Skip to content

Výhoda pomalejšího nabíjení Pixel 6 je otázkou úhlu pohledu

23 de Květen de 2022
GettyImages 1254591980 192f8109905f4170b099ec97ad716b09

Klíčové věci

  • Pomalejší nabíjení by mohlo mít znatelný dopad na uživatele, kteří potřebují nabíjet své telefony několikrát denně.
  • Uživatelé, kteří nenabíjejí tak často nebo si své telefony ponechávají déle než několik let, pravděpodobně zaznamenají konzistentnější úroveň spotřeby energie.
  • Nakonec záleží na preferenci: zda je pro vás důležitější rychlé nabíjení, nebo schopnost udržet nabití déle po dobu životnosti telefonu.

Zda je pomalejší nabíjení Pixel 6 a Pixel 6 Pro z důvodu životnosti baterie přínosné, závisí na tom, co chcete. Google vysvětlil, že ano, Pixel 6 a Pixel 6 Pro trvá déle, než se nabijí na 100 procent, a že je to záměrné. Zpomalení rychlosti nabíjení, jak se baterie blíží k plnému nabití, má za cíl snížit opotřebení a výsledkem je baterie, kterou (pravděpodobně) nebude nutné často vyměňovat. Vyplatí se ale výměna rychlého plného nabití za baterii s delší výdrží? No ano i ne. Nakonec záleží na tom, co od smartphonu chcete. „Myslím, že pro oba scénáře existuje čas a místo,“ řekl Justin Sochovka, expert na spotřební elektroniku ze společnosti Home Shopping Networks, v e-mailu Lifewire, „Vytvoření telefonu, který má baterii s delší výdrží, je výhodné z dlouhodobého hlediska.“ ale nejsem si jistý, jestli to stojí za kompromis pomalého nabíjení.“

Případ pro rychlost

Rychlá doba nabíjení je klíčová pro mnoho uživatelů chytrých telefonů – zejména pro ty, kteří své telefony používají dostatečně často, aby potřebovali více nabití během dne. V takových případech může delší nabíjení zkrátit jejich čas na jiné úkoly nebo je připoutat na jedno místo, zatímco čekají. Možnost zapojit telefon a dosáhnout 100 procent (nebo jeho blízkosti) v minimálním čase také pomáhá s rušnějším životním stylem.

Figurky želvy Oragami a zajíce na žlutém pozadí.

„Vytvořit telefon, který má baterii s delší výdrží, je pohodlné z dlouhodobého hlediska, ale nejsem si jistý, zda se vyplatí kompromis s pomalou rychlostí nabíjení,“ řekl Sochovka. „Když prezentuji produkty v sítích, zákazníci se vždy ptají, jak dlouho trvá dobití zařízení, které prezentuji. Žijeme ve světě, kde je rychlost nabíjení hlavním faktorem u produktů, které používáme.“ Vzhledem k tomu, že se rychlejší a rychlejší nabíjení stává u smartphonů očekávanou funkcí, může se záměrné zpomalení u Pixel 6 a Pixel 6 Pro zdát jako krok zpět. Nebo možná i tápání. Zejména pro uživatele, kteří dávají přednost aktualizaci svého telefonu s každým novým modelem, protože pravděpodobně budou mít nový telefon, než pocítí potřebu vydatnější baterie.

Případ pro dlouhověkost

Uživatelé, kteří visí na svých telefonech, dokud neuvidí pokles výkonu baterie, s větší pravděpodobností zaznamenají rozdíl. Jistě existuje několik důvodů, proč se baterie vybíjí rychleji než normálně, ale čas a časté nabíjení jsou nejčastějšími příčinami. A pro ty, kteří raději visí na svých telefonech déle než rok nebo dva, to může být docela nepříjemné. Může to být také důvod, proč konečně jdou ven a pořídí si nový telefon – i když ve skutečnosti nechtějí.

Telefon Pixel 6 od Googlu

Pixel 6 od Googlu.

„Snižující se baterie je častým důvodem, proč spotřebitelé upgradují své telefony,“ řekl Paul Walsh, ředitel společnosti WeSellTek pro modernizaci technologií, v e-mailu Lifewire. „Baterie, která má mnohem delší životnost, by v některých případech umožnila spotřebiteli ponechat si telefon mnohem déle, než by si jinak udělal.“ I při nižší rychlosti nabíjení Pixel 6 a Pixel 6 Pro není žádný model zrovna ledovcový. Nabití na 50 procent obvykle trvá asi 30 minut nebo až na 80 procent za asi hodinu. Jistě je to trochu kompromis, ale pokud nepotřebujete bleskově rychlé nabíjení několikrát během dne, pravděpodobně to nebude problém. Walsh také poukazuje na další přínosy baterií s delší životností pro životní prostředí. Uvádí, že pokud lze repasovaný telefon prodat bez potřeby výměny, „…je zde značné množství toxické kovové hmoty, které je zabráněno putovat na skládky.“ Sochovka věří, že obě možnosti mají čas a místo. „Pokud jde o baterie do telefonů, je zřejmé, že nevydrží dostatečně dlouho,“ řekl Sochovka, „měním telefon tak často, že bych nikdy neměl prospěch z baterie s delší výdrží – ale pro ty, kteří nemění své telefonovat tak často, bylo by to skvělé.“ „Řekl bych, že je zde potřeba najít rovnováhu,“ řekl Walsh, „spíš se přikláním na stranu baterie, která bude fungovat dobře po delší dobu. To znamená, že baterii není třeba vyměňovat nebo se vyměňovat jako často.“