Skip to content

Výchozí heslo Linksys WRT120N

17 de Září de 2021
WRT120N linksys 57c769835f9b5829f4b9fcdd

Jako většina routerů Linksys je výchozí heslo Linksys WRT120N admin. Ačkoli některé směrovače vyžadují výchozí uživatelské jméno, které je třeba zadat společně s heslem, pole uživatelského jména WRT120N může být nechat prázdné; je vyžadováno pouze heslo. Informace v tomto článku platí konkrétně pro router Linksys WRT120N. Heslo routeru Linksys vždy rozlišuje malá a velká písmena.

Co je výchozí brána WRT120N?

Výchozí bránou je adresa IP, kterou zařízení připojená k síti používají k přístupu k routeru a internetu. Výchozí adresa IP pro router WRT120N je 192.168.1.1. Chcete -li otevřít nastavení routeru, můžete zadat IP adresu jako URL ve webovém prohlížeči. IP adresu výchozí brány jakéhokoli zařízení najdete v nastavení sítě Windows.

Proč nefunguje výchozí heslo WRT120N?

Výchozí heslo pro WRT120N sice funguje, když je router vybalený z krabice, ale tyto výchozí informace lze změnit v nastavení routeru, což může být důvod, proč k routeru nemáte přístup. Pokud se nemůžete přihlásit k Linksys WRT120N pomocí výchozích pověření, resetujte router, aby znovu použil výchozí nastavení a obnovil výchozí heslo.

Jak resetovat heslo WRT120N

Reset routeru Linksys WRT120N:

  1. Otočte router, abyste viděli zapojené kabely a červenou Resetovat knoflík.

  2. Pomocí kancelářské sponky nebo špendlíku stiskněte Resetovat tlačítko přibližně na 5 sekund.

  3. Odpojte na několik sekund napájecí kabel ze zadní části WRT120N a poté jej znovu zapojte.

  4. Počkejte 1–2 minuty, než se router plně zapne, a poté zkontrolujte, zda je síťový kabel přicházející z počítače stále připojen k zadní části routeru.

  5. Zadejte výchozí IP adresu routeru (192.168.1.1) do webového prohlížeče a přihlaste se pomocí výchozího hesla (admin).

  6. Změňte výchozí heslo routeru na něco složitějšího. Při vytváření silného hesla dodržujte osvědčené postupy. Své online přihlašovací údaje si můžete uložit pomocí bezplatného správce hesel.

Resetováním routeru se odstraní všechna vlastní nastavení, která byla nakonfigurována. Proto bude třeba znovu zadat nastavení, jako je SSID, síťová hesla a konfigurace hostující sítě. Pokud potřebujete obnovit výchozí nastavení a najít heslo, přihlaste se na stránku nastavení a přejděte na Správa > Tovární nastavení.

Jak zálohovat nastavení routeru WRT120N

Po nastavení routeru pomocí vlastních předvoleb vytvořte zálohu, abyste mohli obnovit konfigurace, pokud se router v budoucnu znovu resetuje. Chcete -li to provést, otevřete nastavení routeru a přejděte na Správa > Řízení, poté vyberte Konfigurace zálohování. Bude vygenerován soubor, který můžete nahrát výběrem Obnovte konfigurace na stejné stránce můžete kdykoli obnovit nastavení.

Linksys WRT120N Manuální a odkazy na firmware

Stránka podpory Linksys WRT120N obsahuje PDF manuál k WRT120N a vše, co potřebujete vědět o routeru WRT120N. Nejnovější aktualizaci firmwaru pro router Linksys WRT120N si také můžete stáhnout prostřednictvím stránky podpory produktu Linksys WRT120N. Router WRT120N má pouze jednu verzi hardwaru, což znamená, že je k dispozici pouze jeden odkaz ke stažení firmwaru, ale jiné směrovače Linksys jich mohou mít několik.