Skip to content

Vysvětlení zvířat z Minecraftu: Koně, osli a mezci

18 de Srpen de 2021
Horses 1 56a61d0d3df78cf7728b6a9e 1385cd191abf4a87bcc021f3319726e0

V Minecraftu je mnoho mobů, kteří jsou krotcí, například oceloti a vlci. Dnes budeme hovořit o koních, oslích a mezcích. Důvod, proč budeme hovořit o všech těchto různých typech zvířat, je ten, že abychom vysvětlili chovatelskou povahu, budeme muset uvést všechna tato zvířata do rovnice.

Kde najdete svého důvěryhodného oře

Koně a osli se nacházejí ve dvou různých biomech, savanách a pláních. Muly však nelze přirozeně najít a musí je chovat přímo hráč. Pokud se ve hře pokoušíte přirozeně najít „nemrtvé“ a „kostlivého koně“, budete mít také potíže. Tito koně mohou být rozmnožováni do hry pouze pomocí různých herních příkazů. K rozmnožování nemrtvého nebo kostlivého koně jsou potřebné následující příkazy.

  • Vytvořit nezkrotný kosterní kůň použití: /summon EntityHorse ~ 0 ~ 1 ~ 0 {Typ: 4}
  • Vytvořit a zkrocený kosterní kůň použití: /summon EntityHorse ~ 0 ~ 1 ~ 0 {Typ: 4, Tame: 1}
  • Vytvořit nezkrotný nemrtvý kůň použití: /summon EntityHorse ~ 0 ~ 1 ~ 0 {Typ: 3}
  • Vytvořit a zkrocený nemrtvý kůň použití: /summon EntityHorse ~ 0 ~ 1 ~ 0 {Typ: 3, Tame: 1}

Zkrocení vašeho koně

Snímek obrazovky MInecraft

Minecraft Horse „Interaktivní nabídka“.
Koně, osli a mezci jsou vesměs pasivní tvorové, takže se nebojte, když se k někomu poprvé přiblížíte! Všichni mohou být zkroceni, když jsou dospělí, kromě kosterních a nemrtvých koní. Pokud byste chtěli kostlivce nebo nemrtvého koně, budete muset provést zkrocené verze výše uvedených příkazů. Zkrocení koně, mezka nebo osla může být docela bolest a občas vám připadá, že to neděláte správně. Zkrotit koně je tak jednoduché, jako sedět na koni několikrát. Kůň vás několikrát odhodí, ale brzy se zkrotí. Až bude kůň zkrocen, chtěli byste na něm jezdit, že? No, bez sedla to nejde! Kůň, mezek nebo osel nepůjdou žádným směrem zvoleným hráčem bez sedla. Svému koni můžete dát sedlo tak, že na koně sedíte, otevřete inventář a sedlo vložíte do „sedlového slotu“. Pokud byste chtěli dát koni sedlo, aniž byste na něm jezdili, klidně se přikrčte a stiskněte tlačítko „použít“.

Krmení vašich zvířat

Snímek obrazovky MInecraft

Minecraft „Čím nakrmit svého koně“.
Když máte digitálního mazlíčka, možná ho budete chtít krmit! Krmení živočišnou potravou vám může pomoci v různých situacích, jako je například zlepšení zdravotního stavu (pokud utrpěli poškození), rychlejší stárnutí dospělých jedinců nebo jejich rozmnožování! Pokud nakrmíte koně, mezka nebo oslího cukru, uzdraví polovinu srdce. Cukr také zrychlí rychlost, s jakou vyrostou do dospělého člověka, o 30 sekund. Pšenice uzdraví koně na 1 srdce a zrychlí růst zvířete o 20 sekund. Jablko uzdraví koně na 1 srdce a půl a zrychlí růst na jednu minutu. Zlatá mrkev uzdraví koně na 2 srdce a zrychlí růst na jednu minutu. Zlaté jablko uzdraví koně po dobu 5 srdcí a zrychlí růst o čtyři minuty. Krmení koně balíkem sena uzdraví koně celkem 10 srdcí a zrychlí růst o tři minuty.

Všichni koně jsou jiní

MInecraft screenshot koní na pilířích nad vodou

Minecraft „Všichni koně jsou jiní“.
Při výběru oře je třeba mít na paměti tři věci: zdraví, maximální rychlost a výška skoku. Každé zvíře má své vlastní jedinečné statistiky. Někteří koně mají maximální zdraví kdekoli od 15 do 30 srdcí (obecný průměr je obvykle 22,5 srdcí). Síla skoku některých koní se pohybuje od 1,5 do 5,5 bloku. Obecně je výška skoku asi 3,5 bloku vysoká. Maximální rychlost některých koní je od 25% do 337,5% rychlejší než rychlost chůze hráče. Při jízdě na koni zjistíte, že váš zážitkový pruh byl nahrazen prázdným. Podržením tlačítka, které používáte ke skoku, si můžete svůj skok nabít. Čím více budete nabíjet svůj skok a čím lépe načasujete uvolnění tlačítka na konci tyče, tím je pravděpodobnější, že vyskočíte výše. Hlavní nevýhodou koní je průchod jakoukoli vodou, která je dva bloky hluboko nebo více. Procházení vodou, která je pro koně příliš hluboká, vás ze zvířete odkopne a bude obtížné dostat ho zpět na pevninu. Při jízdě na koni odvádějte oře od vody, pokud to není nezbytně nutné!

Chov

chov koní může při pokusu o získání správné barvy vypadat složitě. Pokud budete krmit zkroceného koně nebo osla zlatým jablkem nebo zlatou mrkví, aktivujete jejich režim lásky. V závislosti na tom, jak chováte svá zvířata, určí typ potomstva, které budete mít. Chov dvou koní vám umožní produkovat koňské hříbě. Osm z devítikrát bude mít kůň stejnou barvu vlasů jako jeho rodiče, ale můžete mít štěstí a mít jeden s jinou barvou! Chov osla a jiného osla vyprodukuje oslí hříbě. Pokud chcete produkovat mezka, budete muset chovat koně a osla.

Koňské brnění vysvětleno!

MInecraft screenshot obrněných koní

Minecraft Horse Armor.
Brnění se používá na koních, aby jim poskytly ochranu před davy a útoky hráčů. Stejně jako brnění pro lidi, to přichází v mnoha různých odrůdách, od železa, zlata a diamantu. Železné brnění dává 5 obranných bodů, zlaté brnění 7 obranných bodů a diamantové brnění dává 11 obranných bodů. Tyto různé brnění lze pouze najít, nikoli vytvořit. Tyto brnění lze nalézt v mnoha sklepních truhlách po celém světě Minecraftu, včetně podsvětí, podsvětí a konce.

Přestaňte jezdit kolem!

snímek Minecraftera na koni

Na koni Minecraftu.
Přestaňte jezdit a najděte, zkroťte a rozmnožujte své vlastní koně co nejdříve s novými informacemi, které jste dostali! Můžete mít štěstí a najít svého dokonalého oře!