Skip to content

Váš nejjednodušší způsob aktualizace LibreOffice

31 de Červenec de 2021
Eternity in an Instant Photodisc 56a6c5f93df78cf7728ff700 67edf6d85f714bbe956c9a512d9dc690

LibreOffice se snadno a bezplatně aktualizuje, ale pokud jste to nikdy předtím neudělali, může být frustrující zjistit konkrétní kroky. Zde jsou vaše nejjednodušší způsoby, jak nastavit a použít automatické nebo ruční aktualizace. Jakmile nastavíte, jak upřednostňujete zůstat aktualizovaný, mělo by to v budoucnu být méně náročné. Pokyny v tomto článku platí pro LibreOffice 6.0 nebo vyšší.

Jak automaticky aktualizovat LibreOffice

Tato metoda je vaší nejjednodušší možností aktualizace LibreOffice. Výchozí by měly být automatické aktualizace. Nastavení můžete dvakrát zkontrolovat a ujistit se, že jsou vybrány automatické aktualizace.

 1. Ujistěte se, že jste připojeni k internetu. Může to znít jasně, ale před pokusem o stažení se ujistěte, že máte spolehlivé připojení k internetu. Automatické i ruční aktualizace pro LibreOffice vyžadují online připojení.

 2. Otevřete LibreOffice.

 3. V Nástroje menu, vyberte si Možnosti.

  Možnosti v LibreOffice“ class=“lazyload“ id=“mntl-sc-block-image_1-0-19″ >

 4. Vybrat Online aktualizace v okně Možnosti.

  Možnosti LibreOffice se zvýrazněnou aktualizací online

 5. Pod Automaticky vyhledávat aktualizace, vyberte, jak často program vyhledává online aktualizace Každý den, Každý týden, nebo Každý měsíc. (Můžete se také rozhodnout vybrat Zkontroluj to teď.)

  Nastavení automatické aktualizace LibreOffice se zvýrazněným Každý týden

 6. Vybrat OK použít nastavení.

  Obrazovka nastavení aktualizace LibreOffice se zvýrazněným OK

Když je k dispozici aktualizace, na liště nabídek se zobrazí ikona. Kliknutím na tuto ikonu nebo zprávu zahájíte stahování dostupných aktualizací. Pokud je v LibreOffice nakonfigurováno automatické stahování souborů, stahování se spustí okamžitě.

Jak vybrat ruční aktualizace pro LibreOffice

Přestože se doporučují automatické aktualizace, je také poměrně jednoduché ručně aktualizovat programy LibreOffice. Jen si to musíte zapamatovat.

 1. Otevřete LibreOffice.

 2. V Nástroje menu, vyberte si Možnosti.

  Vas nejjednodussi zpusob aktualizace LibreOffice Možnosti v LibreOffice“ class=“lazyload“ id=“mntl-sc-block-image_1-0-48″ >

 3. Vybrat Online aktualizace v okně Možnosti.

  Možnosti LibreOffice se zvýrazněnou aktualizací online

 4. Vybrat Zkontroluj to teď.

  Možnost LibreOffice Zkontrolovat nyní pro online aktualizace

 5. Otevře se dialogové okno Zkontrolovat aktualizace a zobrazí všechny dostupné aktualizace nebo zprávu, že LibreOffice je aktuální.

  Stavové okno aktualizace LibreOffice

 6. Vybrat Nainstalujte pokud jsou nalezeny nějaké aktualizace.

Jak aktualizovat rozšíření

Je možné, že budete čas od času muset ručně aktualizovat rozšíření LibreOffice. Rozšíření jsou volitelné funkce, které můžete nainstalovat do základní sady LibreOffice a rozšířit tak její možnosti. Opět platí, že rozšíření mohou způsobit závady, pokud nezůstanou aktualizovány, ale dobrou zprávou je, že obě metody aktualizace by měly také aktualizovat vaše rozšíření.

 1. Otevřete LibreOffice.

 2. Vybrat Nástroje a vyberte si Správce rozšíření.

  1627744852 529 Vas nejjednodussi zpusob aktualizace LibreOffice Správce rozšíření“ class=“lazyload“ id=“mntl-sc-block-image_1-0-79″ >

 3. Vybrat Kontrola aktualizací.

  Vyhledejte aktualizace zvýrazněné ve Správci rozšíření LibreOffice

 4. Pokud jsou v seznamu Aktualizace rozšíření k dispozici nějaké aktualizace, zvolte Nainstalujte.

  Snímek obrazovky s aktualizacemi rozšíření v LibreOffice

 5. Po dokončení aktualizací zavřete okno Správce rozšíření.

Problémy? Ujistěte se, že jste přihlášeni jako správce. Ke stahování aktualizací pro LibreOffice budete s největší pravděpodobností potřebovat práva správce ve svém počítači.