Skip to content

Výchozí hesla a uživatelská jména routeru Belkin

2 de Srpen de 2021
Belkin Wireless Router 58cc8d025f9b581d72756322

Jako většina domácích širokopásmových routerů jsou administrační obrazovky routerů Belkin chráněny heslem. Výchozí pověření jsou na směrovačích nastavena z výroby. Když se na domovskou stránku routeru dostanete pomocí jeho IP adresy, budete vyzváni k zadání uživatelského jména a hesla. Pokud to nevíte, podívejte se, jak zjistit výchozí IP adresu routeru Belkin.

Jak se poprvé přihlásit k routeru Belkin

Výchozí přihlašovací informace pro router Belkin závisí na modelu. Ne všechny směrovače Belkin používají stejné přihlašovací údaje, takže možná budete muset několik vyzkoušet, než se dostanete dovnitř. Zkuste tyto:

  • Výchozí uživatelská jména: admin, admin, [blank]
  • Výchozí hesla: admin, heslo, [blank]

Některé směrovače Belkin používají admin jako uživatelské jméno, zatímco ostatní mohou používat Admin (s velkými písmeny A). Pomocí výše uvedených informací to zkuste admin a admin, Admin a Heslo, nebo se přihlaste bez uživatelského jména a hesla (pokud jsou oba prázdná). Je však pravděpodobné, že váš router Belkin ve výchozím nastavení nemá uživatelské jméno nebo jej používá admin. Většina routerů Belkin nepochází z továrny s hesly. Změňte výchozí pověření v administrátorských nastaveních routeru. Pokud je necháte tak, jak jsou, může kdokoli v síti provádět změny routeru zadáním výchozího uživatelského jména a hesla.

Pokud se nemůžete dostat do výchozího uživatelského jména a hesla

Pokud výchozí kombinace uživatelského jména a hesla nefungují, bylo heslo změněno v určitém okamžiku po zakoupení routeru, v takovém případě již výchozí heslo nebude fungovat. Nejsnazší způsob, jak získat zpět výchozí uživatelské jméno a heslo, je resetovat router na tovární nastavení pomocí tvrdého resetu. Zde je postup:

  1. Když je router zapnutý, stiskněte a podržte Resetovat tlačítko na 30 sekund. Fyzické tlačítko Reset je na vnější straně routeru, obvykle na zadní straně routeru, vedle internetových portů.

  2. Pokračujte v držení tlačítka Resetovat při odpojení routeru na 30 sekund.

  3. Stále drží Resetovat tlačítko, zapněte router a podržte jej dalších 30 sekund.

  4. Uvolněte Resetovat knoflík.

Router je nyní obnoven do původního stavu z výroby. Většina routerů Belkin používá admin pro uživatelské jméno a Heslo pro heslo, ale ne pro všechny, takže možná budete muset vyzkoušet alternativy navržené dříve v tomto článku. Resetování routeru obnoví přihlašovací údaje a odstraní vlastní nastavení, která byla nastavena, například název a heslo bezdrátové sítě, servery DNS a nastavení přesměrování portů.