Skip to content

Výchozí heslo Linksys WRT54G2

5 de Srpen de 2021
WRT54G2 linksys 56a6f9a25f9b58b7d0e5cacd

Jako u většiny routerů Linksys a všech verzí WRT54G2 je výchozí heslo admin. Toto heslo rozlišuje malá a velká písmena. Výchozí IP adresa routeru Linksys WRT54G2 je 192.168.1.1, IP adresa používaná pro většinu modelů routerů Linksys. Při přihlašování do WRT54G2 nemusíte zadávat uživatelské jméno. Tři verze tohoto routeru používají stejné výchozí přihlašovací údaje shora.

Když výchozí heslo WRT54G2 nefunguje

Klíčová je změna výchozího hesla na něco jedinečného; to zabrání neoprávněným uživatelům v přihlášení. Hesla se však snadno ztratí nebo zapomenou. To může být důvod, proč se nemůžete dostat do routeru. Zvažte použití správce hesel, abyste mohli používat jedinečná a bezpečná hesla, aniž byste si je museli pamatovat. Takové aplikace můžete nastavit tak, aby automaticky vyplňovaly přihlašovací údaje, aniž byste je museli zadávat. Router Linksys WRT54G2 můžete resetovat na jeho výchozí nastavení, abyste vymazali veškerá přizpůsobení, a ponechali routeru výchozí heslo uvedené výše. Zde je postup:

  1. Zapněte router WRT54G2.

  2. Otočte router, abyste měli přístup k zadní části, kde jsou připojeny kabely.

  3. U něčeho malého a ostrého, jako je kancelářská sponka nebo špendlík, stiskněte a podržte Resetovat tlačítko po dobu nejméně pěti sekund.

  4. Po uvolnění tlačítka počkejte 30 sekund aby se router resetoval.

  5. Odpojte na několik sekund napájecí kabel.

  6. Zapojte napájecí kabel a počkejte na další 60 sekund abyste se ujistili, že je WRT54G2 plně restartován a připraven k použití.

  7. Zkontrolujte, zda jsou síťový kabel a napájecí kabel pevně na svém místě, a poté umístěte router podle doporučených postupů pro umístění routeru.

  8. Přihlaste se k routeru na adrese http://192.168.1.1 pomocí hesla admin.

  9. Router Linksys WRT54G2 byl resetován na výchozí tovární nastavení.

Po resetu

Nyní, když byl router resetován, je důležité změnit výchozí heslo na něco bezpečnějšího. Zvažte použití správce hesel, abyste mohli používat jedinečná a bezpečná hesla, aniž byste si je museli pamatovat. Takové aplikace můžete nastavit tak, aby automaticky vyplňovaly přihlašovací údaje, aniž byste je museli zadávat. Protože reset odstranil všechna vlastní nastavení, která jste používali, musíte je překonfigurovat. Může to zahrnovat nastavení bezdrátové sítě, jako je SSID a heslo k Wi-Fi. Strana 21 uživatelské příručky WRT54G2 (viz odkaz níže) ukazuje, jak tyto konfigurace zálohovat, abyste nemuseli znovu zadávat informace, pokud router znovu resetujete. To se provádí prostřednictvím Správa > Správa konfigurace Jídelní lístek.

Co dělat, když nemáte přístup k routeru WRT54G2

Pokud byla změněna výchozí adresa IP 192.168.1.1, nebudete se moci s touto adresou přihlásit. Místo toho budete muset najít výchozí adresu IP brány, pomocí které se přihlásíte k routeru pomocí výše uvedených tipů. Reset není nutný.

Firmware a manuální odkazy Linksys WRT54G2

Návody, aktualizace firmwaru a další informace o tomto routeru najdete na stránce podpory Linksys WRT54G2. Stejně tak stránka Linksys WRT54G2 Downloads nabízí manuál WRT54G2, který platí pro všechny tři verze WRT54G2. Společnost Linksys přestala vyrábět WRT54G2 v srpnu 2013. Společnost Linksys nabízí díly a služby pro produkty Linksys na sedm let poté, co byly ukončeny.