Skip to content

Uložte si svůj digitální fotoaparát bezpečně

6 de Červenec de 2021
storingyourcamerasafely 56eb73c73df78cb4b97f678a

Pokud plánujete jít na týden nebo déle bez použití digitálního fotoaparátu, je důležité se naučit, jak bezpečně uložit svůj digitální fotoaparát. Pokud fotoaparát nebudete správně skladovat, můžete jej během doby nečinnosti poškodit. A používání dobrých technik ukládání zajistí, že váš fotoaparát bude připraven jít, když ho budete znovu potřebovat. Kdykoli víte, že nebudete fotoaparát používat alespoň týden, zvažte použití těchto tipů, abyste se naučili bezpečně ukládat digitální fotoaparát.

Vyhněte se elektronickým zařízením

Při ukládání digitálního fotoaparátu se vyvarujte umístění fotoaparátu v blízkosti elektronického zařízení generujícího magnetické pole. Dlouhodobé vystavení silnému magnetickému poli může poškodit LCD displej fotoaparátu nebo jiné elektronické součástky.

Vyvarujte se extrémních teplot

Pokud budete fotoaparát delší dobu skladovat, nezapomeňte jej uložit na místě, kde nebude vystaven extrémním výkyvům teploty. Extrémní teplo může časem poškodit pouzdro fotoaparátu, zatímco extrémní chlad může časem poškodit LCD displej fotoaparátu.

Vyvarujte se vysoké vlhkosti

Skladování fotoaparátu na extrémně vlhkém místě by mohlo v průběhu času poškodit jeho součásti. Mohlo by dojít například k vlhkosti uvnitř objektivu, což by mohlo vést ke kondenzaci uvnitř fotoaparátu, což by mohlo zničit vaše fotografie a poškodit vnitřní elektroniku fotoaparátu. Postupem času můžete také skončit s plísněmi uvnitř fotoaparátu.

Vyhněte se slunečnímu světlu

Fotoaparát neskladujte na místě, kde bude po delší dobu sedět na jasném slunečním světle. Přímé slunce a následné teplo by mohlo časem poškodit pouzdro fotoaparátu. Nyní, pokud víte, že to bude trvat déle než měsíc, než digitální fotoaparát znovu použijete, vyzkoušejte tyto další tipy pro bezpečné uložení digitálního fotoaparátu.

Ochrana fotoaparátu

Pokud potřebujete kameru skladovat déle než měsíc, zvažte umístění kamery do uzavřeného plastového sáčku s vysoušedlem pohlcujícím vlhkost, aby byla zajištěna další ochrana proti vlhkosti. Nebo byste měli být schopni jej bezpečně uložit do tašky na fotoaparát, kterou používáte k přenášení fotoaparátu, když jej používáte. Nezapomeňte vak uložit na suché místo, kde se nebudete muset bát, že do něj někdo narazí nebo na něj šlápne.

Odeberte součásti

Je dobré vyjmout baterii a paměťovou kartu z fotoaparátu, pokud ji neplánujete používat déle než měsíc. Pokud vlastníte fotoaparát DSLR, je dobré odstranit výměnný objektiv a použít kryty a kryty objektivu fotoaparátu.

Zapínat kameru

Někteří výrobci doporučují fotoaparát zapínat přibližně jednou za měsíc, aby byla zachována svěží elektronika fotoaparátu. V uživatelské příručce k fotoaparátu najdete konkrétní doporučení, jak ukládat digitální fotoaparát v době nečinnosti.