Skip to content

Verizon Wireless Hub: koupit nebo nekoupit?

6 de Srpen de 2021
2000px Verizon Wireless Logo.svg 56a9d20b3df78cf772aaceb4

„Ať už přemýšlíte o tom, že se zbavíte domácího telefonu, nebo bez něj nemůžete žít, nyní je čas vyzkoušet Verizon Hub,“ říká Mike Lanman ze společnosti Verizon Wireless, která uvedla na trh Verizon Hub, účelové zařízení, které podle nich „znovu objevuje domácí telefonní systém, který byl po léta soustředěn na vaší kuchyňské lince“.

Co to dokáže

Rozbočovač je primárně telefon VoIP s bezdrátovým sluchátkem DECT, které se připojuje k zařízení. Zaujme 8palcová barevná dotyková obrazovka, která do zařízení přináší následující funkce:

  • Ráno před odjezdem z domu zkontrolujte místní provoz a počasí
  • Aktualizujte si kalendář a automaticky vám bude zasílána textová zpráva, když se změní schůzka nebo jako připomínka, abyste nepřišli pozdě
  • Získejte trasu na nový web, když se přesune místo pro fotbalové tréninky
  • Najděte číslo nové pizzerie a objednejte si koláč
  • Podívejte se na ukázky z připravovaného filmu, na který byste mohli chtít vzít rodinu o víkendu, a poté si kupte lístky pomocí Verizon Hub

Kompletní specifikace najdete na oficiálních webových stránkách.

Náklady a požadavky

Zařízení stojí 200 $ (po slevě 50 $). Kupující bude moci zařízení používat pouze v případě, že podepíše dvouletou servisní smlouvu se společností Verizon Wireless, která ji zaváže na měsíční poplatek 35 $ na dva roky. Tím se přidává služba PSTN společnosti Verizon, která bude jedinou službou, která se zařízením bude fungovat, a to nejméně po dobu dvou let. Potřebujete také širokopásmové připojení k internetu. To samozřejmě pochází od společnosti Verizon, ale nakonec přijde také od jiných konkurenčních poskytovatelů internetových služeb. Z toho vyplývá potřeba bezdrátového routeru. Dalším důležitým bodem, který je třeba poznamenat, je, že telefonní služba a vše, co s ní přichází, je 35 $ měsíčně.

Pros

První důvody jsou uvedeny výše – funkce, které napájejí službu dumbphone, která již roky sedí ve vaší kuchyni, obývacím pokoji nebo kanceláři. Pochybujeme však, že bude pouze v kuchyni, protože s potřebou routeru a připojení k internetu bude lépe umístěn v kanceláři nebo studovně. Třetím důvodem by bylo být na špici. Barevný dotykový displej je opravdu působivý a svede nejednoho.

Nevýhody

Cena zde může být problémem, zvláště v dobách ekonomické krize. Investováním alespoň 200 $ do zařízení se svým způsobem přinutíte zůstat věrní společnosti Verizon po dobu nejméně dvou let. Budete moci zařízení používat s jinou službou VoIP? Upřímně řečeno, na tuto otázku zatím nemáme odpověď, ale dozvíme se ji brzy? Cena by se nezdála tak vysoká, kdyby byla kompatibilní s jinými poskytovateli služeb. Širokopásmové připojení, které umožňuje přidané online funkce, může nakonec být připojení jiných konkurenčních poskytovatelů služeb, ale pouze za podmínky, jak uvádí Verizon, že zařízení bude úspěšné. Takže se to také nikdy nemůže stát. Platit 35 $ měsíčně za neomezené hlasové volání do USA a Kanady je relativně drahé ve srovnání s nejběžnějšími poskytovateli služeb VoIP, mezi nimiž je nejdražší tarif pro podobnou službu VoIP kolem 25 $ za měsíc. A ten druhý přichází s mnohem více funkcemi, než jaké nabízí Verizon. Chceme -li produkt zvážit z čistě ekonomického hlediska, porovnáme jej se službou jako ooma, která prodává své zařízení za mírně vyšší cenu, ale navzdory menším funkcím vám umožňuje kdykoli zcela zdarma telefonovat. Ano, nulové měsíční účty. Podívejte se na další služby založené na účtování zařízení bez měsíčních poplatků. A konečně, to, co centrum Verizon nabízí, není možnost procházet web, ale pouze sada funkcí pro určitou synchronizaci a lokalizaci služeb online. Nenahrazuje počítač. Otázka, zda se konečně vyplatí mít tyto ostré funkce, je tedy na místě. Zjistili jsme, že většinu z toho, co centrum Verizon nabízí, můžete získat prostřednictvím stávajícího nástroje Verizon, který se nazývá Verizon Call Assistant. Některé z jeho funkcí jsou upozornění na příchozí hovory nebo hlasovou schránku na vašem počítači, vytváření elektronických protokolů ID volajících, seznamů kontaktů, přehrávání, přehrávání a ukládání hlasových zpráv. Ten nástroj je zdarma. Sečteno a podtrženo: Pokud chcete ušetřit, dvakrát si to rozmyslíte. Pokud vás zařízení svedlo – a to je naprosto logické -, pak si to nemyslete, protože už se jedná o zařízení VoIP a Verizon se pouští do moří VoIP.