Skip to content

Výchozí heslo D-Link DI-524

13 de Říjen de 2021
D Link DI 524 56a6f9a25f9b58b7d0e5cad0

D-Link zrušil bezdrátový router DI-524 1. února 2008, v USA většina routerů D-Link ve výchozím nastavení nepotřebuje heslo, a to platí i pro router DI-524. Při přihlašování k DI-524 ponechte pole pro heslo prázdné.

Další přihlašovací údaje

D-Link DI-524 má výchozí uživatelské jméno: admin. Výchozí adresa IP pro D-Link DI-524 je 192.168.0.1. Toto je adresa, ke které se připojují počítače v síti; je to také IP adresa, kterou byste měli použít jako URL pro přístup k DI-524 prostřednictvím webového prohlížeče. Router DI-524 se dodává ve čtyřech různých hardwarových verzích: A, C, D a E. Každý používá přesně stejné výchozí heslo a IP adresu a žádný nevyžaduje uživatelské jméno.

Pokud výchozí heslo DI-524 nefunguje

Pokud prázdné výchozí heslo pro váš router DI-524 nefunguje, vy (nebo někdo jiný s přístupem) jej pravděpodobně změnil od jeho první instalace (což je dobré). Špatné na změně hesla na cokoli jiného než na prázdné je samozřejmě to, že je snazší zapomenout. Řešení je snadné: Obnovte výchozí nastavení routeru. Tím se obnoví heslo na výchozí prázdné místo a uživatelské jméno na admin. Obnovením routeru zpět na výchozí tovární nastavení se odstraní nejen vlastní uživatelské jméno a heslo, ale také všechny další změny, které jste provedli, jako je heslo Wi-Fi, vlastní nastavení DNS atd. Nezapomeňte tato nastavení někam zaznamenat nebo provést záloha všech těchto nastavení (přeskočte dolů podle těchto pokynů, abyste zjistili, jak to udělat). Zde je návod, jak resetovat router D-Link DI-524. Postup je stejný pro všechny čtyři verze.

  1. Otočte router, abyste viděli na zadní stranu, kde je zapojena anténa, síťový kabel a napájecí kabel.

  2. Zkontrolujte, zda je napájecí kabel pevně připojen.

  3. U něčeho malého a ostrého, jako je kancelářská sponka nebo špendlík, podržte tlačítko uvnitř Resetovat díru na 10 sekund. Resetovací otvor by měl být na pravé straně routeru vedle napájecího kabelu.

  4. Počkejte 30 sekund, než router DI-524 dokončí reset, a poté na několik sekund odpojte napájecí kabel.

  5. Znovu připojte napájecí kabel a počkejte dalších 30 sekund, než se router plně spustí.

  6. V prohlížeči přejděte na adresu http://192.168.0.1. Přihlaste se k routeru s výchozím nastavením admin heslo shora. Nyní je vhodné změnit výchozí heslo routeru, protože prázdné heslo není bezpečné. Cnsider změnou uživatelského jména na něco jiného než admin, také. K uložení těchto informací použijte bezplatného správce hesel, abyste je znovu nezapomněli.

  7. Znovu zadejte všechna vlastní nastavení, která chcete vrátit, ale která byla během procesu obnovení ztracena. Pokud jste vytvořili zálohu, použijte DI-524 Nástroje > Systém v nabídce najít Zatížení tlačítko pro použití konfiguračního souboru. Pokud chcete vytvořit novou zálohu, použijte Uložit tlačítko na stejné stránce.

Pokud nemáte přístup ke svému routeru DI-524

Pokud se k routeru DI-524 nedostanete přes výchozí nastavení 192.168.0.1 IP adresa, pravděpodobně byla v určitém okamžiku změněna. Naštěstí, na rozdíl od hesla, nemusíte obnovovat celý router, abyste zjistili IP adresu. K vyhledání IP adresy routeru můžete použít jakýkoli počítač připojený k routeru. Toto se nazývá výchozí brána. Podívejte se, jak najít výchozí adresu IP brány, pokud potřebujete pomoc s tím v systému Windows.