Skip to content

Výchozí heslo Linksys EA4500 (N900)

6 de Srpen de 2021
linksys ea4500 n900 router 5785459a3df78c1e1f784632

Směrovač Linksys EA4500 je dodáván s výchozím uživatelským jménem, ​​heslem a adresou IP. Pro přístup ke směrovači otevřete webový prohlížeč, přejděte do adresního řádku a zadejte 192.168.1.1, což je IP adresa společná většině routerů. Pak vstupte admin jako výchozí uživatelské jméno a admin jako výchozí heslo (heslo rozlišuje velká a malá písmena). Číslo modelu tohoto zařízení je EA4500, ale často se prodává jako router Linksys N900. I když je k dispozici ve dvou verzích hardwaru (1.0 a 3.0), obě používají stejné výchozí informace výše.

Pokud výchozí heslo EA4500 nefunguje

Výchozí heslo se nezdaří, protože ho někdo změnil. Změna hesla na něco bezpečnějšího (zvláště když je to opravdu jednoduché, jako např admin) je důležité pro zabezpečení vaší sítě. Pokud výchozí heslo Linksys EA4500 nefunguje, resetujte router na tovární nastavení:

  1. Zapněte router a poté jej otočte, abyste měli přístup k zadní části, kde jsou zapojeny kabely.

  2. Stiskněte a podržte malý a ostrý předmět, například kancelářskou sponku Resetovat asi na 15 sekund, dokud kontrolka napájení nezačne blikat.

  3. Odpojte na několik sekund napájecí kabel a poté jej znovu zapojte.

  4. Počkejte přibližně 30 sekund, než se router spustí.

Přihlaste se do routeru

Nyní, když je router N900 resetován, přihlaste se k němu z webového prohlížeče:

  1. Přejděte do adresního řádku a zadejte http://192.168.1.1. Směrovač a zařízení, které používáte pro přístup ke směrovači, musí být ve stejné síti. Pokud je zařízením telefon nebo tablet, připojte se k Wi-Fi.

  2. Zadejte výchozí informace o routeru N900 (admin pro uživatelské jméno i heslo).

  3. Změňte výchozí heslo na něco jiného než admin. Tento krok není nutný, ale také může být. Nové uživatelské jméno a heslo můžete uložit do bezplatného správce hesel, abyste na něj nikdy nezapomněli.

Po resetování routeru budou odstraněny všechny provedené úpravy. To zahrnuje heslo k bezdrátové síti, SSID (identifikátor sady služeb) a nastavení serveru DNS (systém názvů domén). Znovu zadejte tyto informace, aby se router vrátil do stavu, v jakém byl před resetem. Abyste předešli ztrátě informací o konfiguraci v případě, že se router v budoucnu resetuje, zálohujte konfiguraci do souboru. Tento soubor použijte k obnovení nastavení routeru. Strana 55 uživatelské příručky (odkaz níže) ukazuje jak.

Co dělat, když nemáte přístup k routeru EA4500

Pokud se nemůžete dostat k routeru EA4500 přes 192.168.1.1 IP adresa, pravděpodobně byla po prvním nastavení změněna na něco jiného. K získání IP adresy není nutné router resetovat (ale pokud jste jej již resetovali, měla by fungovat výchozí adresa). Místo toho zjistěte výchozí bránu, kterou používá počítač připojený k routeru.

Firmware a manuální odkazy Linksys EA4500

Navštivte stránku podpory Linksys EA4500 N900, kde najdete zdroje, které má Linksys na tomto routeru, například aktualizovaný firmware, uživatelskou příručku, časté dotazy a další. Uživatelská příručka je soubor PDF; k prohlížení použijte čtečku PDF. Při stahování firmwaru pro EA4500 si stáhněte ten správný pro hardwarovou verzi routeru. Stránka pro stahování obsahuje oddíly pro verze 1.0 a 3.0. Každá část obsahuje samostatný odkaz na firmware. Pokud jste ve Spojených státech, přečtěte si Důležité poznámka na stránce pro stahování.