Skip to content

Všechno vzrušující o ThinkPad X1 Fold

7 de Srpen de 2021
ScreenShot2020 10 26at3.47.55PM 6ea3a57727954c11936ef88cba348159

Klíčové informace

  • Lenovo uvádí na trh ThinkPad X1 Fold jako první skládací počítač.
  • Skládací kategorie je nová, ale super zajímavá.
  • ThinkPad X1 Fold má velký potenciál narušit průmysl tabletů.
I když to může vypadat jako něco z vašeho oblíbeného sci-fi filmu, ThinkPad X1 Fold je skutečný a chystá se změnit odvětví. Po měsících očekávání Lenovo ThinkPad X1 Fold konečně dorazil a dokazuje, že počítačový trh je stále plný inovátorů, kteří se zajímají nejen o hardwarové možnosti. Počínaje 2 499 dolary je ThinkPad X1 s designem pouzdra potaženého kůží a odolným rámem z uhlíkových vláken zajišťujícím odolnost při dlouhých a náročných cestovních plánech zaměřen na dav zaměřený na podnikání.

Co je v krabici

Ať už ho úplně rozložíte a použijete jako tablet, složíte a použijete jako notebook s klávesnicí na obrazovce, nebo jej postavíte na stojan s odnímatelnou klávesnicí, budete mít plný zážitek ze stolního počítače. Jedná se skutečně o chytré zařízení 3 v 1, díky němuž je vysoká cena srozumitelnější. Samozřejmě, že jeho jedinečná přenositelnost – sbalit ho a přenášet ho relativně snadno v přepravním nebo cestovním kufříku – je jedním z jeho klíčových prodejních míst, ale co jiného nabízejí? Jednoduše řečeno: hodně!

ThinkPad X1 je vybaven 13,3palcovým dotykovým panelem s křišťálově čistým 2K (2048 x 1536) OLED displejem, který díky svým osvětlovacím pixelům nabízí filmové teploty a svítivost. Srovnatelně většina notebooků má fuzzier estetiku, protože spoléhají na LED displeje, které používají externí zdroje světla k podsvícení pixelů na obrazovce. Drobný detail pro posedlé netechniky, ale znatelný; jakmile zažijete OLED displej, už se nikdy nebudete chtít vrátit k LED.

Ale kde skutečně vyniká, je ve srovnatelném výpočetním výkonu. Díky procesoru Intel Lakefield Core i5 a 8 GB RAM je tento skládací počítač takovým miniaturním zařízením. Měl by vynikat v multitaskingu s režimem duálního zobrazení, který umožňuje zobrazení dvou obrazovek při orientaci ve složeném režimu. I když není schopen zvládnout většinu současných videoher-jsem Simíci Osobně fanatický, který by měl X1 běžet v pohodě – zařízení může provozovat hry v režimu notebooku na cestách, což je v mé knize výhra. A i když ve srovnání s herními notebooky bledne, daleko převyšuje průměrný tablet, což z něj činí příjemnou kompromisní volbu. Mezi další specifikace patří USB-C port, 1TB úložiště, 50WH baterie schopná pracovat po dobu 11 hodin, slot pro SIM kartu, možnosti připojení 5G a integrovaná aplikace, která umožňuje bezproblémový přechod mezi režimem tabletu, klávesnice na obrazovce a plné plochy. „Lenovo poskytuje to, po čem jsme tak dlouho toužili, i když jen omezit náš technologický odpad.“ Pokud jde o příslušenství, ThinkPad X1 je dodáván s nabíjecím stylusem s měsíční výdrží baterie na jedno nabití, myší, která funguje jako multifunkční nástroj a dálkové ovládání, a sluchátky s aktivním potlačením hluku (ANC) pro dokonalé ponoření do jakékoli práce nebo volnočasové aktivity. Poskytuje také zcela nový pohled na řízení vytápění s chladicím systémem složeným z ventilátoru, chladiče a rozdělovače tepla mezi základní deskou, který udržuje vše v chodu a zabraňuje nadměrnému teplu, což může být nepříjemné. Nikdo nechce, aby mu při pokusu o procházení časové osy Twitteru hořely ruce. Zajímá mě, jak funguje chladicí systém, protože je známo, že vysoce výkonné notebooky-zejména ty z herních řad-jsou horké jako kamna. Pokud se tento inovativní design řízení tepla ukáže být úspěšný při zmírňování některých nejhorších aspektů výkonných počítačů, budeme mít skutečný měnič her.

Je ThinkPad X1 Fold naší budoucností?

X1 Fold je perfektní cestovní velikost s hmotností sotva přes dvě libry, a co je ještě důležitější, jeho skládací design vám dává možnost používat jej ve vlaku, v autě nebo v letadle bez dalších nástrojů. Srovnejte to s typickým tabletem, kde musíte sdílet soubory prostřednictvím e -mailu nebo Dropboxu, abyste k nim měli přístup na vašem PC; ThinkPad je váš počítač. Mít tento druh zjednodušeného procesu v našem hyperpřímém světě může být tak neuvěřitelně uspokojivé. Už žádné žonglování se zařízeními, když se snažíte uspořádat videokonferenci, připravit se na velkou prezentaci nebo si prostě udělat chvilku času, abyste dohnali své oblíbené filmy Netflix. Některým odpůrcům by se mohlo zdát, že jde o levný trik, který používají zkušení obchodníci, aby přiměli lidi s disponibilním příjmem ke koupi zbytečné nové hračky, ale inovace zde je špičková. ThinkPad X1 má potenciál narušit trh s tablety. I když je nepravděpodobné, že by trh zatáhl, pokud dosáhne dostatečného úspěchu, levnější alternativy pravděpodobně poskytnou podobné možnosti bez vysoké ceny inovací.

Zařízení pro nás všechny

Lenovo poskytuje to, po čem tak dlouho toužíme, i když jen omezit náš technologický odpad: fúzi mezi přenosnými tablety a výkonnými počítači. O tablet a počítač není nouze. Vše, co potřebujete, je hotspot a ThinkPad X1 Fold. To není jen pro platmany. Skládací počítač Lenovo se rozšiřuje za roamingovými obchodními profesionály směrem k raným uživatelům, kteří jsou vždy na špici technologie. Bude zajímavé sledovat, zda se jedná o další flash-in-the-pan, nebo zda se tato skládací technologie PC osvědčí pro Lenovo a projde se průmyslem, podobně jako se dotyková technologie stala všudypřítomnou. „Toto je skutečně chytré zařízení 3 v 1, díky němuž je vysoká cena srozumitelnější.“ Když vezmeme v úvahu, že jsme uprostřed globální pandemie, která nemá konce, v dohledu, vydání vysoce přenosného zařízení prodávaného cestujícímu podnikateli nemohlo být více mimo kontakt. Díky strmé ceně a mizejícímu publiku nebude ThinkPad X1 pravděpodobně na vrcholu vánočního seznamu nikoho. V ideálním světě by to byl perfektní štamperlík pro tátu nebo matku na cestách a osobně by pomohl tomu, aby obchodní cesty po městě byly mnohem snesitelnější. Bohužel jsme ve skutečném světě a kromě technických nadšenců existuje ThinkPad X1 jako exkluzivní záležitost. Ale pro ty, kteří mají prostředky, říkám, jděte do toho! Budoucnost počítačového průmyslu budete pravděpodobně držet jako na dlani. A komu by se nelíbilo být tvůrcem trendů?