Skip to content

Výchozí heslo Linksys WRT54GL

6 de Říjen de 2021
71k02T6KxML. SL1500 17ea14d6af4e4e869c4d470f0b4ccc19

Obě verze routeru Linksys WRT54GL používají výchozí heslo admin, a rozlišuje velká a malá písmena, což znamená, že by měla být zadávána bez velkých písmen. Tento router nemá výchozí uživatelské jméno, takže když o to budete požádáni, nechte toto pole prázdné. Použijte IP adresu 192.168.1.1 k přístupu přes webový prohlížeč. Tato konkrétní adresa se používá u většiny routerů Linksys. Tento router je dodáván ve dvou verzích hardwaru – 1.0 a 1.1. Oba používají stejnou IP adresu, uživatelské jméno a heslo.

Pomoc! Výchozí heslo WRT54GL nefunguje!

Pokud výchozí heslo pro váš Linksys WRT54GL nefunguje, pravděpodobně to znamená, že bylo změněno z admin na něco bezpečnějšího (což je dobrá věc). Chcete -li obnovit vlastní heslo na výchozí heslo, obnovte výchozí nastavení routeru. Reset routeru WRT54GL:

  1. Otočte router, abyste viděli na zadní stranu, kde jsou zapojeny antény a kabely.

  2. Zkontrolujte, zda je napájecí kabel pevně zapojen.

  3. Stiskněte a podržte Resetovat tlačítko na 5 sekund. Použijte kancelářskou sponku nebo něco tak malého, aby se vešlo do otvoru Tlačítko Reset je na levé straně zadní části WRT54GL, poblíž Internet zástrčka.

  4. Uvolněte Resetovat tlačítko, poté počkejte 30 sekund, než se router resetuje.

  5. Odpojte na několik sekund napájecí kabel a poté jej znovu zapojte.

  6. Počkejte 30 až 60 sekund, než se router úplně spustí.

  7. Získejte přístup k routeru WRT54GL prostřednictvím webového prohlížeče na výchozí IP adrese: http://192.168.1.1. Jakmile bylo heslo resetováno, zadejte admin přihlásit se.

Nezapomeňte změnit heslo, když je ve výchozím nastavení zpět, což není vůbec bezpečné. Pokud máte obavy, že jej znovu zapomenete, uložte nové heslo do bezplatného správce hesel. V tomto okamžiku znovu zapněte bezdrátový internet a další vlastní nastavení, jako jsou servery DNS, zadejte tyto informace. Resetováním routeru se nejen odstraní heslo, ale také všechny vlastní změny, které jste v něm provedli. Jakmile provedete požadované změny, zálohujte konfiguraci routeru, abyste je mohli v budoucnu obnovit, pokud budete muset router znovu resetovat. Jak to udělat, se dozvíte na straně 21 uživatelské příručky (níže je odkaz na manuál).

Co dělat, když nemáte přístup ke směrovači

Ve výchozím nastavení byste měli mít přístup k routeru WRT54GL prostřednictvím adresy http://192.168.1.1. Pokud ne, znamená to, že byl změněn od prvního nastavení routeru. K nalezení IP adresy routeru potřebujete pouze výchozí bránu počítače, který je k routeru aktuálně připojen. Při ztrátě hesla nemusíte resetovat celý router jako vy (pokud však ano dělat resetujte router, obnoví se také výchozí IP adresa). Pokud potřebujete pomoc s tímto postupem v systému Windows, přečtěte si článek Jak najít adresu IP výchozí brány. IP adresa, kterou tam najdete, je ta, kterou zadejte do adresního řádku webového prohlížeče pro přístup k routeru.

Firmware a manuální odkazy Linksys WRT54GL

Navštivte stránku podpory WRT54GL na webu Linksys, kde najdete uživatelskou příručku (soubor PDF ke stažení), časté dotazy a další informace o tomto routeru. Stahování, jako je firmware a počítačový software související se směrovačem, lze provést na stránce Stahování Linksys WRT54GL. Ujistěte se, že číslo verze hardwaru staženého firmwaru je stejné jako verze hardwaru napsaná na routeru. To najdete na spodní straně routeru vedle čísla modelu.