Skip to content

Výchozí heslo Linksys WRT54G

12 de Srpen de 2021
linksys wrt54g router 57c7697e3df78c71b65756e6

Výchozí heslo pro všechny verze routeru Linksys WRT54G je admin. V hesle se rozlišují malá a velká písmena, takže musí být napsáno přesně tak. Výchozí adresa IP je 192.168.1.1. Prostřednictvím této adresy získáte přístup k nastavení a možnostem routeru. Pro WRT54G neexistuje žádné výchozí uživatelské jméno, takže při přihlášení nechte toto pole prázdné. To platí i pro většinu ostatních routerů Linksys. Uvedená výchozí data platí pro všechny verze WRT54G, které mohou existovat, a udělují plná oprávnění na úrovni správce. Novější model najdete v naší příručce k WRT54GL.

Směrovač Linksys WRT54G.

Co dělat, když výchozí heslo WRT54G nebude fungovat

Pokud bylo heslo na vašem Linksys WRT54G změněno, výchozí heslo admin nebude fungovat. Pokud neznáte heslo, resetujte router na výchozí tovární nastavení, čímž se obnoví konfigurace tak, jak to bylo při prvním nákupu routeru, včetně hesla. Reset routeru je jiný než jeho restart nebo restart. Restartování routeru znamená jeho vypnutí a opětovné spuštění; tím zůstane jeho aktuální nastavení nedotčeno. Resetováním, jak je popsáno níže, budou odstraněna všechna přizpůsobení. Zde je návod, jak resetovat Linksys WRT54G:

  1. Otočte jej, abyste měli přístup k zadní části routeru.

  2. Stiskněte a podržte Resetovat knoflík. K přístupu budete možná muset použít pero nebo jiný malý špičatý předmět.

  3. Počkejte 30 sekund a poté tlačítko uvolněte.

  4. Odpojte router na několik sekund a poté jej znovu zapojte.

  5. Počkejte 60 sekund, aby měl router čas na spuštění.

  6. Nyní, když byl resetován, připojte počítač k routeru pomocí síťového kabelu.

  7. Otevřete webový prohlížeč a jako adresu URL zadejte http://192.168.1.1/ a admin jako heslo.

  8. Změňte výchozí heslo routeru z admin na něco bezpečnějšího. Heslo si určitě poznamenejte. Uložte heslo do bezplatného správce hesel.

Nyní budete muset znovu nastavit bezdrátovou síť a překonfigurovat všechna další nastavení, která jste nastavili dříve. To zahrnuje vše od bezdrátového hesla a názvu sítě až po jakékoli vlastní servery DNS, které byly nakonfigurovány, statické IP adresy a pravidla pro přesměrování portů. Když je router překonfigurován, použijte vestavěnou funkci v Správa > Konfigurace zálohování nabídku k zálohování konfigurací. Tímto způsobem je můžete snadno obnovit, pokud budete muset router znovu resetovat.

Co dělat, když nemáte přístup k routeru WRT54G

Pokud 192.168.1.1 není IP adresa, která je nakonfigurována pro router, je to menší problém, než když výchozí heslo není správné. Reset routeru obnoví také výchozí IP adresu, ale nemusíte to dělat jen proto, abyste našli její IP adresu. Za předpokladu, že Linksys WRT54G funguje jako váš router, pravděpodobně k němu máte připojeno několik zařízení. Najděte jedno z těchto zařízení a zkontrolujte IP adresu nakonfigurovanou jako výchozí bránu.

Firmware a manuální odkazy Linksys WRT54G

Nejnovější dostupný firmware pro WRT54G je k dispozici na stránce Linksys WRT54G Downloads, stejně jako pokyny k aktualizaci firmwaru routeru. Stáhněte si firmware, který odpovídá hardwarové verzi routeru WRT54G. Číslo verze hardwaru je ve spodní části routeru. Pokud číslo verze neexistuje, stáhněte si firmware z Verze hardwaru 1.0 sekce. Stejný firmware se používá se všemi verzemi routeru WRT54G, ale před výběrem je stále důležité vybrat správnou sekci na stránce pro stahování Stažení získat firmware. Pokud máte například směrovač verze 2.0, vyberte Verze hardwaru 2.0 na stránce pro stahování. Zde je přímý odkaz na manuál Linksys WRT54G, ve formátu PDF, který platí pro všechny verze hardwaru. Vše ostatní, co byste mohli chtít vědět o svém routeru, najdete na stránce podpory Linksys WRT54G, včetně častých dotazů a mnoha návodů, jak na to.