Skip to content

Úpadek modifikace Minecraftu

9 de Srpen de 2021
14876474 1146328282113956 400731991581975787 o 583d9ea13df78c6f6ae3267e

Proč se vyrábí stále méně módů Minecraft? Tato otázka se v komunitě hry dost objevuje. Ačkoli neexistují žádné definitivní odpovědi, mnoho znaků ukazuje na minulé zkušenosti a odpovědi na stejné otázky v historii úpravy hry. V tomto článku budeme hovořit o komunitě, která jako by mizela rychle klesajícím tempem (nebo alespoň velké většině hráčů).

Vyjasnění

I když stále existuje velmi velká komunita modderů a vytvářejí obsah, je snadné si všimnout, že mody byly s postupem času velmi nedoceněné. V komunitě, která byla obklopena mody ve stylu „The Aether“, „The Twilight Forest“, „Too Many Items“, „„ Mo Creatures “a mnoha dalších, si můžeme jen klást otázku, proč už o nich neslyšíme . Docela vtipné je, že většina módů je stále aktualizována. Zatímco „The Twilight Forest“ a mnoho dalších podobných módů už nějakou dobu není v provozu, „The Aether“, „Too Many Items“ a mnoho dalších stále získávají aktualizace. I když tyto aktualizace nejsou časté, stále existují. Kvůli jejich vzácnostem však hráči mohou pouze předpokládat, že tyto mody od té doby zemřely a přešly do toho, co rád nazývám „Nostalgia Heaven“.

Konzistentní změny

Upadek modifikace Minecraftu

Tak jako Minecraft „nikdy nebudou dokončeny“ (pokud si uvědomujeme, pokud jde o nový původní obsah vytvořený společností Mojang), moddři si nikdy nedají pauzu od vylepšení svých výtvorů pro hru. Tyto změny, velké (aktualizace, jako je „Aktualizace průzkumu“) i malé (aktualizace, jako jsou revize, opravy chyb atd.), Způsobují, že moddéři důsledně vybírají každý jednotlivý řetězec kódu, jak Mojang vylepšuje jejich. Když Mojang změní jejich hru a ta zasáhne do kódu, který vytvořil modder, modder musí vyladit svůj kód, dokud hra nerozpozná vstup. Li Minecraft nemůže rozpoznat vstup, může dojít ke zhroucení hry nebo chybě, takže režim (a někdy i samotná hra) bude k ničemu a rozbitý. Tyto konzistentní aktualizace jménem Mojang jsou skvělé pro základní hru (která by měla být vždy hlavním cílem jeho publika a prodejní strategie), ale nechtěně se roztrhnou v řádu týdnů, měsíců nebo let práce během několika sekund. Aktualizace Mojang nikdy neovlivnily Minecraftjádrová struktura, protože základní struktura je tím, čím má být jejich produkt. Do Mojangu, zatímco modding komunita je velká část MinecraftHistorie a současnost, není to priorita, na kterou se zaměřují. Mojangovou prioritou vždy byla (a pravděpodobně vždy bude) samotná hra. Mnozí mohou jen předpokládat, že zatímco Mojang velmi dobře ví o problémech, že systém, který mají pro aktualizaci své hry, je pro moddery rozbitý, málo se soustředí na to, aby zjednodušili práci uvedeným tvůrcům. S pokusy přesunout komunitu jejich základní hry na ostatní edice Minecraft v opačném případě bude Mojang rozhodně muset vyhovět původním hráčům hry, kteří stále používají „Java Edition“.

Nestojí to za úsilí

Minecraft prohlížen shaderovým módem.

Minecraft prohlížen shaderovým módem.
Když mají moddery svá díla odsunuta na stranu pro hlavní hru, mohou se jen ptát, jestli to, co dělají, stojí za tu námahu. Dalším faktorem může být to, zda lidé skutečně stahují a používají vaši úpravu. Mnoho modderů si vytváří a používá vlastní mody, protože chtějí hrát a zažít hru tak, jak by ve skutečnosti chtěli. Pro tuto skupinu lidí může modding stát za námahu. Pro komunitu, která chce vytvářet zážitky pro každého v naději, že velká většina jednotlivců používá své mody Minecraft a užívat si je, to je těžší. Když je režim stažen ve velmi malých krocích, pomalu se usazuje pochybnost, zda by měl projekt pokračovat, nebo ne. Tyto faktory hrají velmi důležitou roli v kategorii „Nestojí za to úsilí“, zvláště s tím, jak se Mojang neustále mění jejich hra nečekaně velkými způsoby.

