Skip to content

Vše, co potřebujete vědět o Apple Music 1

8 de Srpen de 2021
everything to know beats 1 1999486 final a7b837ff45b7495b86b7e5562d24f56a

Apple Music 1 (dříve Beats 1) je globální 24/7 hudební rozhlasová stanice, ke které máte přístup na počítačích Mac, iPhone, iPad, iPod, Apple Watch, Apple TV, HomePod, CarPlay a na webu na music.apple. com. Když Apple v roce 2020 přejmenoval Beats 1, představil kromě Apple Music 1 další dvě rozhlasové stanice. Jedná se o tyto tři stanice:

  • Apple Music 1 představuje největší hudební jména a zahrnuje popkulturní konverzaci a programování vedené umělci.
  • Hity Apple Music se zaměřuje na největší hity 80., 90. a 2000 let.
  • Země Apple Music nabízí nejlepší country hudbu, hraje aktuální hity a představuje fanoušky začínajícím umělcům. Přehrává také skladby od legendárních umělců, které formovaly country žánr.

Tyto tři stanice obsahují Rádio Apple Music. K přístupu k živému kanálu Apple Music 1 nepotřebujete předplatné Apple Music, ale potřebujete ho k poslechu dříve vysílaných pořadů. Dvě další stanice Apple Music Radio můžete po omezenou dobu poslouchat bez předplatného Apple Music.

Co je Apple Music 1?

Apple Music 1 je streamovací rozhlasová stanice, která je jedním z hlavních prvků její streamovací služby Apple Music. Funkce titulků Apple Music je hudební služba předplatného, ​​kterou můžete streamovat, ale Apple Music Radio by nemělo být přehlíženo. Namísto použití algoritmů ke snaze zjistit, co se lidem líbí, což je přístup, který používají Pandora a Spotify (mimo jiné), Apple najal hudební odborníky a využívá jejich znalosti a vkus k vytváření seznamů skladeb a streamovacích stanic. Apple Music 1 je nejvýraznějším příkladem tohoto přístupu.

Jak to získáte?

Apple Music 1 je k dispozici prostřednictvím iTunes 12.2 a vyšší a aplikace Music pro počítače Mac nebo mobilní zařízení s iOS 8.4 a novějším.

Co to stojí?

I když je součástí Apple Music, nemusíte se přihlašovat ke službě streamování 10 $/měsíc, abyste si mohli užívat Apple Music 1. Dokud máte kompatibilní verzi iTunes nebo iOS, můžete poslouchat živé vysílání.

Jak to posloucháte?

Pokud používáte počítač s nainstalovanou aplikací iTunes nebo Music, můžete poslouchat Apple Music 1 kliknutím na odkaz, ale můžete k němu také přistupovat prostřednictvím softwaru. Zde je postup. Pokud váš Mac používá macOS Mojave nebo starší, můžete poslouchat Apple Music Radio pomocí iTunes. Zahájení iTunesa klikněte na Rádio v horním panelu nabídek. Vyberte jednu ze tří rozhlasových stanic.

Rádio Apple Music na iTunes se zvýrazněným Rádiem

Pokud váš Mac běží na novější verzi systému macOS, odkaz Rádio je v levém panelu souboru Hudba aplikace.

Aplikace Hudba na Macu se zvýrazněným Rádiem

V iOS máte přístup k Apple Music 1 a dalším dvěma stanicím přes Hudba aplikace. Klikněte na Rádio ve spodní části obrazovky a poté vyberte pořad, který chcete poslouchat.

Aplikace Hudba v iOS se zvýrazněným Rádiem

Můžete poslouchat Apple Music 1 offline?

Ne. Přestože máte předplatné, můžete skladby z Apple Music ukládat pro přehrávání offline, Apple Music 1 lze streamovat pouze tehdy, když jste připojeni k internetu.

Jak se liší od rádia iTunes?

Apple Music 1 je rozhlasová stanice naprogramovaná DJs s různými show, které jsou naplánovány na celý den, a posluchač nemá moc kontrolu nad tím, co se hraje. ITunes Radio je spíše jako Pandora: Uživatel si může vytvářet vlastní stanice na základě umělců nebo skladeb, které se jim líbí, stanice doladit poskytováním zpětné vazby o tom, co se hraje, a přeskakovat skladby. Stanice ve stylu iTunes Radio můžete vytvářet také pomocí Apple Music. Najdete je v sekci Rádio v aplikaci Hudba nebo iTunes.

Kdo jsou DJs Apple Music 1?

Apple Music 1 vedou mimo jiné DJs Zane Lowe, Ebro Darden a Brooke Reese. Každý z nich každý den hostuje pořady na Apple Music 1.

Kdo jiný má pořady na Apple Music 1?

Seznam hostujících DJs se mění každý měsíc, takže je tu vždy nová hudba, nové show a noví hostitelé. Mezi minulé hostující DJs patřili Dr. Dre, Elton John, Josh Homme, Pharrell, Q-Tip a St. Vincent.

Kde jsou studia Apple Music 1?

Apple Music 1 vychází ze studií v Londýně, Los Angeles, Nashvillu a New Yorku.

Je to všechno nové každých 24 hodin?

Apple propaguje Apple Music 1 jako celosvětový a nepřetržitě. Technicky je to pravda, ale neznamená to, co byste si mysleli. Apple Music 1 nabízí 12 hodin nového programování každý den. Apple toto programování opakuje, takže je novinkou v druhé polovině světových časových pásem. Nečekejte, že budete moci 24 hodin poslouchat nové show a hudbu, ale každý den je nový.

Můžete přeskakovat skladby?

Ne, protože Apple Music 1 je jako tradiční rozhlasová stanice; nemůžete přeskakovat skladby, které nechcete slyšet.

V jakých zemích je k dispozici?

Apple Music 1 je podle Apple k dispozici v 165 zemích.