Skip to content

Vysvětleny Minecraft Biomes: Houbový biome!

18 de Srpen de 2021
1 MsxU9GO 5655b2e03df78c6ddf22c247

Minecraft mnoho biomů je často matoucích a Houbový biome je ze všech nejtajemnější. Podívejme se na tento šílenec virtuální přírody a uvidíme, proč to tiká. Houbový biome je také označován jako „houbová pole“.

Kde najít houby Biome

Abyste se dostali k houbovému biomu, potřebujete nějaké pevné mořské nohy. Chce to hodně plachtění (nebo plavání, pokud jste Minecraft Michael Phelps). Houbový biome se primárně nachází daleko v oceánu, není spojen s žádnou jinou pevninou. Existuje několik vzácných výskytů houbových biomů spojených s hlavním spiknutím pozemských hráčů. Rozdíl mezi houbovým biomem a normálním biomem můžete okamžitě poznat podle výrazné barvy Mycelium (tráva nalezená v houbovém biomu) .

Proč je houba Biome jedinečná?

Snímek obrazovky biome z Minecraft Mushroom

Jak již bylo zmíněno dříve, v houbách Biome je mycelium a právě to umožňuje houbám vzkvétat všude v této oblasti. Blok obecně houby odmítá a nedovolí jim růst v jasném světle, zatímco Mycelium je nechává růst kdykoli během dne nebo v noci. Na Myceliu rostou také obrovské houby, díky nimž biom ještě více vynikne.

Houbový biome je skvělé místo pro život

Minecraft screenshot mooshroom

Z nějakého důvodu jsou houbové biomy obecně bezpečné. Zatímco téměř všechny biomy mohou plodit nepřátelské davy, ty houby obecně ne. Jediným davem, který se tam přirozeně rozmnožuje, jsou Mooshrooms (houbařská verze krávy, pokud to nemůžete poznat) a netopýři. Díky tomu si mohou všichni hráči užít klidné prostředí a nemusí si dělat starosti s výběrem boje. Bezpečnost tohoto biomu se rozprostírá i v podzemí. Popínavé rostliny se obecně nebudou rozmnožovat, ale pokud se zde nachází minová šachta, žalář nebo pevnost, stále vytvoří spawnery. I náledníci se mohou během náletů stále rozmnožovat a údery blesku mají stále malou šanci na past pastí na kostry.

Neomezené zásobování potravinami houbami Biome

Minecraft screenshot z několika mooshroomů

Pokud máte k dispozici prostředky k výrobě mísy, měli byste mít prostředky na výrobu dušeného masa. V houbách Biome není nikdy nedostatek jídla, protože houby a Mooshrooms by měly zaplavovat oblast. Když hráč stříhá Mooshroom, promění se v obyčejnou krávu. Po stříhání Mooshroomu upustí pět červených hub. Mooshrooms obsahují více než jen houby. Když je Mooshroom zabit, mají šanci upustit syrové hovězí maso, kůži nebo dokonce řízek. (To poslední se stane, pouze pokud jsou spáleni a zabiti.) Také je možné hospodařit na houbovém biomu, i když to tak na první pohled nevypadá. Když používáte motyku na blok mycelia, motyka nedělá nic. Chcete -li hospodařit v houbařském biomu, rozbijte blok mycelia a umístěte blok Dirt, který dostanete na oplátku. Znovu použijte motyku na špínu a půda by měla být obdělatelná.

Stinná stránka houby Biome

Velmi temný snímek obrazovky Minecraftu

Zatímco v houbách Biome existují obrovské houby, kam až oko dohlédne, je zde zjevný nedostatek stromů. Důvodem je, že se v této oblasti přirozeně netvoří stromy. I když je možné pěstovat stromy v houbovém biomu ze stromků, může to být velmi obtížné (což může velmi ztěžovat přežití). Když je vedle Mycelia umístěna špína, tráva nebo cokoli v tomto smyslu, Mycelium přemůže blok související se špínou a změní jej na Mycelium. Udělat vyvýšenou plošinu, která se nedotýká Mycelia, by mělo stačit. Při cestě do svého potenciálního nového domova si nezapomeňte přinést stromky.

Připravte se na hledání biomů v houbách

Zatímco houbové biomy je těžké najít, jsou to velmi zajímavé místo, kde můžete žít a zažít. Rozhodně zkuste najít vlastní malé bezpečné útočiště bez nepřátel a užijte si to ve světě plném muchomůrek. Nezapomeňte se připravit na dlouhou cestu mezi pevninou, oceánem a vaším cílem. Nebojte se po cestě zastavit na ostrovech, abyste si doplnili zásoby.