Skip to content

Úpravy videoprojektů iMovie

6 de Červenec de 2021
clipselection 5806b91c3df78cbc2845eb37

Projekt iMovie je místo, kde shromažďujete své klipy a fotografie; a přidejte tituly, efekty a přechody k vytvoření videa. Pokud jste v iMovie zbrusu nový, budete muset nejprve vytvořit nový projekt a importovat videoklipy.

Připravte si klipy pro úpravy v iMovie

Jakmile budete mít nějaké klipy přidané do iMovie, otevřete je v prohlížeči událostí. Klipy můžete přidat do svého projektu iMovie tak, jak jsou, nebo můžete upravit nastavení zvuku a videa ze klipů před jejich přidáním do projektu. Pokud víte, že chcete provést úpravy celé délky klipu, je snazší to udělat, než přidáte video do projektu. Po provedení všech nezbytných úprav je čas vybrat části klipů, které chcete v projektu použít. Kliknutím na klip se šipkou se automaticky vybere jeho část (jak moc záleží na nastavení iMovie v počítači). Část, která je vybrána, můžete rozšířit přetažením jezdců na přesné snímky, kde má váš oříznutý klip začínat a končit. Výběr záběrů je přesný proces, takže pomáhá rozšiřovat vaše klipy, abyste se na ně mohli dívat snímek po snímku. Toho lze dosáhnout přesunutím posuvníku pod videoklipy. Ve výše uvedeném příkladu jsem posunul posuvník na dvě sekundy, takže každý snímek ve filmovém pásu představuje dvě sekundy videa. To mi usnadňuje opatrný a pomalý pohyb skrz klip a hledání přesného místa, kde chci, aby to začalo a skončilo.

Přidejte klipy do projektu v iMovie

Screenshot aplikace iMovie

Jakmile vyberete část klipu, kterou chcete v projektu, klikněte na tlačítko Přidat vybrané video vedle šipky. Tím se automaticky přidá vybraný záznam na konec vašeho projektu. Nebo můžete vybranou část přetáhnout do podokna Editor projektu a přidat ji mezi dva existující klipy. Pokud klip přetáhnete přes existující klip, odhalíte nabídku, která nabízí různé možnosti pro vložení nebo nahrazení záznamu, vytvoření výřezů nebo použití obrazu v obraze. Jakmile přidáte klipy do projektu iMovie, můžete je snadno přeskupit přetažením.

Dolaďte klipy ve svém projektu iMovie

Screenshot aplikace iMovie

I když jste při výběru záznamu, který chcete přidat do projektu, dávali pozor, možná budete chtít po přidání do projektu provést nějaké drobné úpravy. Existuje několik způsobů, jak oříznout a prodloužit záznam, jakmile je v projektu. Ve spodních rozích každého klipu v projektu iMovie jsou malé šipky. Kliknutím na ně doladíte, kde váš klip začíná nebo končí. Pokud tak učiníte, okraj klipu bude zvýrazněn oranžově a můžete jej snadno prodloužit nebo zkrátit až o 30 snímků.

Úpravy klipů pomocí zastřihovače klipů iMovie

Screenshot aplikace iMovie

Chcete-li provést rozsáhlejší změnu délky klipu, použijte zastřihovač klipů. Kliknutím na ořezávač klipů se otevře celý klip se zvýrazněnou použitou částí. Můžete přesunout celou zvýrazněnou část, čímž získáte klip stejné délky, ale z jiné části původního klipu. Nebo můžete přetáhnout konce zvýrazněné části a rozšířit nebo zkrátit část, která je součástí projektu. Až budete hotovi, kliknutím na Hotovo zavřete ořezávač klipů.

Editor iMovie Precision

Screenshot aplikace iMovie

Chcete-li provést nějaké hloubkové úpravy snímek po snímku, použijte editor přesnosti. Editor přesnosti se otevře pod editorem projektu a ukáže vám přesně, kde se vaše klipy překrývají, což vám umožní drobné úpravy mezi klipy.

Rozdělte klipy v rámci projektu iMovie

Screenshot aplikace iMovie

Rozdělení je užitečné, pokud jste do projektu přidali klip, ale nechcete použít celý klip najednou. Klip můžete rozdělit tak, že vyberete jeho část a poté kliknete Clip> Split Clip. Tím se původní klip rozdělí na tři – část pro výběr a části před a po. Nebo můžete klip rozdělit na dvě části přetažením přehrávací hlavy na místo, kde má dojít k rozdělení, a následným kliknutím Split Clip. Po rozdělení klipu můžete uspořádat jednotlivé části a samostatně je přesouvat v rámci projektu iMovie.

Přidejte do svého projektu iMovie více

Screenshot aplikace iMovie

Jakmile přidáte a uspořádáte videoklipy, můžete do projektu přidat přechody, hudbu, fotografie a tituly. Tyto výukové programy vám pomohou: