Skip to content

Ukázkový záruční list pro fotoaparáty

8 de Červenec de 2021
Warranty Claim Letter 5792c8ab5f9b58173bf69330

Rozbitá nová kamera je odporný pocit. Nikdo se nechce snažit přesvědčit velkého výrobce fotoaparátů, aby při používání fotoaparátu neudělali nic špatného. Proces záručního postupu může pomoci vzorový záruční list pro vadnou kameru. Pokud podáte formální stížnost u výrobce fotoaparátu během sporu o dodržování záruky, můžete tento vzorový dopis zkopírovat a použít.

Před podáním žádosti

Před zasláním záručního listu výrobci je nejlepší kontaktovat společnost telefonicky nebo e-mailem a zjistit, kam jej poslat a jaké možnosti máte v této věci k dispozici. Někteří výrobci fotoaparátů mají konkrétní pravidla, která musíte dodržet, abyste mohli podat reklamaci, takže je nejlepší dělat věci správně od začátku procesu. Doufejme, že to urychlí úspěšné vyřešení reklamace. Záruční a kontaktní informace obvykle najdete na oficiálních webových stránkách výrobce. Při nákupu fotoaparátu můžete také udělat několik věcí, které vám mohou pomoci, pokud potřebujete podat záruční reklamaci. Nezapomeňte si například uschovat účtenku za kameru a pamatovat si, kam jste ji schovali. Zapište si prodejce, u kterého jste fotoaparát zakoupili, a datum nákupu. Poznamenejte si sériové číslo a číslo modelu fotoaparátu. Mít tyto informace na jednom místě může urychlit proces podání reklamace.

Vytvořte svůj dopis

Chcete-li napsat dopis, stačí vyplnit vaše osobní údaje v tučně hranaté oblasti.

[Your Contact Information]

[Company’s Contact Information] (Pokud můžete zaslat stížnostní dopis konkrétní osobě, máte větší šanci na vyřešení sporu.)

[Date of Letter]

Milý [Contact Person]: Koupil jsem si [Model Number and Brand Name] kamera na [Name of Store] na [Date of Purchase and Other Pertinent Purchase Information]. Bohužel tento model fotoaparátu nepůsobil podle očekávání a domnívám se, že vadný fotoaparát by měl být vyměněn za podmínek záruky. Mezi problémy s fotoaparátem patří [List of Defects]. Ocenil bych tento problém uspokojivě vyřešit [a Replacement Camera, a Refund, a Repair, Credit Toward Another Model, or Another Specific Action]. Zahrnul jsem kopie všech příslušných dokumentů týkajících se mého nákupu tohoto modelu, stejně jako seznam hovorů a korespondence z mých předchozích pokusů o vyřešení této záležitosti. Těším se na vaši odpověď v této věci. Počkám do [Specific Date] o odpověď před hledáním pomoci při řešení tohoto sporu od třetí strany. Kontaktujte mě pomocí výše uvedených informací. S pozdravem,

[Your Name]

Vytrvalost se vyplácí

Než dosáhnete jakýchkoli výsledků, může bohužel trvat několik kroků, než společnost kontaktujete. Pokud neobdržíte odpověď pomocí jedné formy komunikace, zkuste e-mail, telefonní hovory, relace webového chatu a sociální média. Uschovejte si kopie veškeré korespondence zaslané výrobci. Můžete pořizovat snímky obrazovky chatovacích relací nebo kontaktů na sociálních médiích. Vytvořte si také kopii všech potvrzení, která pošlete výrobci fotoaparátu. Neodesílejte původní kopie, protože je možná nezískáte zpět. Sledujte své komunikační úsilí. Mít podrobný, písemný seznam časů, kdy jste se obrátili na výrobce, stejně jako kohokoli, s kým jste mluvili, a jakékoli odpovědi, které jste dostali, vám nakonec pomůže dosáhnout požadovaných výsledků.