Nuda

Něco můžete udělat jen určitý počet opakování, dokud se to nezmění. Totéž platí pro modding videoher. Mnoho úžasných modderů, týmů a projektů bylo zcela rozpuštěno, vzdáno, rozebráno, zapomenuto a další kvůli šílenému faktoru potenciální nudy. Zatímco vytváření modů je bezpochyby umělecká forma, je to praxe velmi přesná a těžko se v ní vyznat. Některé mody jsou svou povahou jednoduché, ale při tvorbě složité (a naopak). Zatímco někteří moddéři se z konceptu moddingu úplně nudí, pravděpodobně také přichází bod, kdy modder přidal tolik, kolik cítí, že mohou přidat. Může to být proto, že se mod cítí hotový, nebo proto, že se modder cítí být s projektem hotový. Mnoho modů nikdy neopustí fáze vývoje kvůli nedostatku zájmu o dokončení finálního produktu. Vyplývá to z určitého uměleckého bloku, který způsobuje, že tvůrce potenciálně zavolá.

Bloky příkazů

1628471408 168 Upadek modifikace Minecraftu

Vzhledem k tomu, že vytváření modů trvá velmi dlouho, mnoho tvůrců přešlo na nový přístup, který má téměř okamžité výsledky. Mnoho hráčů se přesunulo do Command Blocks, aby vytvořili své „mody“. Nejedná se o tradiční úpravy, které se provádějí mimo hru a poté se do hry dostávají jinými prostředky, ale stále mají velmi podobné výsledky. Použití příkazových bloků Minecraft jako celek kódovat různé scénáře, aby se objevovaly, interagovaly a využívaly mnoho funkcí hry. Velitelské bloky šly tak daleko, že vytvořily „létající sáně“ Minecraft. Tyto výtvory by byly normálně provedeny s použitím skutečného kódování prostřednictvím modů, ale využily samotnou hru k vytvoření, vyladění a zobrazení výsledků během několika okamžiků. Výhodou u velké většiny výtvorů Command Block byla také skutečnost, že jak se aktualizace spouští, většina výtvorů Command Block zůstává nedotčena a nadále funguje poté. Zatímco mody jsou rozhodně užitečnější než příkazové bloky, při pokusu použít pouze vanilku přijde vhod možnost vůbec nepoužívat mody Minecraft. Command Blocks se osvědčily, že svou práci zvládnou, tisíce a tisíce miniher, struktur, interaktivních entit a dalších vytvořených pomocí jejich použití a složitých metod. Tyto různé možnosti pro uvolňování nápadů do Minecraft přináší mnoho příležitostí pro tvůrce, aby využili šance a zjistili, co je ve velkém nebo malém měřítku zajímá. Jak čas pokročil, v různých dalších edicích hry přišlo více způsobů, které nabízejí neomezené možnosti.

The Brightside

1624550378 75 Super velikonocni vajicka Minecraft

Režimy nejsou mrtvé a nikdy nebudou. Populární mody však mohou balíček vést velmi dlouho a nakonec zmizí. Když k tomu dojde, neznamená to, že komunita moddingů, modderů a modových nadšenců je mrtvá, to znamená, že komunity potřebují hledat jiný mod pro Minecraft a vyzkoušet to. Po každé aktualizaci se velká většina hráčů cítí podvedena, protože cítí, že se musí rozhodnout, zda budou hrát méně aktualizovanou verzi Minecraft a jejich mody, nebo hrát hlavní hru s nulovými mody. I když to mnoho hráčů frustruje, že obří mody, které byly určeny pro předchozí verze, nelze použít v aktuálních verzích, mělo by to dát těmto frustrovaným hráčům iniciativu najít jiný režim, se kterým si užijí čas. Velmi krátce po vydání aktualizace (velké nebo malé) jsou vydány mody pro Minecraft a jsou schopni okamžitě použít. I když nemusí být tak úžasné jako to, co jste používali v předchozích verzích, pravděpodobně mají své výhody a bonusy.

Na závěr

I když se tato komunita může zdát téměř neexistující mezi velkou většinou hráčů a rozhodně klesá v popularitě, mezi svými fanoušky je stále stejně silná jako kdykoli předtím. S novými výtvory, které se rodí z kreativních myslí jednotlivců, jejichž talentu se teprve musí vyrovnat, MinecraftTradiční moddingové dny se zdaleka nekončí. Přestože se formát může změnit na příkazové bloky nebo jiné prostředky, komunita bude stále existovat tak či onak. Tak dlouho jak Minecraft stále existuje, stejně jako snaha vytvářet nové a vzrušující způsoby hraní hry.