Skip to content

Verizon oficiálně spouští 5G ultraširokopásmové pokrytí

20 de Červenec de 2022
verizon5g 5edee025617d440a9919f2d41a4c8fd7

Verizon škádlil spuštění své 5G ultraširokopásmové sítě na začátku tohoto měsíce tiskovou zprávou, takže mnozí přemýšleli, kdy k zavedení skutečně dojde. Ta doba je teď. Společnost právě oficiálně spustila službu 5G ve více než 1700 městech po celé Americe a pokrývá více než 100 milionů stávajících zákazníků. Společnost poznamenala, že „téměř jeden ze tří Američanů“ žije v oblastech, které obsluhuje Verizon 5G UWB (ultra-wideband), spolu se dvěma miliony podniků.

Verizon zdůraznil, že tato síť dosahuje rychlosti až 1 Gbps (1 000 Mbps) a „přináší výkon a výkon srovnatelný s širokopásmovým připojením k internetu do vaší kapsy“. Uvedení doprovází několik nabídek pro nové i stávající zákazníky Verizon. Neomezené datové tarify zahrnují 50GB hotspot, různé bezplatné předplatné zábavy, měsíční International Travel Pass a další. Služba je dostupná také jako balíček internetu na doma, který je zlevněný o 50 procent. Společnost Verizon neposkytla seznam měst, na která se vztahuje jejich služba 5G Ultra Wideband, ale existuje interaktivní mapa, abyste zjistili, zda je ve vašem městě k dispozici. Další možností je jednoduše vyhledat „5G UW“ ve stavovém řádku vašeho smartphonu. Verizon i další bezdrátový operátor AT&T byli zapleteni do týdenního boje s Federální leteckou agenturou, protože ta naznačuje, že aktivace technologie C-band, která pohání tuto modernizovanou síť 5G, by mohla rušit radarové výškoměry, které piloti používají k přistání. podmínky nízké viditelnosti. Společnosti se proto dohodly na odložení tohoto zavedení v blízkosti letišť.

Oprava 19.01.22: Odkaz v odstavci 2 byl aktualizován tak, aby odrážel vlastní oznámení společnosti namísto zpráv jiného zpravodajského kanálu.