Skip to content

Výměna matné oblohy ve Photoshop Elements

1 de Srpen de 2021
Lifewire Share Image 46adcf5791084a5c80ac92ab3a24d05a

Často dostáváme obrázky, kde je obloha matná nebo vybledlá. Je to skvělá příležitost, jak pomocí softwaru pro úpravu fotografií nahradit oblohu na vašem obrázku. Kdykoli budete venku a budete mít hezký den, zkuste si vzpomenout na pár snímků různých typů oblohy, právě pro tento účel. Pro tento tutoriál však můžete použít několik našich fotografií. V tomto tutoriálu jsme použili Photoshop Elements 2.0, ačkoli to lze také provést ve Photoshopu. Můžete také být schopni sledovat další software pro úpravu fotografií s mírnými úpravami kroků. Klikněte pravým tlačítkem a uložte níže uvedený obrázek do počítače a poté pokračujte na další stránku.

Získání lepší fotografie oblohy

Také budete muset uložit výše uvedený obrázek do počítače. Otevřete oba obrázky ve Photoshopu nebo Photoshop Elements a začněte s výukovým programem.

 1. Nejprve se chceme ujistit, že zachováme původní obrázek, takže aktivujte obrázek t36-badsky.jpg, přejděte na Soubor> Uložit jako a uložte kopii jako newsky.jpg.
 2. Použijte nástroj kouzelná hůlka a klikněte do oblasti oblohy obrázku. Nevyberete tím celou oblohu, ale to je v pořádku. Dále přejděte na Vyberte> Podobné. To by mělo do výběru přidat zbytek oblasti oblohy.
 3. Ujistěte se, že je viditelná paleta vrstev. Jít do Okno> Vrstvy pokud není. V paletě vrstev poklepejte na vrstvu pozadí. Tím se pozadí převede na vrstvu a vyzve vás k zadání názvu vrstvy. Můžete to pojmenovat Lidé a klikněte OK.
 4. Nyní by měla být stále vybrána obloha, abyste mohli stisknout vymazat na klávesnici vymazat nudné nebe.
 5. Přejděte na obrázek t36-alterncementsky.jpg a stiskněte Ctrl-A vyberte všechny Ctrl-C kopírovat.
 6. Aktivujte obrázek newsky.jpg a stiskněte Ctrl-V vložit.
 7. Obloha nyní zakrývá lidi, protože je v nové vrstvě nad lidmi. Přejděte na paletu vrstev a přetáhněte vrstvu oblohy pod lidi. Na text můžete dvakrát kliknout Vrstva 1 a přejmenujte to na Nebe taky.

The New Sky Needs Tweaking

Tady je naše nové nebe, ale vypadá příliš falešně

Většina naší práce je hotová a mohli bychom se zde zastavit, ale jsou některé věci, které se nám na obrázku nelíbí tak, jak je nyní. Za prvé, existují nějaké zjevné okrajové pixely, které se špatně mísí kolem tmavých vlasů na dvou lidech vpravo. Také obloha příliš ztmavuje obraz a celkově to vypadá falešně. Podívejme se, co můžeme udělat, aby to bylo lepší …

Přidání vrstvy úprav

Maska vrstvy úprav

Pokud jste někdy pozorovali oblohu, možná jste si všimli, že modrá barva je světlejší, čím blíže je k obzoru, a obloha tmavší dále od obzoru. Kvůli způsobu, jakým byla moje fotka na obloze natočena, tento efekt na fotografii nevidíte. Tento efekt vytvoříme pomocí masky vrstvy úpravy.

 • V paletě vrstev klikněte na Nebe vrstvu, poté klikněte na nové tlačítko vrstvy úprav (napůl černý/napůl bílý kruh v dolní části palety vrstev) a přidejte vrstvu pro úpravu odstínu/sytosti. Když se zobrazí dialogové okno Odstín/sytost, stačí kliknout OK prozatím beze změny jakéhokoli nastavení.
 • Všimněte si, že v paletě vrstev má nová vrstva úprav druhou miniaturu napravo od miniatury Odstín/Sytost. Toto je maska ​​vrstvy úprav.

Výběr přechodu pro masku

Možnosti přechodu

 • Kliknutím na miniaturu masky ji aktivujete. Na panelu nástrojů vyberte Nástroj pro přechod (G).
 • V panel možností, vyber přednastavení přechodu z černé na bílou, a ikona pro lineární přechod. Režim by měl být normální, neprůhlednost 100%, obráceně nezaškrtnuto, rozklad a transparentnost kontrolovány.

Úpravy přechodu

Úpravy přechodu.

 • Nyní klikněte přímo na spád v pruhu voleb vyvolejte editor přechodů. Uděláme mírnou změnu našeho přechodu.
 • V editoru přechodů dvakrát klikněte na vlevo dole značka zastavení na náhledu přechodu.

Nastavení 20% jasu.

 • V části HSB výběru barev změňte hodnotu B na 20% změnit černou na tmavě šedou.
 • Klikněte OK mimo výběr barev a OK mimo editor přechodů.

Použití přechodu k maskování vrstvy úprav

Nová maska ​​přechodu vrstvy úprav

 • Nyní klikněte úplně na vrchol oblohy, zmáčkni klávesa Shift, a táhnout přímo dolů. Uvolněte tlačítko myši v horní části hlavy malé dívky.
 • Miniatura masky v paletě vrstev by nyní měla zobrazovat tuto přechodovou výplň, i když se váš obrázek nezmění.

Úprava odstínu a sytosti

Nastavení odstínu/sytosti

Přidáním masky vrstvy můžeme úpravu použít v některých oblastech více a v jiných méně. Tam, kde je maska ​​černá, úprava vůbec neovlivní vrstvu. Tam, kde je maska ​​bílá, zobrazí úpravu 100%.

 • Nyní dvakrát klikněte na miniatura pravidelné vrstvy pro vrstvu úpravy odstínu/sytosti vyvolá dialogové okno Odstín/sytost. Přetáhněte posuvník Odstín na -20, Sytost do +30a lehkost k +80 a všimněte si, jak se obloha mění, když klouzáte. Vidíte, jak je spodní část oblohy více ovlivněna než horní část?
 • S těmito hodnotami klikněte OK do dialogu Odstín/sytost.

Konečný výsledek

Konečný výsledek!

Všimněte si, že kolem tmavých vlasů je menší třásně a obloha vypadá realističtěji. (Tuto techniku ​​můžete také použít k vytvoření velmi nerealistického „mimozemského“ efektu oblohy, ale bylo by těžší splynout s vaším původním obrazem.) Nyní existuje jen jedna menší úprava, kterou bychom na tomto obrázku provedli.

 • Klikněte na vrstva lidía přidejte a Úrovně nastavovací vrstva. V dialogu úrovní přetáhněte bílý trojúhelník pod histogramem doleva, dokud se nečte vstupní úroveň vpravo 230. Tím se obraz mírně rozjasní.

To je vše … Jsme spokojeni s novým nebem a doufáme, že jste se z tohoto tutoriálu něco naučili!