Skip to content

Věže mobilních telefonů nemusí být ošklivé

29 de Červen de 2021
GettyImages 1220348084 84e09d655bdb4566829a01cec661d35a

Klíčové jídlo

  • Nová fotografická kniha zkoumá svět skrytých věží mobilních telefonů, které v USA přibývají.
  • Skrývání věží mobilních telefonů je rostoucím problémem, jak se rychlejší národní síť 5G rozšiřuje.
  • Například město Scottsdale v Arizoně skrývá své 5G věže v pouličním osvětlení.
Tam je skrytý svět věží mobilních telefonů, pokud víte, kde hledat. Nová kniha „Fauxliage“ zkoumá úžasné a někdy nezvyklé způsoby, jak společnosti maskují nezbytné věže pro přenos telefonních hovorů a dat na telefony. Fotografka Annette LeMay Burke předvádí buněčné věže, které byly navrženy tak, aby splývaly s jejich okolím, včetně kaktusů s přestřiženým vzduchem a kostelních křížů. „Věže mobilních telefonů byly původně považovány za vizuální znečištění,“ řekl Burke v e-mailovém rozhovoru. „První maskovaná věž, borovice, byla vytvořena v Denveru v roce 1992, aby uklidnila NIMBY [aka Not-in-My-Back-Yards]. “

Mír se sousedy

Zákon o telekomunikacích z roku 1996 omezuje schopnost místních komunit regulovat umístění věží mobilních telefonů. „Takže pokud poskytovatel mobilních služeb dokáže najít vlastníka místní nemovitosti, který je ochoten pronajmout část své půdy věži, místní obec je nemůže zastavit,“ řekl Burke. „Převleky jsou stále vytvářeny za účelem zmírnění vizuálních obav komunity.“ Skrytí věží mobilních telefonů je problém, který vyvstává, když se společnosti snaží rozšířit své sítě. Sousedé nejsou vždy šťastní, že mají věže.

Minulý měsíc oblast Las Campanas severně od Santa Fe získala souhlas s výškou 70 stop vysokou mobilní věží Verizon Wireless, která bude ukryta v designu zvonové věže. Někteří obyvatelé vedli kampaň proti věži, kvůli obavám, že bude příliš vysoká. Utajování je rostoucím problémem, jak se rychlejší národní síť 5G rozšiřuje. Je to proto, že vysokopásmové signály mmWave 5G mohou být blokovány strukturami. Signály 5G také mohou cestovat pouze na krátké vzdálenosti, takže věže 5G musí být umístěny pár set stop od sebe. K vyřešení tohoto problému například město Scottsdale v Arizoně skrývá své věže 5G v pouličním osvětlení. Někdy však není možné nalepit falešný kaktus doprostřed města a nechat si lidi nevšimnout. Proto společnost Raycap zabývající se ochranou proti přepětí spolupracovala s newyorskými orgány na řešeních buněk, která používají InvisiWave, krycí materiál, který pracuje s šířkou pásma 5G mmWave a gigabitovými rychlostmi s minimální ztrátou signálu. Funguje na místech, jako jsou střechy, stěny obrazovek, zakrytí komínů pro nové stavby stránek a projekty modernizace, napsala společnost na svém webu.

Pořizování fotografií skrytých věží

Burke dostal nápad na knihu poté, co si všiml různých druhů maskování používaných společnostmi poskytujícími mobilní telefony. „Také mě zajímalo, jak technologie mění naše prostředí,“ dodala. „Myslel jsem, že knižní forma je skvělý způsob, jak porovnat rozmanitost převleků a řešit otázku – kolik ersatzské krajiny chceme výměnou za pět barů služby?“

„Kaktusový“ mobil se tyčí dovnitř "Fauxliage" autorka Annette LeMay Burke, vydaná nakladatelstvím Daylight Books.

Mobilní telefon „Cactus“ se tyčí ve „Fauxliage“ od Annette LeMay Burkeové, vydalo nakladatelství Daylight Books.

Burke při průzkumu své knihy objevila několik návrhů věží mobilních telefonů. Její oblíbené jsou kaktusy saguaro kvůli jejich realismu. „Podrobné zpracování v převlecích je působivé,“ řekla. „Skvrny na kaktusové páteři jsou všechny individuálně rozprášeny a designéři dokonce vytvořili tmavé skvrny, které napodobují nory ptačího hnízda.“ Skryté věže mohou být kdekoli. Některé z nejúčinnějších forem maskování pro věže mobilních telefonů se formují v každodenních strukturách a krajinách, jako jsou sloupy světla, stromy, stožáry, semafory a hodinové věže, uvedl Mark Rapley, provozní ředitel poskytovatele internetu KWIC Internet e-mailový rozhovor. „Lidé často nerozpoznají, že se jedná o věže, a tak je maskují do struktur a krajin v dohledu,“ dodal. Nejlepší maskování však záleží na tom, kdo se dívá, řekl Burke. „Kříže, stožáry, vodní věže a větrné mlýny jsou velmi účinné,“ dodala. „Někdy jsou zcela uzavřené – ve věži kostela, za fasádou kancelářské budovy nebo hodinovou věží v obchodním centru. Jediným poznatkem je varovný signál EMF.“