Skip to content

Výchozí heslo D-Link DIR-615

15 de Srpen de 2021
d link dir 615 wireless router 5887a9c73df78c2ccd6febbc

Každá verze routeru D-Link DIR-615 má výchozí uživatelské jméno Admin a jako většina routerů D-Link žádné výchozí heslo. Výchozí adresa IP použitá pro přístup k tomuto routeru je 192.168.0.1. Výchozí uživatelské jméno a heslo D-Link DIR-615 (které je ponecháno prázdné) je stejné pro každou verzi hardwaru a firmwaru routeru, ať už jde o A, B, C, E, I nebo T. Dávejte pozor, aby nedošlo k záměně tento router s D-Link DIR-605L.

Výchozí heslo DIR-615 nefunguje?

Pokud výchozí uživatelské jméno a heslo nefungují, v určitém okamžiku během životnosti vašeho D-Link DIR-615 mohlo být výchozí heslo a uživatelské jméno změněno. Pokud ano, výchozí data výše vám přístup k routeru neposkytnou. Pokud se již nemůžete dostat dovnitř, můžete router resetovat. Resetování nahradí stávající uživatelské jméno a heslo výchozími přihlašovacími údaji. Reset routeru je jiný než jeho restart (restart). Resetováním se odstraní všechna jeho nastavení, nejen uživatelské jméno a heslo. To znamená, že všechna nastavení sítě, možnosti přesměrování portů a další přizpůsobení budou vymazána.

  1. Připojte router a otočte jej tam, kde jsou připojeny všechny kabely.

  2. Pomocí kancelářské sponky nebo jiného malého předmětu podržte tlačítko Resetovat tlačítko na 30 sekund. Je mezi napájecím konektorem a internetovým portem.

  3. Počkejte 30 až 60 sekund, dokud router nedokončí bootování.

  4. Odpojte napájecí kabel ze zadní části routeru a počkejte 10 až 30 sekund.

  5. Zapojte napájecí kabel zpět a nechte jej zcela zapnout (což by mělo trvat méně než 1 minutu).

  6. Nyní byste měli mít přístup ke svému routeru DIR-615 na adrese http://192.168.0.1/ s příponou Admin uživatelské jméno a prázdné heslo.

Nyní, když máte přístup znovu, změňte heslo routeru na něco, co si můžete zapamatovat (pokud je to opravdu složité, uložte to do správce hesel) a překonfigurujte všechna ztracená nastavení, jako je heslo bezdrátové sítě, SSID a další změny konfigurace .

Jak uložit nastavení routeru

Chcete -li se v budoucnu vyhnout ručnímu zadávání všech nastavení routeru, pokud router resetujete znovu, zálohujte nastavení při každé změně. Uložte nastavení a přizpůsobení, která jste provedli do DIR-615 NÁSTROJE > SYSTÉM > Uložit konfiguraci. Nastavení routeru můžete kdykoli obnovit, ať už je to poté, co jste v nastavení udělali chybu, nebo po resetování celého routeru. Načtěte konfigurační soubor přes Obnovte konfiguraci ze souboru tlačítko na stejné stránce.

Pokud nemáte přístup k routeru DIR-615

Pokud se nemůžete dostat na přihlašovací stránku routeru DIR-615, protože si nejste jisti, jaká je IP adresa, je postup, jak to zjistit, mnohem jednodušší než reset routeru. Pokud máte ve své síti jiné zařízení, které má pravidelný přístup k internetu, přejděte na něj a zkontrolujte jeho IP adresu výchozí brány. Zobrazí se adresa IP směrovače DIR-615.

Odkazy ke stažení manuálu a firmwaru D-Link DIR-615

Uživatelské příručky a firmware si můžete stáhnout přímo z webových stránek D-Link na stránce D-Link DIR-615 Stahování. Návody jsou k dispozici ve formátu PDF. Pro router D-Link DIR-615 existuje několik verzí hardwaru. Ujistěte se, že je vybrán správný, zejména před stažením firmwaru, a že čtete správný manuál. Verze hardwaru by měla být umístěna na štítku na spodní straně routeru nebo případně na spodní části původního obalu. Další podrobnosti a soubory ke stažení pro tento router najdete také v odkazu výše. Kromě firmwaru a uživatelských příruček jsou často kladené dotazy, videa, datové listy a instalační programy (i když ne všechny verze DIR-615 mají všechna tato stahování).