Skip to content

Výchozí heslo pro Linksys E1000

12 de Červenec de 2021
e1000 linksys 56a6f9a45f9b58b7d0e5cae2

Výchozí IP adresa routeru E1000 je 192.168.1.1. To je to, co je zadáno jako URL pro přístup k nastavení routeru. Neexistuje výchozí uživatelské jméno, takže při přihlášení nechejte toto textové pole prázdné. Existuje však výchozí heslo admina stejně jako u většiny hesel rozlišuje E1000 velká a malá písmena. Existuje několik hardwarových verzí routeru E1000 a všechny používají stejné přihlašovací údaje shora.

Pokud výchozí uživatelské jméno nebo heslo Linksys (Cisco) E1000 nefunguje

Výše uvedené výchozí uživatelské jméno a heslo je platné pro Linksys E1000, pouze pokud tato pověření nebyla změněna. Pokud nepracují, znamená to, že výchozí uživatelské jméno nebo heslo bylo změněno na něco bezpečnějšího. Existuje snadný způsob, jak resetovat směrovač Linksys E1000 zpět na výchozí nastavení, čímž se obnoví také výchozí uživatelské jméno a heslo.

  1. Otočte zařízení, abyste viděli kabely zapojené do zadní části.

  2. Stiskněte a podržte Resetovat tlačítko po dobu 10 až 15 sekund. K dosažení tlačítka možná budete muset použít malý špičatý předmět (například prodlouženou kancelářskou sponku).

  3. Na několik sekund odpojte napájecí kabel ze zadní strany a poté jej znovu připojte.

  4. Počkejte 30 až 60 sekund, než se router spustí.

  5. Zkontrolujte, zda je síťový kabel zapojen do zadní části routeru.

  6. Znovu se připojte k routeru. Otevřete webový prohlížeč a do adresního řádku zadejte http://192.168.1.1 (výchozí IP adresa). Po zobrazení výzvy nechejte pole pro uživatelské jméno prázdné a zadejte admin v poli hesla.

  7. Změňte výchozí heslo správce na něco bezpečnějšího a zvažte jeho uložení do bezplatného správce hesel. Pokud si nejste jisti, jak změnit heslo správce, podívejte se, jak změnit heslo routeru.

Po obnovení výchozího nastavení E1000 budou síťová a bezdrátová nastavení odstraněna. Chcete-li tato nastavení obnovit, ručně nakonfigurujte název sítě, heslo sítě a jakékoli vlastní směrování. Chcete-li se vyhnout nutnosti znovu vyplňovat všechna vlastní nastavení směrovače, pokud budete v budoucnu muset směrovač resetovat, zálohujte všechna nastavení směrovače do souboru. Jít do Správa > Řízení, poté vyberte Konfigurace zálohování. Chcete-li obnovit záložní soubor, vyberte Obnovte konfigurace.

Co dělat, když nemáte přístup k adrese Linksys E1000

Výchozí IP adresa routeru Linksys E1000 je 192.168.1.1. To je nutné pro přístup k routeru. Pokud to nefunguje, mohlo to být v určitém okamžiku změněno prostřednictvím nastavení routeru. Pokud zařízení připojená k routeru E1000 fungují dobře, ale neznáte adresu IP používanou routerem, vyhledejte ji v systému Windows podle toho, která IP adresa je nakonfigurována jako výchozí brána.

Linksys E1000 Firmware a manuály Odkazy ke stažení

Často kladené dotazy, uživatelská příručka a vše ostatní související s tímto routerem jsou k dispozici na stránce podpory Linksys E1000. Stránka pro stahování E1000 obsahuje všechny aktuální odkazy na firmware, pokud potřebujete upgradovat firmware routeru. Každá verze hardwaru Linksys E1000 používá jiný firmware, takže se ujistěte, že se stažená verze shoduje s verzí hardwaru vašeho konkrétního routeru. Toto číslo najdete na spodní straně jednotky. Různé verze jsou 1.0, 2.0 a 2.1, ale pokud tam není číslo, je to verze 1.0.