovolně pálit, aniž byste museli používat pyrokinezi.

Primární použití: řemeslné zpracování

Zlatá ruda

Zlatá ruda je nutná k výrobě zlatých ingotů, které se používají ke stejným účelům jako železo, ale s méně trvanlivými výsledky. Můžete také použít ingoty k vytvoření zlatých bloků, abyste získali honosnější pohled na svůj honosný majetek. Samozřejmě to budete jako jediní na světě obdivovat, protože na příšery se nezdá, že by na ně zapůsobily zjevné projevy bohatství.

Primární použití: stavba, výroba

Diamantová ruda

Překvapivě dostává diamantová ruda diamanty, což je nejsilnější dostupný materiál pro výrobu brnění a nástrojů. I když můžete také vytvořit diamantové bloky s diamanty, jsou nepraktické pro stavbu, protože ruda je tak vzácná. Pokračujte v hloubení pod zemí, dokud nenajdete typ bloku, který má na svém povrchu světle modré skvrny.

Primární použití: řemeslné zpracování

Redstone Ore

Šedé bloky s karmínovými skvrnami jsou redstone, relativně běžný typ rudy, který má několik zajímavých využití. Zničením tohoto rudného bloku se vygeneruje prach redstone, který se v Minecraftu používá k výrobě různých mechanických chytrostí. Mezi objekty, které můžete s prachem vytvořit, patří kompas, hodiny a drát, které v kombinaci s přítlačnými deskami a tlačítky aktivují dveře a další zařízení. Všechna tato zařízení mohou mít zásadní význam pro vaše přežití.

Primární použití: řemeslné zpracování

Lapis Lazuli Ore

Pokud uvidíte šedý blok s tmavě modrými skvrnami, je to Lapis Lazuli, vzácná ruda, která po rozbití obsahuje modré barvivo. Pomocí modrého barviva vytvořte Šmoulově modré bloky, modrou vlnu atd.

Primární použití: řemeslné zpracování

Netherrack

Nether Minecraft

Jak naznačuje jeho název, Netherrack se nachází výhradně v Nether. Netherrack, načervenalá verze z mechového kamene, je pěkný blok, který můžete použít, pokud chcete postavit impozantní stavbu se stěnami podobnými krvi.

Primární použití: budova

Soul Sand

Tento typ bloku, který je exkluzivní pro Nizozemsko, se chová podobně jako tekutý písek a zpomaluje ty, kteří jej překračují. Duhový písek nemá příliš praktické využití v rezidenčních aplikacích, ale jako past nebo obrana funguje docela dobře. Pokud musíte mít nepřátele, je nejlepší, že se vám těžko snaží dostat k vám.

Primární použití: stavební pasti

Glowstone

Portály do Nether v Minecraftu

Glowstone, který se nachází pouze v podsvětí, získal své jméno podle svých bloků vyzařujících světlo.

Primární použití: budova