Skip to content

Váš iPod Classic může stále konkurovat aplikaci iPhone Music App

28 de Říjen de 2022
ipodvsiphonefight 1 9c49d2e398b6492aa28312e16590ff05

Klíčové věci

iPod Classic se stále synchronizuje s hudební knihovnou Big Sur. iPhone má mnohem více hudebních funkcí, ale aplikace Hudba je nabušená a matoucí. Raději si zase zvykněte na rozmotávání kabelů sluchátek.

Pokud vše, co chcete, je hudba, iPod Classic může být stále lepší než hudební aplikace pro iPhone. iPod změnil způsob, jakým jsme poslouchali hudbu. Nebyl to první MP3 přehrávač, ale byl nejlepší, a konečně nám umožnil zbavit se vyměnitelných fyzických médií za digitální katalog obsahující veškerou naši hudbu. „1 000 skladeb v kapse,“ zněl slogan. Možná to teď nezní moc, ale v roce 2001 to byla revoluce, kdy alternativou byly kazety a CD. Jak je to ale s používáním iPodu dnes? Je kuriozita nejlepší nechat ve vitríně? Nebo může více než obstát proti dnešním nabubřelým, nepřehledným hudebním aplikacím? Stopa, jak se říká, je v otázce.

Staré zlato

Nedávno jsem si přes místní inzeráty koupil starý 120GB iPod Classic v krabici. Poté, co jsem ji vyčistil a podařilo se mi ji synchronizovat s mým M1 Mac mini (profi tip: počkejte. Po zapojení může trvat několik minut, než se zobrazí, ale nakonec to bude fungovat), načetl jsem celou svou hudební knihovnu a se prošel.

120GB iPad Classic na černém stole

První nevýhodou bylo, že veškerá moje hudba byla roky zastaralá. Používám Apple Music a od jeho spuštění v roce 2015. To znamená, že veškerá moje místní hudba (zkopírovaná ze starého záložního disku) pochází z té doby a dříve. Dohnat svou sbírku do mé současné knihovny Apple Music by bylo docela drahé. Ale to je krátkodobá záležitost. Pojďme k důležité části. Jaké je srovnání používání iPodu s používáním aplikace Hudba pro iPhone?

Klasická hudba

V nabídkách iPodu se pohybujete pomocí klikacího kolečka. „Otočením“ kolečkem rolujte a stisknutím středového tlačítka vyberte. Tlačítko nabídky jde nahoru nebo zpět a tlačítka přehrávání/pozastavení a přeskočení dělají to, co byste očekávali. Jakmile si na to zvyknete a přestanete ze zvyku tahat prstem po obrazovce, ovládací systém je úžasný a díky všem těm hardwarovým ovládacím prvkům toho můžete dělat hodně bez přemýšlení. Najděte interpreta, pak album a pak skladbu. Snadný. Aplikace Hudba je ve srovnání s tím spletitý nepořádek. Otevřete aplikaci a najděte kartu Knihovna. Klepněte na něj znovu, pak možná ještě jednou, abyste se skutečně vrátili na hlavní obrazovku knihovny. Pak můžete navigovat v podstatě stejným způsobem jako iPod. Tato základní operace zdůrazňuje hlavní slabinu aplikace. Je toho tolik nacpaného a chvíli trvá, než se dostanete k požadované části. Jak by tedy někdo mohl upřednostňovat starší hudební přehrávač, jako je iPod, když iPhone umí mnohem víc? V jednom ohledu iPhone vítězí. Jeho tlačítka fyzické hlasitosti usnadňují změnu hlasitosti, když je v kapse. Hlasitost iPodu se při přehrávání hudby ovládá klikacím kolečkem. Zní to moudře, je to nerozhodně. Prostřednictvím kabelových sluchátek (pro tento test jsem použil své Koss Porta Pros) znějí obě zařízení skvěle. Podle mého ucha není nic jiného. Jednoduchost iPodu tedy vítězí. Ale to byste čekali. Je to zařízení s jedním účelem a ten podporuje jak hardware, tak software.

Moderní vymoženosti

Podívejme se nyní na výhody iPhonu, kterých je celá řada. Může se bezdrátově synchronizovat s iTunes (ne přes starý 30pinový dokovací konektor USB). Můžete si koupit hudbu z iTunes Store nebo prohledávat Apple Music přímo ze zařízení. Můžete používat bezdrátová sluchátka a ovládat přehrávání z Apple Watch. A můžete říct Siri, aby vám zahrála jakoukoli skladbu. Jak by tedy někdo mohl upřednostňovat starší hudební přehrávač, jako je iPod, když iPhone umí mnohem víc?

iPod Classic připojený ke kabelovým sluchátkům Koss Porta Pros

Dochází k cíli. iPhone je úžasný, protože jeho dotyková obrazovka se může stát čímkoli. Ale to znamená, že se vždy musíte podívat, než klepnete. Lidé preferují fyzické ovládání pro jejich předvídatelnost. Spisovatelé používají klávesnice se svými iPady. Fotografové preferují fotoaparáty s knoflíky a voliči. Hudebníci donekonečna debatují o hardwarových bicích automatech vs. iPod je na papíře mnohem horší než iPhone a jeho aplikace Hudba. Ale při používání je mentální režie mnohem menší. iPod umí jen jednu věc. Pokud to pozastavíte a vrátíte se zítra, je to přesně tam, kde jste to nechali. Neresetuje se na domovskou stránku, nerozptyluje vás upozorněními ani automaticky neodstraňuje stažené soubory. Zní také stejně dobře jako iPhone a má konektor pro sluchátka. Mnoho dalších starostí s údržbou hudební knihovny za to nestojí. Někomu to ale bude připadat jako svoboda.