Skip to content

Vložte obrázek do textu na snímek aplikace PowerPoint

10 de Srpen de 2021
insert a picture inside text on a powerpoint slide 1 5c4df5ecc9e77c00014afaf2

Prezentace aplikace PowerPoint je o textu a obrázcích na snímku. Chcete -li vytvořit skvělý efekt a pop prezentaci, spojte text s obrázky. Vše, co potřebujete, je jednoduchý, informativní text na snímku a skvělý obrázek použitý jako barva písma. Použití obrázku jako výplně textu upoutá zvláštní pozornost na snímek nebo jednotlivé slovo. Pokyny v tomto článku platí pro PowerPoint 2019, 2016, 2013, 2010, 2007; PowerPoint pro Microsoft 365 a PowerPoint Online.

Přidejte do textu výplň obrázku

Když použijete obrázek jako výplň textu, zformátujte text tak, aby byl velký a tučný. Vyberte tlusté písmo, jako je Arial Black nebo Broadway, které má silné čáry. Když použijete písmo se silnou čarou, uvnitř každého písmene se zobrazí více vašeho obrázku.

 1. Vyberte text na snímku.

 2. Jít do Formát nástrojů pro kreslení.

  Styly WordArt zobrazené v prezentaci PowerPoint

 3. V Styly WordArt skupinu, vyberte Výplň textu rozevírací šipka a vyberte Obrázek.

  Možnosti výplně textu v PowerPointu

 4. V Vložit obrázky v dialogovém okně vyberte jednu z možností pro vložení obrázku: Ze souboru, Vyhledávání obrázků Bing, nebo OneDrive – osobní. V PowerPointu 2019 máte na výběr Ze souboru, Online obrázky, a Z ikon.

  Dialog Vložit obrázky v PowerPointu

 5. Chcete -li na počítači použít obrázek, vyberte Ze souboru, vyberte soubor obrázku a vyberte Vložit. Obrázek je vložen do textu na snímku.

  Výběr obrázku pro vložení ze souboru

 6. Chcete -li vložit obrázek nalezený na webu, vyberte Vyhledávání obrázků Bing nebo Online obrázky, zadejte parametry vyhledávání pro požadovaný obrázek (v tomto případě tie-dye je zadán) a vyberte Zvětšovací sklo nebo stiskněte Vstupte.

  Hledání obrázku přes Bing

 7. Procházejte výsledky a vyberte obrázek. Jakmile najdete požadovaný obrázek, vyberte Vložit. Nechte filtr na Pouze Creative Commons abyste se vyhnuli používání obrázků chráněných autorskými právy.

  Výběr obrázku z Bingu k vložení

 8. Chcete -li vložit obrázek, který jste uložili na OneDrive, vyberte OneDrive – osobní. V PowerPointu 2019 vyberte Ze souboru.

  Hledání obrázku na OneDrive

 9. Vyhledejte obrázek procházením libovolných složek v OneDrive. Jakmile najdete obrázek, který chcete použít, vyberte jej a vyberte Vložit.

  Hledání obrázku na vašem osobním OneDrivu

 10. Pokud nejste s konečným výsledkem spokojeni, stiskněte Ctrl+Z chcete -li vrátit výplň textu a opakováním těchto kroků zvolit jiný obrázek.

Vložení obrázku do textu aplikace PowerPoint přiměje vaše publikum podívat se blíže na vaši prezentaci a dodá jedinečnost, která upoutá jejich pozornost.